tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Wynajem Elektrostymulatorów Chattanooga, Globus i VeinoPlus

Sprawdź też -> Wypożyczalnia elektrostymulatorów Compex

W przypadku urazu, problemów neurologicznych, paraliżu nerwu, nektórych przewlekłych stanów czy po zabiegu lub interwencji chirurgicznej możemy potrzebować dodatkowego wspracia organizmu w okresie rekonwalescencji lub w czasie rehabilitacji. Unieruchomienie powoduje szereg niekorzystnych skutków zarówno związanych bezpośrednio z przyczyną unieruchomienia jak i w obszarze całego organizmu. Przy dłuższym okresie braku ruchu zachodzą zmiany, które powodują problemy i mogą przyczyniać się do wydłużenia rehabilitacji.

Zastosowanie elektrostymulatorów w rekonwalescencji, leczeniu i rehabilitacji

W przypadku kontuzji lub operacji mięśni szkieletowych lub posturalnych największym problemem jest atrofia mięśni. Atrofia mięśniowa to zanik masy mięśniowej i rozpad tkanki mięśniowej. W okresie rekonwalescencji z różnych przyczyn brak ruchu prowadzi do atrofii miejscowej lub ogólnej. Elektrostymulatory m.in. Chattanooga, Compex i Globus mogą zapobiegać skutkom atrofii mięśniowej.

Każde unieruchomienie też na zrosty, skurcze i inne niedogodności, których skutki możemy łagodzić i ograniczać przez stosowanie elektrostymulacji przez czas choroby lub unieruchomienia miejscowego lub ogólnego.

wynajem elektrostymulatorow compex po operacji acl

Cennik wypożyczenia elektrostymulatorów Chattanooga, Globus i VeinoPlus

elektrostymulator veinoplus sport pol_pl_Elektrostymulator-2-kanalowy-Globus-GENESY-S2-TENS-EMS-JON-1160_1 pol_pl_Elektrostymulator-4-kanalowy-Globus-ACTIVA-700-TENS-EMS-MIC-734_1 pol_pl_Elektrostymulator-4-kanalowy-Globus-GENESY-3000-731_1 elektrostymulatory-chattanooga
VeinoPlus Sport Globus Genesy S2 Globus Activa 700 Globus Genesy 3000 Chattanooga Wireless PRO 4CH Full
1 tydzień 84 zł (12 zł / dzień) 140 zł (20 zł / dzień) 196 zł (28 zł / dzień) 238 zł (34 zł / dzień) 420 zł (60 zł / dzień)
2 tyg. 154 zł (11 zł / dzień) 252 zł (18 zł / dzień) 364 zł (26 zł / dzień) 448 zł (32 zł / dzień) 770 zł (55 zł / dzień)
3 tyg. 210 zł (10 zł / dzień) 336 zł (16 zł / dzień) 504 zł (24 zł / dzień) 609 zł (29 zł / dzień) 1092 zł (52 zł / dzień)
4 tyg. 252 zł (9 zł / dzień) 392 zł (14 zł / dzień) 616 zł (22 zł / dzień) 728 zł (26 zł / dzień) 1400 zł (50zł / dzień)
> 1 mc (8 zł / dzień) (12 zł / dzień) (20 zł / dzień) (24 zł / dzień) (48 zł / dzień)
Wireless Professional Chattanooga - 2 Piloty do zarzadzania 4 kanalami

Wykorzystanie Elektrostymulacji w Rehabilitacji, NeuroRehabilitacji i PrzeciwBólowo

Odpowiedzią na problemy związane z unieruchomieniem pacjenta może być wczesna, a nawet przedoperacyjna rehabilitacja i fizjoterapia z wykorzystaniem elektrostymulacji. W skrócie elektrostymulacja pobudza mięśnie do pracy, przez co zapobiegamy ich katabolizmowi (rozpadowi) oraz zwiększamy ukrwienie włókien mięśniowych i tkanek w okolicach stawów i mięśni.

W przypadku uszkodzenia nerwów w okolicy mięśni, możemy stosować prądy trójkątne w celu odbudowy unerwienia mięśni. Prądy trójkątne (Elektrostymulatory Globus) służą właśnie do stymulacji mięśni odnerwionych

Elektrostymulatory Chattanooga, Globus to także programy do neurorehabilitacji, gdzie z pomocą terapeuty możemy przyśpieszyć usuwanie dysfunkcji neurologicznych

Dlaczego elektrostymulacja jest ważna w rekonwalescencji

Jeżeli pojawia się uraz, dysfunkcja neurologiczna lub jest potrzeba przeprowadzenie interwencji ortopedycznej zazwyczaj wiąże się to z unieruchomieniem kończyny i stawu, a często i całego ciała. Istnieje niewiele narzędzi, które mogą wspomóc ogranizm w tym okresie. Wdrażając elektrostymulację do procesu leczenia skracamy proces powrotu do zdrowia i redukujemy niekorzystne skutki zaistniałego stanu zdrowia

elektrostymulacja-rehabilitacja
elektrody compex wypozyczalnia stymulatorow
umieszczenie elektrod w procesie rehabilitacji kolana - wypozycz elektrostymulator do rehabilitacji

Zapobieganie Atrofii Mięśniowej w Rehabilitacji za pomocą Elektrostymulatorów

Unieruchomienie kończyn po zabiegu lub kontuzji zalecany jest odpoczynek, w tym czasie nie mamy możliwości rozpoczęcia intensywnej rehabilitacji, więc jest to najważniejszy moment aby zapobiec spadkowi masy mięśni w kontuzjowanej kończynie.

Rozpoczęcie stymulacji praktycznie od razu po operacji czy kontuzji pozwala na bardzo wczesną reakcję na skutki unieruchomienia kończyny. Wykonując sesje elektrostymulacji – program „Muscle Artrophy” nawet kilka razy dziennie nie pozwalamy na rozpoczęcie procesów katabolicznych w mięśniach. Dla przykładu w popularnym zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) wykonywanego atroskopowo w pierwszych 24 godzinach obwód uda może zmniejszyć się nawet o 1-2 cm. W kolejnych dniach dynamika spadku nie jest już tak widoczna, ale po dłuższym czasie, zwłaszcza przy braku możliwości podjęcia szybkiej rehabilitacji klasycznej lub jej zaniedbania dysbalans mięśni między stronami może wynieść nawet 40-50%.

Włączenie elektrostymulacji do procesu rehabilitacji już od pierwszych dni po zabiegu lub kontuzji, a nawet przed opracją znacznie ogranicza skutki atrofii mięśni co pozwala uniknąć długiej i mozolnej rehabilitacji i odbudowy potencjału mięśni w kontuzjowanej kończynie. Podsumowując włączenie sesji z elektrostymulatorami Compex pozwala na zatrzymanie spadku masy i siły mięśni po kontuzji lub operacji zanim jeszcze rozpoczniemy rehabilitację ruchową.

Poprawa krążenia krwi (Kapilaryzacja) w procesie rehabilitacji

Drugim bardzo istotnym elementem w rehabilitacji, który pojawia się przy stosowaniu stymulatorów mięśni jest zwiększenie przepływu krwi w obszarach stymulowanych. Wzmożona cyrkulacja krwi we włóknach mięśniowych oraz w tkankach okalających kontuzjowany staw przyczynia się do przyśpieszenia procesów rekonwalezcencji i gojenia ran pooperacyjnych.

Bezpieczeństwo pacjenta – Elektrostymulacja

Elektrostymulatory Chattanooga, Compex, Globus, VeinoPlus to urządzenia, które otrzymały odpowiedni atest jako urządzenie medyczne. Wykorzystywany w elektrostymulacji prąd jest bezpieczny i nie istnieje możliwość poparzenia skóry podczas sesji. Należy uważać tylko na zabiegi jonoforezy, które najlepiej wykonywać w porozumieniu z lekarzem.

Elektrostymulacja a implatny i endoprotezy

Szczególnie wyróżniającą elektrostymulatory Chattanooga i Compex cechą jest możliwość ich stosowania u osób z implantami ortopedycznymi, endoprotezami lub innymi metalowymi elementami w ciele. Sprzęt Compex i Chattanooga nie powoduje interakcji z metalowymi przedmiotami w ciele pacjenta.

wypozycz elektrostymulator compex - rehabilitacja ACL
[FM_form id="1"]