tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Stabilizatory Compex

Stabilizatory treningowe Compex

Nowoczesne, dostosowane do potrzeb profesjonalnych sportowców i zawodników. Stabilizatory Compex to także znakomite wsparcie w kontuzjach oraz sposób na zniwelowanie problemów podczas sesji treningowych
 

Poznaj pełną linię produktów – stabilizatory Compex

ANAFORM-elektrostymulatoryTRIZONE-elektrostymulatory
WEBTECH-elektrostymulatorybionic-logo-elektrostymulatory

bądź zdrowy
wróć szybciej do sprawności
wzmocnij swoją wydajność

stabilizatory kolanowe Compex stabilizatory stawów dla sportowców

Stabilizatory Compex

Stabilizatory treningowe Compex przeznaczone są na poszczególne części ciała w celu poprawy i usprawnienia działania stawów. W zależności od stopnia zapotrzebowania opaski i stabilizatory kompresyjne podzielone zostały na 4 kategorie. Compex w swoim podzielił stabilizatory na serie: Anaform, Trizone, Bionic oraz Webtech. Produkty cechują się przede wszystkim opatentowaną technologią silikonową, zapewniającą wsparcie i amortyzację podczas ruchu.

Stabilizacja stawów

Stabilizatory Compex to głównie: stabilizatory na kolano, łokieć, plecy, rzepkę, czy staw skokowy. Opaski uciskowe są wykonane m. in. z silikonu, dzięki czemu zastosowana technologia pozwala zamortyzować i rozproszyć napięcia w miejscach kontuzji lub wymagających wsparcia. Stabilizatory są często wykorzystywane przez trenujących zmagających się z urazami, schorzeniami zwyrodnieniowymi lub potrzebującymi dodatkowego wsparcia stawu lub konkretnego mięśnia

Ergonomiczny kształt stabilizatorów kolanowych Compex

Ergonomiczne stabilizatory Compex są funkcjonalne i zapewniają odpowiednie dopasowanie. Produkty są wykonane z neoprenu pozwalającego utrzymać temperaturę oraz odpowiedni stopień kompresji przy zapewnieniu wentylacji. Opaski są wyposażone w odblaski zwiększające widoczność, jak również kieszonki na karty i klucze.

Stabilizatory treningowe Compex dla sportowców i amatorów

Wbrew przypuszczeniom stabilizatory stawów powinny stosować zarówno osoby, które regularnie i zawodowo uprawiają sport, jak i te, które robią to sporadycznie, hobbystycznie lub wyczynowo – raz na jakiś czas. Wynika to z faktu, że każda aktywność fizyczna pociąga za sobą możliwość odniesienia kontuzji, z których część jest niegroźna i ustępuje po odpoczynku, ale w innych sytuacjach negatywne skutki urazów można ograniczyć, decydując się na stabilizatory.

Stabilizator stawu skokowego dla sportowców

Stabilizatory stawu skokowego compex, wykonane z neoprenu na kolana oraz takie produkty jak stabilizator kolana crossfit są stosowane nie tylko podczas ważnych wydarzeń sportowych, ale również na co dzień – w trakcie treningów. W praktyce bowiem nie ma znaczenia czy bierzemy udział w ważnej imprezie sportowej, czy dopiero się do niej przygotowujemy, gdyż dobry stabilizator zapewnia bezpieczeństwo podczas każdej aktywności fizycznej. Profilaktyczne stosowanie w trakcie ćwiczeń wiąże się najczęściej z używaniem opasek elastycznych na kolano, ale nie tylko. Nie mniej często sportowcy sięgają po takie akcesoria jak opaski na nadgarstki i stawy skokowe. Te części ciała w efekcie treningów są narażone na silne obciążenia, a stabilizatory znacząco poprawiają bezpieczeństwo.

Stabilizator Compex podczas rehabilitacji

Zastosowanie stabilizatorów w okresie rekonwalescencji i powrotu do zdrowia jest mniej znane, ale wiele osób decyduje się na zakup takich akcesoriów właśnie na czas treningu związanego z powrotem do zdrowia po upadku lub kontuzji. Zapewnia to możliwość trenowania i niezbędnej ruchomości i stabilności w sytuacji, kiedy wymagane jest utrzymanie określonego obciążenia.

Często noszona jest opaska na kolano po przebytym urazie i wówczas kiedy chce się na nowo wrócić do trenowania, nie obawiając się o bezpieczeństwo. W takiej sytuacji stabilizator i sposób jego noszenia jest kwestią, jaką warto omówić z fizjoterapeutą, jeśli nie jesteśmy przekonani co do sposobu i czasu noszenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

[FM_form id="1"]