tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Cennik wypożyczenia elektrostymulatorów Compex

wypozyczalnia elektrostymulatorow compex fit 10 wypozyczalnia elektrostymulatorow compex sp 2 lub fit 3 wypozyczalnia elektrostymulatorow compex sp 40 lub fit 50 wypozyczalnia elektrostymulatorow compex SP 60 wypozyczalnia elektrostymulatorow compex SP 80
FIT 1.0 SP 2.0 / FIT 3.0 SP 4.0 / FIT 5.0 SP 6.0 SP 8.0
1 tydzień 84 zł (12 zł / dzień) 140 zł (20 zł / dzień) 196 zł (28 zł / dzień) 238 zł (34 zł / dzień) 280 zł (40 zł / dzień)
2 tyg. 154 zł (11 zł / dzień) 252 zł (18 zł / dzień) 364 zł (26 zł / dzień) 448 zł (32 zł / dzień) 518 zł (37 zł / dzień)
3 tyg. 210 zł (10 zł / dzień) 336 zł (16 zł / dzień) 504 zł (24 zł / dzień) 609 zł (29 zł / dzień) 714 zł (34 zł / dzień)
4 tyg. 252 zł (9 zł / dzień) 392 zł (14 zł / dzień) 616 zł (22 zł / dzień) 728 zł (26 zł / dzień) 896 zł (32 zł / dzień)
> 1 mc (8 zł / dzień) (12 zł / dzień) (20 zł / dzień) (24 zł / dzień) (30 zł / dzień)

Wypożyczenie Elektrostymulatora

W przypadku kontuzji, czy po zabiegu ortopedycznym lub operacji nasz organizm wymaga spokoju i odpoczynku. Nie jest to niestety korzystne dla naszych narządów ruchu, a więc mięśni, stawów i kości. Przy dłuższym czasie braku ruchu w organizmie zachodzą zmiany, które powodują problemy i mogą przyczyniać się do konieczności podjęcia długotrwałem i kosztownej rehabilitacji.

Jak temu zapobiec.

W przypadku kontuzji lub operacji dotyczących kończyn dolnych największym problemem jest atrofia mięśni ud, łydek i pośladków. Atrofia mięśniowa to nic innego jak spadek masy i zanikanie tkanki mięśniowej. Na przykład w przypadku popularnej operacji atroskopowej z rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego (ACL) – masa mięśnia czworogłowego uda potrafii spaść o 1-2 cm w obwodzie w pierszych 24 godzinach po zabiegu. Następne dni mają zazwyczaj mniejszą dynamikę, ale procesy kataboliczne trwają mimo pierwszych sesji rehabilitacyjnych.

Każde unieruchomienie kończyny wpływa nie tylko na utratę masy i siły mięśni, ale też powoduje spięcia, zrosty, czy przykurcze i inne dolegliwości, z którymi praktycznie od razu możemy zacząć działać. Ważnym aspektem jest też fakt, że po każdym zabiegu lub kontuzji nie możemy od razu pozwolić sobie na intensywną rehabilitację klasyczną, bo po zabiegu przede wszystkim potrzebny jest odpoczynek i nie forsowanie organizmu.

wynajem elektrostymulatorow compex po operacji acl
wypozyczalnia elektrostymulatorow compex do rehabiitacji barkow

Wykorzystanie Elektrostymulatora w Rehabilitacji

Odpowiedzią na problemy związane z unieruchomieniem pacjenta może być wczesna, a nawet przedoperacyjna rehabilitacja i fizjoterapia z wykorzystaniem elektrostymulacji.

W skrócie elektrostymulacja pobudza mięśnie do pracy, przez co zapobiegamy ich katabolizmowi (rozpadowi) oraz zwiększamy ukrwienie włókien mięśniowych i tkanek w okolicach stawów i mięśni. Elektrostymulacja jest szeroko wykoszystywana w medycynie, rehabilitacji, fizjoterapii oraz w treningu i regeneracji. Za skutecznością terapii za pomocą stymulacji mięśni stoją badania naukowe, technologia, ponad 30 lat doświadczenia i co najważniejsze lata praktyki z najlepszymi sportowcami na Świecie w rozmaitych dyscyplinach sportowych.

Elektrostymulatory już od pierwszych dni po operacji, urazie czy kontuzji mają za zadanie wspierać i stymulować mięśnie i stawy pacjenta.

Dlaczego elektrostymulacja jest ważna w rehabilitacji

Jeżeli pojawia się uraz lub jest potrzeba przeprowadzenie interwencji ortopedycznej zazwyczaj wiąże się to z unieruchomieniem kończyny i stawu. Nie mamy dużego pola manewru aby utrzymać ją w dobrej kondycji przez okres rekonwalescencji. Zaczyna postępować atrofia mięśni, która przy poważniejszych kontuzjach może skończyć się dysbalansem mięśni nawet na poziomie 40-50 %.

Wdrażając elektrostymulację do procesu leczenia, a nawet jeżeli wiemy o operacji stosując ją jeszcze przed zabiegiem redukujemy groźne skutki braku ruchu i braku pracy naszych mięśni.

rehabilitacja kolana wypozyczalnia elektrostymulatorow - elektrostymulacja z orteza
elektrody compex wypozyczalnia stymulatorow
umieszczenie elektrod w procesie rehabilitacji kolana - wypozycz elektrostymulator do rehabilitacji

Zapobieganie Atrofii Mięśniowej w Rehabilitacji za pomocą Elektrostymulatorów

Unieruchomienie kończyn po zabiegu lub kontuzji zalecany jest odpoczynek, w tym czasie nie mamy możliwości rozpoczęcia intensywnej rehabilitacji, więc jest to najważniejszy moment aby zapobiec spadkowi masy mięśni w kontuzjowanej kończynie.

Rozpoczęcie stymulacji praktycznie od razu po operacji czy kontuzji pozwala na bardzo wczesną reakcję na skutki unieruchomienia kończyny. Wykonując sesje elektrostymulacji – program „Muscle Artrophy” nawet kilka razy dziennie nie pozwalamy na rozpoczęcie procesów katabolicznych w mięśniach. Dla przykładu w popularnym zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) wykonywanego atroskopowo w pierwszych 24 godzinach obwód uda może zmniejszyć się nawet o 1-2 cm. W kolejnych dniach dynamika spadku nie jest już tak widoczna, ale po dłuższym czasie, zwłaszcza przy braku możliwości podjęcia szybkiej rehabilitacji klasycznej lub jej zaniedbania dysbalans mięśni między stronami może wynieść nawet 40-50%.

Włączenie elektrostymulacji do procesu rehabilitacji już od pierwszych dni po zabiegu lub kontuzji, a nawet przed opracją znacznie ogranicza skutki atrofii mięśni co pozwala uniknąć długiej i mozolnej rehabilitacji i odbudowy potencjału mięśni w kontuzjowanej kończynie. Podsumowując włączenie sesji z elektrostymulatorami Compex pozwala na zatrzymanie spadku masy i siły mięśni po kontuzji lub operacji zanim jeszcze rozpoczniemy rehabilitację ruchową.

Poprawa krążenia krwi (Kapilaryzacja) w procesie rehabilitacji

Drugim bardzo istotnym elementem w rehabilitacji, który pojawia się przy stosowaniu stymulatorów mięśni jest zwiększenie przepływu krwi w obszarach stymulowanych. Wzmożona cyrkulacja krwi we włóknach mięśniowych oraz w tkankach okalających kontuzjowany staw przyczynia się do przyśpieszenia procesów rekonwalezcencji i gojenia ran pooperacyjnych.

Bezpieczeństwo pacjenta – Elektrostymulacja

Elektrostymulatory Compex to urządzenia medyczne, które otrzymały odpowiedni atest jako urządzenie medyczne. Wykorzystywany w elektrostymulacji stały prąd dwufazowy jest bezpieczny i nie istnieje możliwość poparzenia skóry podczas sesji.

Elektrostymulacja a implatny i endoprotezy

Szczególnie wyróżniającą elektrostymulatory Compex cechą jest możliwość ich stosowania u osób z implantami ortopedycznymi, endoprotezami lub innymi metalowymi elementami w ciele. Sprzęt Compex nie powoduje interakcji z metalowymi przedmiotami w ciele pacjenta.

wypozycz elektrostymulator compex - rehabilitacja ACL

Zastosowanie Compex w Rehabilitacji (dlaczego warto wypożyczyć lub kupić Compex)

Dlaczego warto włączyć Stymulatory mięśni Compex w program rehabilitacji

Badania kliniczne potwierdzają zasadność wykorzystania elektrostymulacji Compex w rehabilitacji Ponad 3000 badań klinicznych potwierdza wykorzystanie elektrycznej stymulacji mięśni w programach rehabilitacyjnych. Jest to skuteczny sposób na aktywację określonych włókien mięśniowych,…

Elektrostymulacja Compex w Rehabilitacji ACL

Operacja i kontuzje ACL są jednym z najczęściej spotykanych problemów ortopedycznych dotyczących kolana. Wobec tego najwięcej osób jest zainteresowanych tematem rehabilitacji po zabiegu ACL. Po operacji ACL na podstawie działań…

Jak uniknąć zerwania więzadeł w kolanie?

Zerwanie więzadeł w kolanie to jedna z groźniejszych i często spotykanych kontuzji wśród sportowców. Spora część osób nie zdaje sobie sprawy, że można tego uniknąć, jednak niezbędne jest poznanie i…

Galeria wypożyczalni elektrostymulatorów Compex

[FM_form id="1"]