tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
masazery-miesni-porownanie-pistoletow-do-masazu-theragun-pro-theragun-mini-hypervolt (1)

Temat masażerów w praktyce fizjoterapeutycznej zdaje się być dość kontrowersyjny, jedni ich używają, inni są całkowicie przeciwko. A jak jest naprawdę? Maciej, fizjoterapeuta z Poznania, przetestował trzy masażery marki Theragun i Hyperice – Thargun PRO, Theragun Mini i Hypervolt. Po trzech miesiącach ocenił ich działanie pod kątem siły pracy, oddziaływania masażera na dłonie terapeuty oraz zastosowanie w gabinecie fizjoterapeutycznym. 

najlepsze-masazery-miesni-porownanie-topowych-pistoletow-do-masazu

Ocena siły masażerów

Jeżeli chodzi o siłę to zdecydowanie najwyżej oceniony został masażer Theragun PRO, który ze wszystkich trzech pistoletów ma największą moc, potem jest Hypervolt, a na końcu mini masażer mięśni od Theragun – Theragun MINI. Tak samo w przypadku działania wibracji na dłonie podczas terapii, zdecydowanie najmniejsze oddziaływanie miał Theragun Mini, potem był Hypervolt a najmocniejsze odczucia były przy Theragunie PRO. Oznacza to, że przy częstym korzystaniu z urządzenia w gabinecie, zdecydowanie lepsze będą mniejsze wersje masażerów, ponieważ mniej obciążają ręce terapeuty. 

Zastosowanie pistoletów do masażu w fizjoterapii

A co jeżeli chodzi o zastosowanie? – Maciej zwrócił uwagę na to, że Theragun Mini, dzięki swojej delikatności, sprawdzi się w przypadku regeneracji, szczególnie dzięki dodatkowym nakładkom np. bardzo delikatnej nakładce w formie gąbki. Silniejsze w działaniu masażery – Theragun PRO i Hypervolt dają możliwość rozpracowywania mocno napiętych tkanek u pacjentów. Słusznie zauważa, że masażery mogą być świetnym elementem terapii pacjenta, jednak samej terapii nie są w stanie zastąpić, podkreśla, że odpowiednie połączenie pracy pistoletów do masażu oraz terapii manualnej może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Po dokładniejszą analizę zapraszamy do źródła – na facebooku Fizjotywacji znajduje się pełna recenzja topowych pistoletów do masażu,

Polecamy lekturę! Kliknij tutaj

 

[FM_form id="1"]