tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Trening Medyczny

Trening medyczny to specjalistyczny rodzaj treningu fizycznego, który jest skierowany do osób z różnymi schorzeniami lub dolegliwościami. Mogą to być choroby autoimmunologiczne, nurologiczne czy związane np z zespołem metabolicznym oraz choroby serca, cukrzyca, choroby układu kostno-stawowego, czy problemy z układem oddechowym.

Celem treningu medycznego jest poprawa ogólnej kondycji i sprawności fizycznej pacjenta, jego zdrowia i jakości życia, a także zwiększenie odporności na choroby i zmniejszenie ryzyka ich nawrotów.

Trening medyczny jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb pacjenta i jego możliwości fizycznych, uwzględniając jego schorzenie, jego stan zdrowia, oraz cele terapii. Może on składać się z różnych elementów takich jak trening cardio, trening funkcjonalny, trening okluzyjny, trening ekscentryczny, czy typowe ćwiczenia siłowe, oddechowe. Uzupełnieniem treningu medycznego będzie roźciąganie, mobility oraz regeneracja potreningowa dostosowana do stanu zdrowia pacjenta.

Trening medyczny prowadzony jest przez certyfikowanych trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów, czy trenerów personalnych, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z pacjentami z różnymi schorzeniami.

Trening medyczny to również specjalistyczny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który wspiera procesy treningu, adaptacji do wysiłku czy ciężaru, progresji oraz wspomaga pacjenta w obszarach gdzie samodzielnie nie można pokonać pewnych barier czy oporów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 45

[FM_form id="1"]