Czy jesteśmy aktywni fizycznie, czy biegamy lub uprawiamy inny sport wytrzymałościowy, ale też jeżeli ćwiczymy siłowo lub mamy uraz wymagający rehabilitacji to Compex się przyda. Każdy znajdzie w elektrostymulatorze coś dla siebie: od programów treningowych, przez leczenie bólu, fizjoterapię po regenerację.
Czy Compex oferuje coś szczególnego dla biegaczy?
Większość biegaczy uważa, że Compex jest w bieganiu najbardziej przydatny w regeneracji potreningowej. W tym obszarze uważa się, że jest to nieocenione wsparcie dla biegacza o każdym stażu i zaawansowaniu. I chyba jest to prawda, ponieważ duże obciążenia treningowe wymagają skutecznej metody przyśpieszenia usuwania metabolitów i zwiększenia przepływu krwii w celu przyśpieszenia regeneracji.
Compex będzie ważnym elementem w procesie treningowym szczególnie dla biegaczy o zwiększonej potrzebie regeneracji, takich, którzy poddają się solidnym przeciążęniom. W tych przypadkach Compex będzie prawdziwą rewolucją w przygotowaniu do kolejnych treningów.
Drugim aspektem będzie pomoc w walce z napięciami mięśniowymi oraz bólami stawów po treningu lub w wyniku urazów typu kolano biegacza. Liczne programy przeciwbólowe i masaże uczynią z Elektrostymulatora Compex domowego fizjoterapeutę.
Jednak najważniejszym aspektem, gdzie zastosowanie Compexa jest nieocenione ,jest moment kontuzji na tyle poważnej, że wyłącza nas nie tylko z treningu, ale i z normalnego funkcjonowania. W przypadku konieczności poddania się zabiegowi czy operacji np.: atroskopii kolana, czy kostki w celu rekonstrukcji więzadeł czy łąkotki, elektrostymulator pozwoli nam na zahamowanie atrofii mięśniowej już właściwie od razu po zakońćzeniu zabiegu lub od pierwszego dnia unieruchomienia po kontuzji. Po fazie zapobiegania atrofii Compex pozwoli na odbudowę osłabionych mięśni. Dzięki zastosowaniu technologii oszczędzimy sobie miesięcy pracy nad niwelacją dysbalansu mięśniowego po kontuzji i rehabilitacji.
Programy treningowe Compex dla biegacza
Programy treningowe mogą wspomóc trening biegowy, istnieje cały szereg ćwiczeń funkcjonalnych, które możemy wykonywać razem z elektrostymulatorem, gdzie Compex zapewnia dodatkowe obciążenie włókien mięśniowoych w trakcie serii wykonywanych ćwiczeń. Co ciekawe możemy bodźcować osobno włókna szybkokurczliwe i wolnokurczliwe i wpływać na stymulację tych włókien na których rozwoju bardziej nam zależy. Compex to też świetna doraźna alternatywa dla dni, w których zaplanowany trening nie może się odbyć ze względu na wyjazd czy okoliczności, gdzie sesja po prostu zastąpi nam trnening, a korzyść dla mięśni będzie taka, że otrzymają one bodźce innego rodzaju niż zazwyczaj, co czasem pozwala przełamać stagnację.
Dedykowany elektrostymulator Compex dla biegacza
Dedykowanym modelem Compexa dla biegaczy jest Elektrostymulator Compex Runner. Jest to stymulator przewodowy, z technologiami Mi-Scan, Mi-Range i Mi-tens, który ma 4 kanały, 18 programów. Runnera dla biegaczy nie ma w polskiej dystrybucji, ale jest to elektrostymulator o parametrach SP 4.0 jeżeli chodzi o technologie MI, a jeśli chodzi o programy to zdecydowanie ustępuje SP 4.0, ale jest trochę lepszy niż Compex SP2. Stąd jeżeli chcemy zakupić elektrostymulator dla biegacza, to najlepiej wybrać model Compex SP40, SP60, SP80 lub WOD Edition
Zobacz video – Jak działa elektrostymulator dla biegacza?
Które modele Compex dla biegacza
Co jeszcze ciekawego dla biegacza?
Jeżeli zależy nam na regeneracji, to warto sięgnąć po masaż perkusywny (masaż wibracyjny), który może zastąpić nam rolowanie mięśni. Jego zaletą jest szybkość wykonania i łatwość aplikacji praktycznie w każdym miejscu. Na rynku dobrze oceniane są marki Theragun i Hypervolt, ale i Compex ma coś do powiedzenia w tym obszarze i ze swoim produktem Compex FIXX 1.0 oferuje bardzo ciekawe parametry masażera wibracyjnego.
-
1 619,00zł Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Trenażer Oddechowy PowerBreathe
Trenażery oddechowe mogą solidnie pomóc w poprawie wydolności oddechowej biegacza. Wyższe modele z kolei mogą być ciekawym narzędziem pomiarowym w klubie czy dla sprawdzania postępów w treningu indywidualnym. Możliwość analizy na żywo po podłączeniu trenażera oddechowego do komputera daje nieocenione możliwości sprawdzenia jak pracują nasze płuca podczas oddychania, a zwłaszcza wdechu. Stymulacja mięśni międzyżebrowych polega dokładnie na tej samej metodzie co trening oporowy z ciężarem i wielu biegaczy, nawet tych z pierwszych stron gazet korzysta z treningu oddechowego i trenażerów PowerBreathe. Więcej o urządzeniach do treningu oddechowego przeczytacie – tutaj: Trenażery Oddechowe