tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Jak trenować z elektrostymulatoremi Compex

Elektrostymulacja Pasywna – trenujemy w pozycji siedzącej, stojącej, bądź leżącej wg przewodnika i instrukcji danego programu

Elektrostymulacja Aktywna – trenujemy podczas wykonywania ćwiczeń (np. trening funkcjolnany ). Stymulacje mięśni aktywnie możemy wykorzystać przy treningach siłowych (Programy treningowe – Siła) i wytrzymałościowych.

Dzięki aktywnej Elektrostymulacji mięśni możemy zdecydowanie zwiększyć natężenie impulsów w elektrostymulatorze w porównaniu z tym samym programem, ale wykonywanym pasywnie. Efektem treningowym jest dodatkowe zaangażowanie włókien mięśniowych, które przy samym wysiłku nie byłyby zaangażowane w dane ćwiczenie. Iintensywność kontrolujemy za pomocą stymulatora.

Elektrostymulacja praca mięśni izometryczna, ekscentryczna i koncentryczna

Jednym z podstawowych podziałów pracy mięśni w elektrostymulacji jest rozróżnienie ich na ćwiczenia koncentryczne, ekscentryczne i izometryczne.

Podział ten zależy od tego co w trakcie pracy dzieje się z konkretnym mięśniem.

Izometria – w tym rodzaju pracy mięsień pozostaje niezmieniony i włókna nie zmieniają swojej długości. Mięsień po prostu zostaje napięty. Najłatwiej zrozumieć to na przykładzie mięśnia czworogłowego uda. W przypadku próby napięcia mięśnia przy nodze wyprostowanej, mięsień można napiąć, ale bez wpływu na ruch nogi.

Praca koncentryczna i ekscentryczna to praca gdy mięsień odpowiednio się skraca lub wydłuża. Na przykładzie bicepsa uginając łokieć w stawie i zbliżając przedramię do głowy bicepsa mięsień się skraca, co oznacza, że przyczepy mięśnia zbliżają się do siebie i jest to faza koncentryczna pracy mięśnia. Natomiast gdy prostujemy ramię, mięsień się wydłuża i taką pracę nazywamy ekscentryczną.

Umiejętność rozróżnienia rodzajów pracy mięśni pozwala na bardziej zaawansowany sposób wykonywania treningu ze wsparciem elektrostymulatorów Compex. Dzięki temu możemy bardziej świadomie dobierać rodzaj pracy mięśni do postawionego celu. Siłę efektywniej zwiększysz stosując ćwiczenia ekscentryczne. Do przyrostu masy zastosuj kombinację ruchów koncentrycznych z ekscentrycznymi lub napięcia izometryczne.

Trening z Compex jak trenować aktywnie używając pracy izometrycznej i ekscentrycznej mięśni

[FM_form id="1"]