tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Loaded Carries

Loaded Carries – Trening z przenoszeniem obciążeń

Loaded Carries – Ćwiczenia z przenoszeniem obciążenia to rodzaj treningu siłowego, podczas którego nosisz ciężkie obciążenia na określonym dystansie lub przez określony czas.

Mają na celu budowanie mięśni, zwiększanie siły chwytu, poprawę stabilności tułowia i ogólną kondycję. Ćwiczenia z obciążeniem można wykonywać z różnym sprzętem, w zależności od preferencji, celów i dostępności sprzętu.

Obciążęnia do Loaded Carries

Przykłady Treningu Loaded Carries

Loaded Carries – Spacer farmera (farmer’s walk):

To najbardziej podstawowa forma ćwiczeń z obciążeniem. Trzymając ciężkie hantle, kettlebells lub specjalne uchwyty do chodzenia w każdej dłoni idziemy przez określony dystans lub czas. (możliwe na bieżni)

Spacer z jednostronnym obciążeniem (suitcase carry): Podobnie jak w przypadku spaceru farmera, przemieszczamy się z obciążeniem, ale trzymając ciężar tylko w jednej dłoni, co zmusza mięśnie tułowia do cięższej pracy, aby utrzymać równowagę i stabilność.

Spacer z kettlebell w pozycji rack (kettlebell rack carry):

Praca na jeden lub dwa kettlebells w pozycji rack (na wysokości klatki piersiowej z kettlebell opartym na przedramieniu) – maszerujemy przez żądany dystans lub czas.

Marsz z workiem treningowym (sandbag carry): Trzymając worek treningowy w tzw. bear hug (uścisku niedźwiedzia) lub na jednym ramieniu i idziemy przez określony dystans lub czas. Ta wersja jest szczególnie przydatna do treningu siły i stabilności tułowia.

Marsz ze sztangą lub z jarzmem (yoke carry): Jarzmo to specjalistyczny sprzęt, który umieszcza się na barkach, a następnie obciąża talerzami. Marsz przez określony dystans lub czas, skupiając się na utrzymaniu stabilności ciała.

Ciągnięcie lub pchanie sanek (sled drag or push):

Można użyć sanek fitness lub wózka treningowego do tego rodzaju ćwiczenia. Sled lub wózek z ciężarem przeciągamy lub przepychamy na określony dystans lub w określonym czasie. Ciągnięcie i pchanie sanek fitness czy wózka typu tank doskonale wpływa na siłę, moc i kondycję dolnej części ciała.

Chód kelnera (waiter’s walk): Utrzymujemy ciężar nad głową jedną ręką, utrzymując wyprostowane ramię, i idziemy przez żądany dystans lub czas. Ta wersja koncentruje się na stabilności barków i siły tułowia.

Oczywiście Loaded Carries można urozmaicać na przykład ciężarami o zmiennym środku ciężkości – np piłki wypełnionwe wodą (waterballs) czy łańcuchy funkcjonalne. Szczególnie przydatne są kettle, również dostępne z niestabilnym środkiem ciężkości.

Należy pamiętać o utrzymaniu właściwej formy, stopniowym zwiększaniu obciążenia w czasie oraz zapewnieniu odpowiedniego czasu na regenerację między sesjami. Warto łączyć w serie.

Sprzęt Fitness i Siłowy do Treningu typu Loaded Carries

Bieżnie i Wózki Funkcjonalne do Loaded Carries

Najlepsze bieżnie do Loaded Carries to takie, w których łączna waga użytkownika z przenoszonym ciężarem będzie niższa niż dopuszczalna waga całkowita ćwiczącego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

[FM_form id="1"]