tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Trening z elektrostymulatorem Compex

Pokażemy Ci jak ćwiczyć z użyciem elektrostymulatora Compex; co stanowi cykl treningowy, jak poprawnie znaleźć maksymalną intensywność oraz jakie są podstawy treningu statycznego i dynamicznego z urządzeniem Compex.

Dla budowania siły i masy mięśniowej z elektrostymulacją Compex, zalecamy użycie programów Kondycyjnych / Treningowych (Conditioning) i Fitness (Fitness). Powyższe działy programów są obecne zarówno w stymulatorach mięśni Compex serii Sport oraz Fit.

Dla zwiększenia siły ogólnej oraz budowy mięśni, polecamy używanie programów Odporność (Resistance), Siła i Hipertrofia (Strength and Hypertrophy). Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o zaletach używania elektrostymulacji i jak ją stosować to warto przeczytać również artykuł o elektrostymulacji mięśni Compex 101.

Cykl treningowy stymulacji Compex

W czasie uruchomienia programów treningowych i ukończeniu rozgrzewki warto wykonywać ćwiczenia w fazie kontrakcji, która została na poniższym filmie  oznaczona na czerwono. Elektrostymulacja może być stosowana zarówno z ćwiczeniami statycznymi, jak i dynamicznymi, zależnie od tego co bardziej odpowiada użytkownikowi. Kiedy zakończy się faza skurczy, stymulator wchodzi w fazę relaksacji oznaczoną na niebiesko. Najlepiej przeprowadzać ją rozluźniając ciało lub jego partię.

1 faza czerwona + 1 faza niebieska = 1 kompletny mikrocykl treningowy programu.

Znalezienie maksymalnej intensywności programów treningowych elektrostymulacji Compex

Jeżeli celem treningów jest rozbudowa muskulatury należy pracować na maksymalnej intensywności, jednocześnie zachowując wysoką jakość ćwiczeń i poprawność motoryczną. Aby tego dokonać, należy oprzeć się skurczowi wywoływanemu przez elektrostymulację, równoważąc mięśnie agonistyczne i antagonistyczne. Na materiale wideo poniżej można zobaczyć jak równoważyć pracę bicepsa i tricepsa

Trening statyczny z elektrostymulatorem Compex

Trening statyczny powinien być podstawą do rozpoczęcia wszystkich treningów siłowych z elektrostymulatorem Compex.

W treningu statycznym powinieneś utrzymywać ciało lub jego część w skupieniu, w jednej pozycji, podczas gdy mięsień będzie stymulowany przez urządzenie.

Dla przykładu: podczas fazy skurczu (czerwona), powinieneś zostać w przysiadzie lub półprzysiadzie aż do momentu zakończenia kontrakcji.

Doradzamy, aby na początku wykonać 50% pełnego programu na maksymalnej intensywności (film poniżej), a następnie stopniowo zwiększać ilość cykli. Aż do czasu, kiedy będzie można wykonać pełną liczbę cykli przy minimalnym DOMS (zespół opóźnionego bólu mięśniowego – tzw. zakwasy).

Poniżej zamieszczamy aktualny zakres filmów szkoleniowych zatwierdzonych przez Compex:

Elektrostymulacja mięśni dwugłowych uda i tylnego pasma mięśni ud

Sprawdź jak wykonać Heel Kicks (Pilates Double Leg Kick) z urządzeniem Compex i jakie rozmieszczenie elektrod na tylnej części ud rekomendujemy.

Stymulacja mięśni dwugłowych uda i tylnego pasma ud

Wykonanie martwy ciągu rumuńskiego z elektrostymulatorem Compex i jakie rozmieszczenie elektrod na tylnej części ud rekomendujemy.

Mięśnie czworogłowe uda

Dowiedz się jak wykonywać Przysiady z urządzeniem Compex i jak rozmieścić elektrody na mięśniu czworogłowym.

Mięśnie czworogłowe uda 2

Sprawdź jak wykonywać Wykroki z urządzeniem Compex i jak rozmieścić elektrody na mięśniu czworogłowym.

Mięśnie brzucha

Sprawdź jak robić Brzuszki z urządzeniem Compex i w jaki sposób rozmieścić elektrody na brzuchu.

Mięśnie brzucha 2

Sprawdź jak robić Planki z urządzeniem Compex i jak rozmieścić elektrody na brzuchu.

Mięsień dwugłowy

Odkryj jak wykonać ćwiczenie Zginania/unoszenia przedramion z Compex i w jakich miejscach umieścić elektrody na mięśniu dwugłowym.

Triceps

Sprawdź jak wykonywać Pompki w podporze tyłem z Compex i w jaki sposób rozmieścić elektrody na mięśniu trójgłowym.

Dynamiczny trening z Compex

Uważamy, że trening dynamiczny może być udoskonaleniem i rozwinięciem kiedy będziesz wykonywał kompletny trening statyczny z minimalnym DOMS.

Przy treningu dynamicznym zmniejsz intensywność do 50% w stosunku do treningu statycznego, ponieważ w tej metodzie będziesz się poruszać w czasie fazy skurczy, a jednocześnie nadal bardzo istotne jest utrzymywanie wysokiej jakości ćwiczeń.

Na przykład: podczas fazy skurzy (czerwona) wykonaj 3 przysiady w równym tempie, aż do jej zakończenia.

W tym wypadku proponujemy rozpoczęcie od wykonania 20% pełnego programu. W miarę postępów w treningu dynamicznym sugerujemy zwiększenie % wykonywanego programu lub wzrost intensywności, jednakże nie obydwa w tym samym czasie. Radzimy aby spróbować podwyższania o 10%, jednakże jest to zależne od użytkownika.

Aż do momentu kiedy będziesz mógł wykonać pełny cykl programu z minimalnym DOMS (zespół opóźnionego bólu mięśniowego/zakwasy).

Poniżej znajdziesz aktualny zakres filmów szkoleniowych zatwierdzonych przez Compex:

Tylna grupa mięśni uda

Sprawdź jak wykonać Heel Kicks (Pilates Double Leg Kick) z urządzeniem Compex i jakie ułożenie elektrod na tylnej części ud rekomendujemy.

Tylna grupa mięśni uda 2

Dowiedz się jak wykonać Martwy ciąg z urządzeniem Compex i jakie rozmieszczenie elektrod na tylnej części ud rekomendujemy.

Mięśnie czworogłowe uda

Sprawdź jak wykonywać Przysiady z urządzeniem Compex i jak rozmieścić elektrody na mięśniu czworogłowym.

 

Mięśnie czworogłowe uda 2

Odkryj jak wykonywać Przysiady ze sztangą z urządzeniem Compex i w jaki sposób rozmieścić elektrody na mięśniu czworogłowym.

Mięśnie czworogłowe uda 3

Dowiedz się jak wykonywać Wykroki z urządzeniem Compex i w jakich miejscach umieścić elektrody na mięśniu czworogłowym.

Mięśnie brzucha

Sprawdź jak wykonywać Brzuszki z urządzeniem Compex i jakie ułożenie elektrod na brzuchu rekomendujemy.

Biceps

Dowiedz się jak wykonać Zginanie przedramion z Compexem i jak rozłożyć elektrody na mięśniu dwugłowym.

Mięsień dwugłowy 2

Sprawdź jak wykonywać Zgięcia przedramion z obciążeniem oraz w jaki sposób rozmieścić elektrody na bicepsie.

Triceps

Odkryj jak wykonywać Pompki w podporze tyłem z Compex i w jaki sposób rozmieścić elektrody na mięśniu trójgłowym.

Wykorzystaj naszą aplikację do stworzenia własnego planu treningowego.

Aplikacja Compex Coach będzie doskonałym wsparciem podczas treningu. Może na przykład wskazać Ci najbardziej efektywne rozmieszczenie elektrod dla Twoich ćwiczeń, zarówno dla urządzeń przewodowych jak i bezprzewodowych.

Dodatkowo możesz zaplanować Twój trening z urządzeniem Compex, a aplikacja pomoże Ci trzymać się tego planu.

[FM_form id="1"]