tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Nie zastanawiaj się dłużej. Przedłuż zupełnie bezpłatnie gwarancję na urządzenia marki Compex. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować swój elektrostymulator treningowy na stronie internetowej producenta www.compex.info (przed upływem początkowego okresu gwarancyjnego).

Tak. Urządzenie absolutnie nie może być stosowane w przypadku padaczki, czy osób posiadających rozrusznik serca. Ponadto stymulacja nie może być nigdy stosowana u kobiet będących w ciąży lub osób cierpiących z powodu przepukliny. Ponadto pamiętajmy, że elektrody nie mogą być umieszczane na głowie.

Nie. Elektrostymulacja mięśniowa oraz elektroterapia istnieją już od dziesięcioleci. Nie wykryto żadnych problemów z nimi związanych.

W rzeczywistości używa się stymulatorów Compex, aby usunąć istniejącą nierównowagę poprzez trening z konkretnymi grupami mięśniowymi, które są po prostu słabsze. Compex ułatwia poprawić łańcuch mięśni odpowiedzialnych za ruch, wzmacnia najsłabsze ogniwa.

Sesje treningowe mogą być prowadzone oddzielnie lub w trakcie jednostki treningowej. Jeżeli liczysz na szybkie efekty, stosuj stymulator treningowy Compex w trakcie ćwiczeń. Urządzenia stosuje się również do regenerowania zmęczonych włókien mięśniowych.

Oczywiście! Podczas pobudzania mięśni za pomocą programów Compex, nie ma ograniczeń wynikających z pracy mięśni w wyniku ich zmęczenia lub układu krążenia. Jest zatem możliwość wybrania precyzyjnych ustawień stymulujących pracę na określone obszary mięśni, skuteczniej niż w trakcie normalnej jednostki treningowej. Ważną rzeczą jest to, aby zwiększać poziom intensywności w celu zapewnienia jak największej liczby stymulowanych włókien mięśniowych.

Tak. Praca przeprowadzona w trakcie treningu z urządzeniem Compex wywołuje zmiany we włóknach mięśniowych, a jedną z nich jest zwiększenie objętości mięśni.

Oczywiście. Niektóre programy urządzeń Compex zwiększają napięcie mięśni i umożliwiają ich ujędrnienie. Ponadto program kapilaryzacji zachęca mięśnie do pracy, poprawiając ich jakość, co dodatkowo zwiększa efekt ujędrniający.

Nie, to nie jest możliwe, ponieważ intensywność jest stopniowo zwiększana w czasie kurczenia się, aby zapewnić brak ryzyka uszkodzenia mięśni.

Bardzo ciekawy artykuł opublikowano w Journal of Strength and Conditioning Reasarch z grudnia 2009 roku.

Pływanie jest konkurencją sportową wymagającą treningów na naprawdę wysokiej intensywności, co prowadzi do podwyższonego stężenia mleczanu we krwi. Tymczasem program odzyskiwania wykazuje obniżenie mleczanu szybciej, niż w trakcie pasywnego odpoczynku, co jest często praktykowane przez sportowców.

Badania przeprowadzone w Kalifornii miały na celu ocenę wpływu aktywnego odzysku ze stymulacji elektrycznej. Stężenie mleczanu we krwi badano przed i bezpośrednio po pływaniu na 100 metrów. W obu badaniach stężenie mleczanu we krwi zmniejszyło się z submaksymalnej metody odzyskania. Ostatecznie ustalono, że stymulacja mięśni urządzeniami Compex znacznie szybciej redukuje mleczan, w porównaniu do normalnego odpoczynku. Dlatego też autorzy proponują elektrostymulację jako alternatywne leczenie regenerujące.

W dziale Produkty znajdziesz kilka stymulatorów treningowych poprzedzonych nazwą MI. To unikalna technologia uwzględniająca specyfikę każdego z mięśni, a tym samym oferująca stymulację dostosowaną do indywidualnych cech użytkownika. Dane do stymulatora są przesyłane automatycznie, są spersonalizowane i dostosowane do fizjologii.
MI-SCAN – Bezpośrednio przed sesją treningową, funkcja MI-scan bada wybraną grupę mięśniową i automatycznie dopasowuje ustawienia stymulatora do pobudliwości danego obszaru ciała, w zależności od fizjologii użytkownika. Funkcja ta wywołuje na początku programu krótką testową sekwencję, podczas której dokonywane są pomiary.

MI-TENS – Funkcja MI-tens ogranicza niepożądane skurcze mięśni w miejscach bolesnych. Z każdym wzrostem intensywności ma miejsce faza testowa i w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, urządzenie automatycznie obniża intensywność stymulacji.

MI-RANGE – Funkcja MI-range pozwala użytkownikowi na wybranie idealnego poziomu intensywności stymulacji dla programów recovery, massage, capillarisation lub nawet muscle pain. Na początku programu urządzenie skłania użytkownika do zwiększenia instensywności stymulacji. W trakcie tego zwiększenia urządzenie analizuje reakcje każdego stymulowanego mięśnia i określa optymalny poziom. Gdy tylko mięsień osiągnie swój optymalny poziom, odpowiedni kanał zostaje automatycznie odznaczony i intensywność stymulacji nie może zostać zwiększona. W celu odzyskania kontroli, należy po prostu ponownie wybrać dany kanał, a następnie zwiększyć lub zmniejszyć intensywność stymulacji.

MI-AUTORANGE – Funkcja MI-autorange realizuje identyczny cel jak w przypadku MI-range z tym wyjątkiem, że w tym przypadku wszystko odbywa się w sposób automatyczny. Na początku programu pojedyncze naciśnięcie przycisku “w górę” na panelu wielofunkcyjnym pozwala urządzeniu na automatyczne zwiększenie intensywności stymulacji do momentu wykrycia idealnego poziomu intensywności. Naciśnięcie przycisku “w dół” na panelu wielofunkcyjnym powoduje anulowanie funkcji MI-autorange. Następnie urządzenie przechodzi w tryb ręczny, w którym za intensywność odpowiada użytkownik.

MI-ACTION – Funkcja MI-ACTION pozwala na rozpoczęcie wywołanego elektrycznie skurczu za pomocą dobrowolnego działania. W taki sposób wywołany elektrycznie skurcz jest doskonale kontrolowany, trening staje się bardziej komfortowy, dokładniejszy i pełniejszy. Na koniec każdej fazy odpoczynku pilot urządzenia emituje sygnał dźwiękowy. Od tego momentu możliwe jest rozpoczęcie dobrowolnej kontrakcji. Jeżeli po upływie określonego okresu czasu nie nastąpi dobrowolna kontrakcja, urządzenie automatycznie wstrzymuje działanie.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety korzystają ze sportowych urządzeń marki Compex głównie dlatego, żeby umożliwić jeszcze lepsze przygotowanie fizyczne, a także poprawę ich zdrowia. Profesjonalne zespoły regularnie korzystają z narzędzi szwajcarskiego producenta, które umożliwiają poprawę poziomu wydajności zawodnika. Elektrostymulacja może pozwolić osiągnąć założone cele w zakresie rozwoju.

Z elektrostymulacji korzystają nie tylko sportowcy, ale i również amatorzy, którzy chcą uzyskać jeszcze więcej z codziennych treningów. Bardzo dobrym przykładem jest narciarz, który będzie w stanie przygotować swój układ mięśniowy kilka tygodni przed rozpoczęciem zimowych obozów, stosując odpowiednie programy elektrostymulacji, a tym samym jest w stanie uniknąć pierwszych bolesnych dni i zminimalizować ryzyko urazów.

Większość użytkowników korzysta z elektrostymulacji, aby poprawić codzienny komfort i dobre samopoczucie, na przykład w celu rozluźnienia mięśni po męczącym dniu. Elektrostymulacja umożliwia zlikwidowanie efektu ciężkich nóg.

Istnieje wiele wskazań medycznych dotyczących elektrostymulacji, która jest przede wszystkim wykorzystywana w rehabilitacji. Stymulatory możemy znaleźć w różnego rodzaju prywatnych klinikach, czy wyspecjalizowanych ośrodkach rehabilitacyjnych.

Compex dostarczy towar w ciągu 5 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia. Zdarza się jednak, że część produktów może być dostarczona w przeciągu 10 dni roboczych.

Tak. Przygotowano na ten cel specjalny program Endurance, który pozwala zwiększyć wydolność mięśni do otrzymania tlenu. W konsekwencji zwiększa się intensywność średniego nakładu, więc mięśnie są w stanie wytrzymać dłuższy okres, niż bywało to do tej pory.

Na ten temat dość ciekawy artykuł opublikowano w Journal of Strength and Conditioning Research z marca 2011 roku, gdzie posłużono się przykładem baseballu.
W baseballu należy konsekwentnie wykonywać wszystkie ćwiczenia na najwyższym poziomie, dlatego regeneracja mięśni w okresach odpoczynku odgrywa niezwykle ważną rolę. Kalifornijscy naukowcy w artykule zawarli trzy cele do skutecznej regeneracji:

 1. Regeneracja pasywna – brak aktywności przez 6 minut
 2. Regeneracja aktywna – 6-minutowy jogging
 3. Aktywne EMS (elektryczna stymulacja mięsni) – zawiera 6-minutowy program

 

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań wywnioskowano, że największą redukcję poziomu mleczanu we krwi zanotowano przy elektrostymulacji urządzeniami Compex. Redukcja mleczanu pozwala na szybszą regenerację mięśni, co prowadzi do jeszcze lepszej wydajności w kolejnych treningach sportowca.

Francuskie badania opublikowano w Journal of Strength and Conditioning Research. Urządzenie Compex zostało wykorzystane do zbadania 5-tygodniowych efektów elektrostymulacji. Uczestnicy badania zostali poddani programowi szkoleniowemu na siłę mięśni czworogłowych uda, odpowiadających za prędkość, wykop oraz skok.
20 zawodników zostało losowo podzielonych na dwie grupy szkoleniowe:

 • Pierwsza grupa – została poddana elektrostymulacji na mięśnie czworogłowe w ciągu 5 tygodni (3 sesje po 12 minut) i treningowi piłkarskiemu.
 • Druga grupa – miała jedynie treningi z piłkami.

 

Piłkarze badani w pierwszej grupie, po okresie trzech i pięciu tygodniu, wykazali znaczną poprawę parametrów wytrzymałościowych mięśnia czworogłowego, a także wydajność prędkości. Takiej poprawy nie zaobserwowano natomiast w grupie kontrolnej (drugiej).

Autorzy badania zalecają stosowanie elektrostymulacji jako uzupełnienia tradycyjnych treningów piłkarskich, ponieważ urządzenie Compex jest skutecznym środkiem na poprawę siły mięśni potrzebnych w piłce nożnej. Pomaga również zwiększyć motywację niektórych zawodników, a oprócz tego eliminuje negatywne skutki kontuzji i wpływa regenerację mięśni.

Trening siłowy jest ważnym aspektem w treningu gimnastyków z powodu sporych wysiłków, wymaganych w tej dyscyplinie. Francuzi zdecydowali się na badanie urządzeniem Compex, badając 6-tygodniowy wpływ stymulacji elektrycznej na wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za wykonanie skoku.

16 młodych kobiet uprawiających gimnastykę podzielono losowo na dwie grupy. Jedna została poddana elektrostymulacji prostowników stawu kolanowego, a druga jedynie trenowała. Po trzech tygodniach elektrostymulacji zauważano znaczny wzrost siły mięśni prostowników stawu kolanowego, co miało wpływ na wykonywane skoki, przewaga utrzymała się również po miesiącu testów.

Elektroterapia Compex przeznaczona jest dla sportowców:

 • Aby wesprzeć codzienny trening oraz poprawi wyniki. Ponadto przeznaczona jest do przyspieszonego powrotu po kontuzjach, a także regenerowania się po intensywnym wysiłku, zapewnia ulgę i likwiduje ból.
 • Urządzenie wykorzystywane jest przez fizjoterapeutów, do rehabilitacji, łagodzenia bólu, leczenia schorzeń neurologicznych, reumatologii, traumatologii, urologii, czy naczyń krwionośnych.
 • Dla tych, którzy chcą dbać o swoje ciało: pozwala utrzymać ciało w formie, do masażu, łagodzeniu efektu ciężkich nóg, masażu dolnego odcinka kręgosłupa, bóle szyjki macicy, czy wspiera program rehabilitacji, a także wzmacnia mięśnie brzucha i inne partie mięśniowe.

Oczywiście, że tak. Dobrym przykładem jest spojrzenie na badanie przeprowadzone na profesjonalnych koszykarzach. We wspominanym badaniu porównano grupy, które trenowały z urządzeniami Compex, a także grupę trenującą w sposób tradycyjny. Pierwsza grupa wykazywała większą siłę, która została przekroczona nawet o 30% niż koszykarze trenujący tradycyjnie.

Dodatnie połączenie (czerwone) musi być umieszczone na elektrodzie, która ma znaleźć się w punkcie mięśni. Z kolei połączenie ujemne (jasny/czarny) umieszcza się na elektrodzie, która znajduje się na ścieżce mięśnia. Wszystko dokładnie wytłumaczone jest w instrukcji obsługi załączonej do urządzeń Compex.

W instrukcjach obsługi znajdziecie zdjęcia dokładnie pokazujące miejsca umieszczenia elektrod. Aby zlokalizować indywidualny mięsień ruchowy, można obserwować reakcję mięśnia.

To metoda uznana przez świat medyczny. Jest integralną częścią fizjoterapii i leczenia bólu. To technika stosowana przez fizjoterapeutów przez wiele lat. Nie jest cudem techniki, ale co najważniejsze, oddziałuje na organizm. Zasada elektrostymulacji jest bardzo prosta i precyzyjnie odtwarza procesy, które występują w trakcie naszych zamówień z mózgu do mięśni. Mózg wysyła wówczas sygnał w postaci prądu elektrycznego, który przemieszcza się z dużą prędkością wzdłuż włókien nerwowych, aż do mięśni, które reagują skurczem. W przypadku elektrostymulacji pobudzenie następuje bezpośrednia za pomocą impulsów elektrycznych wysyłanych przez urządzenie Compex. W rzeczywistości mięśnie nie są w stanie odróżnić dobrowolnego skurczu (wywołanego przez mózg) i wywoływanego elektrycznie. Praca wykonana jest dokładnie taka sama.

Żywotność baterii uzależniona jest od używanych programów i wybranych intensywności. Średnia żywotność baterii wynosi od 15 do 20 godzin.

2 lata. Plus jeden dodatkowy rok, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego gwarancji na stronie internetowej www.compex.info.

Wszystko uzależnione jest od rodzaju skóry, głównie od 15 do 30 razy. Jeżeli będziesz dbać o elektrody, to powinieneś je montować na czystej skórze, nie tłustej i ogolonej.

Komunikat potwierdzający zamówienie urządzenia Compex jest generowany automatycznie i wysyłany na podany adres e-mail. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości w celu potwierdzenia zamówienia, to być może podałeś błędny adres e-mail, lub nasza wiadomość trafiła do spamu. W takim wypadku zaleca się skontaktować z nami bezpośrednio poprzez e-mail lub telefonicznie. Nasze dane kontaktowe dostępne są w zakładce Kontakt.

Stymulacje elektryczne już od dłuższego czasu są nieodłącznym elementem medycyny. Technika elektrostymulacji została opracowana z dokładną starannością, udowadniając swoją skuteczność, co jest poparte licznymi publikacjami naukowymi. Szwajcarski producent idzie do przodu z techniką, dlatego obecnie nie ma wielu przeciwwskazań do używania stymulatorów, wśród nich są – wszczepiony defibrylator, rozrusznik serca, epilepsja, czy ciąża. Ponadto zwiększyła się wydajność, co jest związane z postępem technologicznym poczynionym w dziedzinie fizjologii. Jakość mikro-impulsów generowanych przez stymulatory Compex umożliwiają gromadzenie energii w tkankach. Stąd, nawet długotrwałe lub ciągłe aplikacje, mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do wystąpienia ryzyka poparzenia. Warto dodać, że wszystkie stymulatory Compex przestrzegają wszystkich europejskich i międzynarodowych norm dotyczących wyrobów medycznych oraz gwarantują całkowicie bezpieczne użytkowanie.

Najczęściej podczas stymulacji poczujesz mrowienie spowodowane przesyłaniem prądu w trakcie stymulacji, co jest nieuniknione. Jednak wysoka jakość prądów Compex gwarantuje elektrostymulację na najwyższym poziomie, jak tylko jest możliwe. Rozważamy dwa rodzaje elektrycznych programów stymulacji mięśni, które produkują różne odczucia:

 • Ulga w bólu i odnawianie – uczucie jest lekkie, ledwie dostrzegalne dla niektórych osób. Ogranicza się do mrowienia i łaskotania, sprawia naprawdę komfortowe uczucie.
 • Budowanie mięśni – w tym wypadku odczucie jest bardziej widoczne, co jest związane z siłą skurczów mięśni. Wszyscy użytkownicy dość szybko przyzwyczajają się do tego uczucia.

Dlaczego zachęcamy do korzystania z maksymalnej intensywności dla programów wzmacniających mięśnie? Gdy dążymy do rozwoju mięśni, intensywność stymulacji jest kluczowa. Im wyższe natężenie stymulacji, tym większy odsetek włókien mięśniowych jest zmuszony do pracy. Pracuj z maksymalną intensywnością, jaką jesteś w stanie tolerować. Aby dokonać postępów, trzeba zwiększać intensywność z każdej poprzedniej sesji. To dlatego stymulacja mięśni nie zawsze jest przyjemna, ale przede wszystkim – skuteczna.

Elektrostymulacja absolutnie nie jest techniką uznawaną za doping. To całkowicie bezpieczna i wyjątkowo komplementarna technika treningowa do indukowania stabilności mięśni wynikająca z wysokiej intensywności. Bardzo różni się od biernej techniki, która nie wymaga poważnego zaangażowania i motywacji sportowca.

Energia elektryczna która jest wytwarzana przez stymulatory Compex nie ma sztucznego wpływu na rozwój układu nerwowo-mięśniowego. Efekt jest w tym wypadku naturalny. Skurcze mięśni są porównywalne do dobrowolnego treningu. Zyski generowane przez elektrostymulację są jedynie konsekwencją pracy (skurczów) wykonywanej przez mięśnie. Aby były skuteczne, skuteczne mięśni muszą być koniecznie silne – stąd uwaga o wysokiej intensywności.

Innym wskaźnikiem neuro-mięśniowym elektrostymulacji jest jego stosowanie w celu regeneracji mięśni po intensywnym treningu. Można to osiągnąć stosując specyficzne programy regenerujące, które nie wymagają takiej ofiarności, jak w przypadku budowania mięśni. Efektem jest wzrost przepływu krwi, czy ulga w bólu polegająca na uwolnieniu endorfin. Elektrostymulacja poprawia wydajność mięśni, nawet jeśli sesje są powtarzane w nadmiarze.

Badania opublikowane w Journal of Applied Physiology odpowiadają na przegląd zalet i ograniczeń elektrostymulacji mięśni u osób zdrowych, czy wyczynowych sportowców.

 • Badania elektrostymulacji pokazują znaczny wzrost siły mięśni. W połączeniu z dynamicznymi ćwiczeniami, elektrostymulacja poprawia konkretne umiejętności sportowca, jego wydajność, jak na przykład możliwość wykonania sprintu.
 • Elektrostymulatory Compex są interesującym narzędziem szkoleniowym dla sportowców, ponieważ w trakcie stymulacji elektrycznej można aktywować różne poziomy włókien mięśniowych, przy niższych poziomach użycia sił, podczas gdy w trakcie dobrowolnego treningu, włókna są zwykle zatrudniane na wyższych poziomach energetycznych.

Stymulacja elektryczna jest właściwym i efektywnym uzupełnieniem dobrowolnych treningów dla poprawy wytrzymałości mięśni. To również uzupełnienie dla codziennego treningu sportowców wyczynowych.

Dokładne pozycjonowanie elektrod nie jest istotne dla programów uzupełniających, które nie indukują silnych skurczów mięśni. Dla programów treningowych (wytrzymałość, odporność, siła), jest to zdecydowanie ważniejsze. Indywidualne różnice do tego, co jest wskazane w instrukcji obsługi lub na ekranie stymulatora, nie są wielkie.

Nie. Chociaż włókna mięśniowe w trakcie stymulacji zużywają energię, to jest to znacznie mniej, niż całkowita energia zużywana przez organizm w trakcie normalnej sesji treningowej. Trening z narzędziem Compex nie służy zatem do spalania tłuszczu, a co tym idzie, utraty wagi.

Tak. Przy zakupie, każdy stymulator wyposażony jest w jeden zestaw standardowych elektrod.

Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, jeśli elektrody są źle ustawione. Stymulacja staje się po prostu mniej skuteczna.

Każdy ma swój własny poziom czułości, który zależy od indywidualnych cech człowieka, takich jak tkanka tłuszczowa.

Compex nie jest oczywiście zabawką i nie powinien być używany przez dzieci bez nadzoru osób dorosłych. Stymulatory treningowe zapobiegają bólom kości, czy ścięgien, dlatego mogą być używane z dobrym skutkiem dla młodego użytkownika. Pozwala zwiększać siłę mięśni u młodych ludzi, nie powodując przy tym absolutnie żadnych uszkodzeń.

Jesteśmy dostępni dla Was pod numerem telefonu i adresem e-mail, które znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt. Gorąco zachęcamy!

Wszystkie transakcje przeprowadzone na stronie internetowej Compex są obsługiwane za pomocą bezpiecznej strony internetowej banku. To transakcja całkowicie elektroniczna, szyfrowana procedura gwarantuje pełne bezpieczeństwo płatności. Informacje są wprowadzane bezpośrednio na stronie internetowej dostawcy płatności za pomocą zabezpieczonego kanału.

Przeciwwskazania do elektrostymulacji są rzadkością, wśród nich:

 • Osoby wyposażone w urządzenia elektroniczne, takie jak markery serca, czy wewnętrzne defibrylatory.
 • Osoby cierpiące na epilepsję.
 • Stymulowanie okolic brzucha u kobiet w ciąży.
 • Umieszczanie elektrod z przodu i po bokach szyi.
 • Stymulowanie klatki piersiowej przez osoby z arytmią serca.
 • Stymulowanie kończyn dolnych w przypadku zakrzepicy żylnej lub niedrożności.
 • Stymulowanie okolic brzucha w przypadku przepukliny.
 • W przypadku szczególnych problemów zdrowotnych, zawsze zaleca się zasięgnąć porady lekarza.

Bez dwóch zdań Compex jest wiodącą marką w elektroterapii. Możesz mieć pewność, że korzystasz ze skutecznych urządzeń. Nasze produkty zostały opracowane z największą starannością i wykorzystują wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne. Oczywiście można mieć również pewność, że nasze produkty są wytwarzane zgodnie z wszelkimi aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Jesteśmy odpowiedzialną marką, której celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości produktów. Zanim oferujemy klientom nasze urządzenia, aplikacje są testowane i poddane badaniom przez pracowników służby zdrowia. Są również przedmiotem badań naukowych. Compex zwraca również szczególną uwagę na sporządzenie bardzo szczegółowej instrukcji obsługi. Ponadto jesteśmy dostępni pod numerami telefonów lub e-mail, aby odpowiedzieć na pytania.

Elektrostymulacja Compex wykorzystuje wysokiej jakości prądy zapewniające odpowiedni komfort w trakcie użytkowania. Do głównych korzyści można zaliczyć między innymi:

 • Nie odczujesz zmęczenia nerwowego
 • Chronisz swoje stawy
 • Elektrostymulacja nie ma skutków ubocznych. To nieinwazyjna metoda leczenia, często skuteczna alternatywa dla leków w leczeniu bólu

Ten program nie powoduje skurczy, powoduje jedynie, drganie mięśnia. Częstotliwość tętna stopniowo obniża się w trakcie sesji, w wyniku czego są trzy rodzaje efektów: wzrost przepływu krwi (szybsze usuwanie toksyn), uwolnienie endorfin działających przeciwbólowo i efekt relaksujący. Końcowym efektem jest szybsze przywrócenie równowagi mięśniowej.

Stymulatory marki Compex umożliwiają Tobie zwiększyć liczbę godzin treningowych, poprawia jakość szkolenia i pracuje nad Twoim zdrowiem. Niezależnie od rodzaju sportu, poziom stymulacji mięśni programów Compex zawsze zwiększa wydajność. Możesz trenować więcej i lepiej w krótkim czasie: oszczędzisz czas i zwiększysz efektywność wraz z wydajnością.

Elektroterapia jest sprawdzoną metodą leczenia, stosowaną w rehabilitacji, leczeniu bólu oraz dla szkolenia sportowców. Zasada działania elektrostymulacji jest bardzo prosta. Wiernie odtwarza proces, w których skurcze mięśni są kontrolowane przez mózg. Tak więc, dzięki wspominanej przez nas elektrostymulacji, aktywność mięśni jest wyzwalana przez impulsy elektryczne, które są wysyłane z naszych urządzeń do nerwu ruchowego. Twoje mięśnie nie są w stanie odróżnić skurczu wywołanego przez mózg, jak i te wywołane przez elektrostymulację. Jest to znane jako elektryczne wywołanie skurczu.

Mięsień jest również stymulowany podczas fazy odpoczynku wywołując tiki mięśniowe. Te drgania pomagają usprawnić odzysk pomiędzy skurczami. Muszą być one wyraźnie widoczne.

Aktywne programy regenerujące oraz kapilaryzacja nie wymagają wykorzystania maksymalnej intensywności, jednakże istotne jest, żeby intensywność była wystarczająca wysoka, aby stworzyć widoczne drganie mięśni.

To bardzo proste. Wszystko jest wskazane w podręcznikach Compex dostarczanych w komplecie. Umieszczenie elektrod uzależnione jest oczywiście od rodzaju grup mięśniowych.

Każdy stymulator Compex dostarczany jest z obszerną instrukcją obsługi, a także instrukcją konkretnej aplikacji, w tym jak umieścić elektrody.

Podczas fazy odpoczynku, intensywność drgań jest automatycznie ustawiana na 50% poziomu skurczów. Jaki jest tego cel? Między skurczami zwiększa się przepływ krwi w celu poprawienia szybkości odtworzenia impulsu.

Przez wiele lat, elektrostymulacja używana była wyłącznie przez pracowników służby zdrowia, takich jak fizjoterapeutów. Z biegiem czasu sportowcy odkryli zalety elektrostymulacji w leczeniu ich urazów, dlatego ukierunkowali się na tą technikę, aby poprawić wydajność mięśni. Elektrostymulacja stała się zatem techniką dostępną dla każdego.

Sportowcy:

 • Optymalizuje cechy ich mięśni. Działa na osłabione mięśnie, elektrostymulacja umożliwia poddawanie mięśni przez intensywny trening. Można dostosować go do opracowania konkretnych cech, w zależności od wybranego programu: wytrzymałość, siłę, czy odporność.
 • Przyspiesza powrót do zdrowia po intensywnym treningu, ogranicza bóle.
 • Zapobiega urazom, na przykład skręceniu kostki, poprzez intensywne wzmocnienie pewnych grup mięśniowych.
 • Łagodzi ból, związany ze ścięgnami, czy problemami przy skurczach mięśni.

 

Osoby znajdujące sie w dobrej kondycji:

 • Siedzący tryb życia ma szkodliwe działanie na układ mięśniowy. Mięśnie tracą siłę, stają się szybciej zmęczone i nie są już w stanie wykonać prawidłowo swojej roli w utrzymaniu szkieletu i innych narządów. Niewydolność mięśni może być przyczyną bólu, na przykład lędźwiowego.
 • Elektrostymulacja może odtworzyć lub utrzymać stonowany układ mięśniowy, zdolny do zapewnienia skutecznego utrzymania ciała i zapobieganiu bólu.

 

Fizjoterapeuci:

 • Jeżeli człowiek nie jest w stanie się poruszać, to po pewnym czasie, mięsnie tracą pewne cechy, które powinny być poddane elektrostymulacji. Fizjoterapeuci umożliwiają również wzmocnienie pewnych partii mięśniowych.
 • Leczenie różnych form nietrzymania moczu.
 • Łagodzenie przewlekłego bólu, na przykład szyjki macicy, czy lumbago.
 • Poprawę zaburzeń krążenia, czy niewydolności tętnic, które często ogranicza zakres chodzenia tych ludzi z powodu bólu.
 • Osoby cierpiące z powodu bólu. Ból jest sygnałem, mogącym być spowodowany przez wiele rzeczy. Łagodzenie bólu jest obecnie priorytetem dla stymulacji. Bóle pleców, stawów, nerwobóle to typowe oznaki dla elektrostymulacji do uśmierzania bólu.

 

Elektrostymulacja ma ogromne korzyści, w tym:

 • Mięśnie pracują bez zbytniego obciążenia na stawy, jak ma to miejsce z ciężarkami używanymi w tradycyjnym procesie budowy masy mięśniowej.
 • Jest w stanie precyzyjnie kierować do odpowiedniej grupy mięśni. To bardzo przydatne dla fizjoterapeutów, którzy mogą w ten sposób utrzymać właściwość mięśni, które się niemożliwe do zastosowania w momencie, kiedy osoba jest unieruchomiona. Jest to również bardzo przydatne dla sportowców, którzy chcą mieć trening na odpowiednią grupę mięśniową.
 • Możliwość łagodzenia bólu przez unikanie lub ograniczanie stosowania leków, które wywołują niepożądane skutku uboczne.

W pewnych obszarach, gdzie skóra ma większą liczbę wrażliwych zakończeń nerwowych. Złe połączenie pomiędzy skórą a elektrodami zmniejsza poziom komfortu. Dlatego należy użyć elektrod, które są w dobrym stanie. Stosuje się również poprawienie miejsca elektrod, przeniesienie w mniej wrażliwy obszar.

Skurcze mięśni stymulowane urządzeniem Compex rozwijają się stopniowo, bez nagłego pociągnięcia ścięgien oraz stawów. Oznacza to, że nie jest możliwe powodowanie urazów mięśni lub ścięgien. Jednakże warto podkreślić, że praca jest intensywna, dlatego ewentualna bolesność mięśni zdarza się często na początku treningu, podobnie jak podczas treningu mięśni z ciężarami.

[FM_form id="1"]