tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
Guy Hemmerlin

Triathlon i Elektrostymulacja Mięśni

GUY HEMMERLIN : Główny trener – ENDURANCE TRAINING CONCEPT

Używam Elektrostymulatorów Compex od 10-ciu lat jako triathlonista. Pozwalają mi na wykonanie codziennego treningu z użyciem programów elektrostymulacji dostosowanej do moich aktualnych potrzeb. Treningi z urządzeniem Compex łączą wszystkie ćwiczenia, które wykonywałem w moich trzech dyscyplinach. Kiedy moja kariera ewoluowała i zostałem trenerem sportowym, naturalnym dla mnie było wprowadzenie Compex do planów ćwiczeniowych profesjonalistów i amatorów, z którymi pracowałem. Jestem przekonany o wartości tej technologii i doceniam jak wiele marka wkłada w rozwój i stałe badania. Niezależnie czy chciałbyś zapewnić sobie lepszą rekonwalescencję czy rozbudować określone grupy mięśniowe, elektrostymulatory mięśni Compex będą cennym narzędziem dla każdego triathlonisty! Triathlon składa się z trzech niezwykle wymagających dyscyplin, w których niezbędna jest rozbudowa i trening mięśni. Compex oszczędza czas przy zachowaniu najwyższego poziomu ćwiczeń.

Triathlon – Guy Hemmerlin – Bio

Po trwającej dekadę karierze triatlonisty, Guy Hemmerlin został trenerem w 1996 roku i przejął wodze w D1 Tricastin Team. W 1998 korzystając z rozwoju internetu założył pierwszą w Europie coachingową stronę internetową. Z roku na rok Guy zdobywał coraz większą wiedzę i doświadczenie, dzięki stałemu kontaktowi z profesjonalnymi sportowcami i amatorami.

W 2014 Guy wydał swoją pierwszą książkę o treningu do długodystansowego triatlonu pt.:”0- 226km”. W 2015 napisał ważny podręcznik pływacki „Z basenu na otwartą wodę”, w której dokonał analizy techniki kraula. W tym samym roku został certyfikowanym trenerem Ironman i odniósł wiele sukcesów.

Prawdziwy profesjonalista, jego doświadczenie jest w zasadzie bezkonkurencyjne. Metody Guy’a Hemmrlina stale ewoluują, jednak pozostają przystępne dla wszystkich sportowców i punktem odniesienia w świecie triathlonu.

Kiedy rozpocząć przygotowania do treningów triathlonowych z Elektrostymulacją Compex?

Przewodnik wsparcia treningu triathlonu poprzez elektrostymulację oferuje trzy plany treningowe: dla krótko dystansowego triatlonu, dla Połówki Half-Ironman 70.3 (L) i dla Full-Ironman 140.6 (XL). Plany przedstawione w tym przewodniku stworzone zostały odpowiednio na 10, 12 lub 16 tygodni.

Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia przedstawionych dalej planów jest ogólna wysoka aktywność fizyczna w miesiącach poprzedzających rozpoczęcie treningów. Zaleca się aby przed przystąpieniem do dłuższych dystansów ukończyć krótki triathlon. Polecanym jest aby triatloniści, którzy nigdy nie korzystali z elektrostymulacji zastosowali 2-3 tygodniowy okres przygotowawczy obejmujący sesje jakościowe (wytrzymałość, siła, cross-trening), przed rozpoczęciem programów przedstawionych w przewodniku.

Zdarza się, że w różnych modelach użyto innych nazw na te same programy. Poniżej przedstawiamy listę, abyś łatwiej mógł je zidentyfikować:

 • KAPILARYZACJA=DOTLENIANIE=KOMPENSACJA=OPTYMALIZACJA DŁUGIEGO BIEGU
  (CAPILLARIZATION = OXYGENATION = OVERCOMPENSATION = LONG RUN OPTIMISATION)
 • STABILIZACJA POSTAWY=BUDOWA MIĘŚNI (CORE STABILIZATION = MUSCLE BUILDING)
 • REKONWALESCENCJA TRENINGOWA=AKTYWNA ODNOWA (TRAINING RECOVERY = ACTIVE RECOVERY)

Trening Triathlonowy – wsparcie elektrostymulatorów

Dostosowywanie intensywności elektrostymulacji mięśni = klucz do sukcesu

Programy rozbudowy (Wytrzymałość, Siła, Odporność, Stabilizacja postawy)

Maksymalna tolerancja: Kluczowe jest osiągnięcie najwyższej możliwej intensywności (musi być znośna podczas całej sesji!). Intensywność determinuje liczbę włókien, które są bodźcowaną lub „zwerbowane” przez stymulację. Najlepszą metodą, żeby ustalić maksymalne natężenie impulsów dla Twoich mięśni, jest obserwacja reakcji ciała. Kontrakcja musi być silna, ale nigdy nie do zniesienia! Postęp osiągnięty dzięki Compex będzie tym większy, im większa liczba włókien zostanie zaangażowana.

Kilka podstawowych rad, które pomogą Ci podczas ćwiczeń:

 • Zapoznaj się ze wskazaniami dotyczącymi położenia i polaryzacji ( + i -) elektrod. Dla urządzeń bezprzewodowych biegun dodatni jest umiejscowiony przy przycisku on/off, natomiast w modelach przewodowych + pochodzi z kolorowych kabli
 • Pamiętaj o regularnej wymianie używanych elektrod. Jeśli żel na elektrodach będzie w złym stanie, to przewodzenie będzie zmniejszone, a to uniemożliwi podniesienie poziomu intensywności
 • Zawsze skupiaj się na rozwoju:
  • Podnoś poziom intensywności co 3, 4 lub 5 jednostek podczas sesji
  • Na kolejnej sesji staraj się osiągnąć więcej niż na poprzedniej
  • Zazwyczaj bardziej komfortowa jest aktywna kontrakcja, zsynchronizowana ze
   stymulacją
 • Program rekonwalescencji treningowej i kapilaryzacji. Stopniowo zwiększaj intensywność, powinieneś czuć wyraźne drgania

Mięsień czworogłowy

Ułożenie ciała i trening łączony

 • Usiądź z kolanami zgiętymi pod kątem około 90°
 • Zabezpiecz kostki aby unikać prostowania kolan podczas silnych skurczy LUB
 • Usiądź na krześle
 • Kiedy rozpoczną się skurcze przejdź do pół-przysiadu
 • Usiądź ponownie po ustaniu skurczy
 • Utrzymuj plecy prosto, dolna część pleców w naturalnej pozycji, oczy skierowane na wprost

Mięsień najszerszy grzbietu

Przy każdym skurczu powtarzaj wymienione ruchy

 • Powoli wypuszczaj powietrze napinają brzuch
 • Ułóż łokcie na oparciach
 • Zepnij pośladki i utrzymuj proste plecy podczas ruchu ramion

Mięśnie posturalne

Usiądź na twardym krześle i wyprostuj plecy. Podczas skurczy powtarzaj wymienione ruchy

 • Powoli wypuszczaj powietrze, opróżniając całkowicie płuca podczas skurczy
 • Napnij brzuch

Rekonwalescencja treningowa i kapilaryzacja

Mięsień czworogłowy uda i trójgłowy łydki

 • Upewnij się, że leżysz w wygodnej pozycji
 • Unieś nogi/stopy aby zapewnić sobie maksimum korzyści ze stymulacji
 • Mięsień najszerszy grzbietu i triceps (trójgłowy ramienia)
 • Upewnij się, że znajdujesz się w komfortowej pozycji, siedząc lub leżąc na brzuchu

Przejdź do specyfikacji i planu treningowego dla poszczególnych dystansów Triathlon Ironman

Triathlon Ironman 70.3 Plan Treningowy + Elektrostymulacja Compex

Triathlon Ironman 70.3 Plan Treningowy + Elektrostymulacja Compex Jest to 12 tygodniowy program z sesjami angażującymi mięsień czworogłowy i najszerszy grzbietu. Jeśli masz możliwość ćwiczenia tylko jednej grupy mięśni to…

5/5 - (1 vote)
[FM_form id="1"]