tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Rodzaje Elektrod

Rodzaje Elektrod do Elektrostymulacji i Elektroterapii

Elektrody to jeden z kluczowych elementów w procesach elektrostymulacji i elektroterapii. Elektrody możemy podzielić m.in. ze względu na rozmiar, zastosowanie, standard wtyczki, materiał wykonania, wielokrotność użycia oraz na wiele innych rozmaitych sposobów. Mimo, że elektrody charakteryzują  się różnorodnością rozmiarów i kształtów odzwierciedlając potrzeby klientów indywidualnych i biznesowych w ofercie sklepu Elektrostymulatory.net zastosowaliśmy najpopularniejsze podziały, odpowiednie dla rynku użytkowników domowych i indywidualnych oraz na potrzeby rehabilitacji i leczenia w ośrodkach medycznych. Wyłączyliśmy z podziału elektrody specjalistyczne, używane przez wąską liczbę specjalistów.

Podział ze względu na rodzaj prądów:

Elektrody do urządzeń TENS (Transkutaneous Electrical Nerve Stimulation): służące do przekazywania impulsów elektrycznych z urządzenia TENS do skóry pacjenta. Są one zwykle samoprzylepne i wielokrotnego użytku. Mogą zawierać nietypowe kształty w celu stymulacji przeciwbólowej stawów, specjalnych miejsc na ciele, czy dużych pokrywających duży obszar bólowy.

Elektrody do urządzeń EMS (Electrical Muscle Stimulation): te elektrody są zaprojektowane do stymulacji mięśni, umożliwiając im efektywne kurczenie i rozluźnianie. Zazwyczaj są standarowych rozmiarów kwadrat lub prostokąt oraz owalne i okrągłe. Służą do stymulacji konkretnych punktów motorycznych.

Elektrody do terapii IFT (Interferential Therapy): te elektrody są wykorzystywane w terapii interferencyjnej, technice elektroterapii stosowanej w leczeniu bólu i stymulacji mięśni.

Ilość użycia elektrod

Elektrody jednorazowe: są to elektrody przeznaczone do jednorazowego użytku, które po użyciu są bezpiecznie usuwane.

Elektrody wielokrotnego użytku: te elektrody mogą być używane wielokrotnie, przy należytym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa

Sposób implementacji elektrod

Elektrody samoprzylepne to elektrody popularne, wygodne w użyciu, które nie wymagają dodatkowego żelu przewodzącego.

Elektrody silikonowe bez kleju – wymagają dociśnięcia za pomocą opasek

Elektrody do podawania leków – wymagają odpowiedniej wiedzy terapeuty, mogą składać się z kilku elementów – m.in. sączka i materiału przewodzącego prąd

Elektrody z karbonu: są to elektrody wykonane z specjalnej folii karbonowej, która zapewnia doskonałą przewodność i komfort podczas terapii.

Elektrody żelowe: te elektrody wymagają zastosowania specjalnego żelu do przewodzenia, który zwiększa komfort i skuteczność terapii.

Wszystkie dostępne elektrody pochodzą od renomowanych producentów, co gwarantuje wysoką jakość i skuteczność terapii.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

[FM_form id="1"]