tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Trenażery oddechowe PowerBreathe

Trenażery Oddechowe PowerBreathe

Trenażery oddechowe Powerbreathe Seria K oraz Seria Plus dedykowane są do wsparcia treningowego pod kątem oddechowym dla sportowców oraz pacjentów z problemami oddechowymi. Trenażery oddechowe tych serii są dedykowane dla rynku konsumenckiego. Natomiast trenażery oddechowe serii KH oraz serii Medic są przystosowane do rynku medycznego do gabinetów lekarskich, fizjoterapeutycznych i do rehabilitacji oddechowej.

Bestsellery Powerbreathe

Trenażery Oddechowe PowerBreathe seria PLUS

Trenażery oddechowe PB PLUS SERIES to proste mechaniczne urządzenia do wykonywania treningów oddechowych z mechanicznie regulowanymi poziomami oporu. W przeciwieństwie do trenażerów oddechu serii K w serii PLUS nie mamy możliwości pomiarów ani żadnego wsparcia od strony elektroniki. Zaletą trenażerów serii PLUS jest niewątpliwie cena. Występują one w 3 poziomach intensywności – trenażer oddechu lekki, trenażer oddechowy średni i trenażer oddechowy PRO – ciężki. Jeżeli potrzebny jest jeszcze lżejszy opór – PowerBreathe Plus Medic ma opór jeszcze lżejszy niż wersja Light. Dodatkowo wyciągnięcie sprężyny, a nawet całego zaworu spowoduje zmniejszenie oporu do minimum do poziomu jaki stawia sama membrana.

Trenażery Oddechowe PowerBreathe seria K

Seria Trenażerów Oddechowych PB serii K to urządzenia elektroniczne, które oprócz funkcji treningowych oferują pomiary, współpracę z komputerem za pomocą oprogramowania Breathe-Link (K4 i K5). Funkcje treningowe PB K Series to m.in. zaawansowany trening ze zmiennym obciążeniem, dopasowanie do danego użytkownika, auto i manualne ustawienia intensywności treningu. Trenażery oddechowe dają też wskazówki co do tempa oddechu i informują o etapie treningu oddechowego. Ponadto wyższe modele mają tryb rozgrzewkowy oraz tryb rozluźnienia po treningu oddechowym. Z funkcji testowych warto wymienić pomiar oporu, siła, objętość wdechu czy przepływ powietrza.

Szczegółowy opis funkcji PowerBreathe K series znaleźć można na kartach produktów i w tabeli porównania urządzeń: Porównanie trenażerów oddechowych PowerBreathe serii K

Medyczne Trenażery Oddechowe PowerBreathe seria KH

Trenażery oddechowe Powerbreathe w wersji KH są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku medycznego, ponieważ posiadają tzw. MIP test (standardowy test kliniczny do pomiaru maksymalnego ciśnienia w klatce piersiowej). Trenażery oddechowe Power Breathe serii K nie posiadają  MIP testu, posiadają natomiast test S-Index (test będący alternatywą dla MIP, opracowany przez zespół Powerbreathe z Wielkiej Brytanii). Oba testy wyrażone są w cmH2O.

Na potrzeby klubu sportowego, czy w warunkach domowych zdecydowanie wystarczy test S-Index, dlatego trenażery z linii K będą odpowiednie do kontroli postępów w sile mięśni wdechowych, przepływie powietrza, pojemności płuc, mocy oraz zużytej energii dla zawodników czy pacjentów z problemami oddechowymi. Natomiast na potrzeby diagnostyki medycznej zdecydowanie polecane są trenażery oddechowe serii KH

Zarówno linia K jak i KH może być użytkowana przez chore oraz zdrowe osoby. Obie linie urządzeń posiadają automatyczne funkcje oceny stanu mięśni wdechowych i adekwatnie dobierają parametry obciążenia do treningu. Model Trenażera Oddechu Power Breathe K5 wyposażony jest dodatkowo w rozbudowany program komputerowy BreatheLink K5, dzięki któremu na żywo kontrolujemy wszelkie parametry naszego treningu oraz mamy wgląd do historii.

Przeciwwskazaniami do IMT (treningu mięśni wdechowych) są:

  • Odma samoistna (np. jako skutek po złamaniu żebra)
  • Nasilone objawy astmy
  • Stan po pęknięciu błony bębenkowej.

Ćwiczenia Oddechowe FlowBall PowerBreathe

Flow Ball to bardzo proste produkty do wykonywania jest utrzymywana w powietrzu dzięki strumienieniowe wydmuchiwanego powietrza z płuc. FlowBall od PowerBreathe było w początkowej fazie projektu zabawką, która świetnie sprawdziła się w rehabilitacji oddechowej dzieci. Obecnie sprawdza się także w terapiach u dorosłych.
Ćwiczący oddechowo z Flow Ball ma za zadanie jak najdłużej utrzymać kuleczkę w powietrzu. Ćwiczenie kształtuje siłę wydechu i poprawia wentylację płuc.FlowBall dostępny jest w dwóch kolorach – niebieskim i żółtym

Kategorie trenażerów oddechowych PowerBreathe:


Trenażery Oddechu – Profilaktyka i Fizjoterapia oddechowa COVID-19

(World Confederation for Physiotherapy, Physiotherapy Management for COVID-19 in the Acute Hospital Setting: Recommendations to guide clinical practice). Korzystanie z trenażerów oddechu (mięśni wdechowych) IMT  jest wspomniane w wytycznych Światowej Konfederacji Fizjoterapii (strona 19, 3.3) do stosowania w rehabilitacji oddechowej. Więcej informacji – Trenażery Oddechu – COVID-19

Stosowanie trenażerów oddechowych  i treningu oddechowego (więcej na stronie www.treningoddechowy.pl) jest dobrym sposobem na poprawę  kondycji oddechowej i stanu zdrowia. W połączeniu z regularnymi ćwiczeniami, higieną osobistą oraz zdrowym odżywianiem możemy w znaczny sposób zwiększyć odporność organizmu na infekcje. Warto zatem zadbać o siłę, wydolność i wytrzymałości naszych mięśni wdechowych, w czym mogą pomóc Trenażery oddechu PowerBreathe IMT.

Wszystkie trenażery oddechowe, zestawy i akcesoria PowerBreathe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 43

[FM_form id="1"]