tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulator Mięśni – Który Model i Markę Wybrać

Decydując się na elektrostymulator mięśni należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego przede wszystkim będzie on nam służył. Na polskim rynku jest dość szeroki wybór elektrostymulatorów mięśni i dla kogoś nieobeznanego z tematem elektrostymulacji wybór nie jest łatwy. Elektrostymulator mięśni może kosztować i kilkadziesiąt złotych jak i kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście różnice w cenie zazwyczaj odzwierciedlają różnicę w funkcjonalności i jakości elektrostymulatorów, ale nie zawsze tak jest.

Elektrostymulator Mięśni – Na co zwrócić uwagę.

Pośrednią sprawą dla wyboru Elektrostymulatora Mięśni powinien być zakres prądów jakie wytwarza urządzenie. To determinuje w dużej mierze zawężenie wyboru urządzenia. W elektroterapii stosowane są różnorodne rodzaje prądów. Możemy spotkać zastosowanie prądu zmiennego lub stałego, a do tego stosowane prądy mogą mieć różne częstotliwości. Właśnie od rodzaju prądu i częstotliwości zależy w jakim obszarze działa dane urządzenie. Jeżeli mamy na myśli elektrostymulator mięśni to najczęściej będzie mowa o urządzeniu do elektrostymulacji EMS, nMES i TENS. W tych urządzeniach także mamy rozróżnienie impulsów elektrycznych i inny prąd będzie stosowany w Prądach Tens w terapii łagodzenia dolegliwości bólowych, inny z kolei w terapiach poprawy cyrkulacji krwi, a jeszcze inny w rehabilitacji oraz programach na wzmacnianie i rozbudowę mięśni. Podsumowując, jeżeli Stymulator Mięśni oferuje i terapie przeciwbólowe i stymulację mięśni i np rehabilitację, to powinien generować różne częstotliwości i rodzaje prądów i powinno mieć to odzwierciedlenie w specyfikacji i dokumentacji urządzenia. Jeżeli nie mamy w dokumentacji urządzenia charakterystyki prądów stosowanych w elektrostymulatorze, to powinno wzbudzić to naszą podejrzliwość co do zakupu.

W omawianych urządzeniach pominiemy takie, które pozwalają na zabiegi elektroterapii o bardziej złożonym procesie i wymagającym zaangażowania specjalistów z zakresu medycyny. Takie zabiegi to jonoforeza, galwanizacja, czy używanie prądów Kotza, Traberta. Są to zabiegi wymagające udziału personelu medycznego, w przeciwieństwie do stosowania prądów TENS czy EMS/nMES, które są bezpieczne w użytkowaniu na rynku konsumenckim.

Elektrostymulator mięśni – cena

Niska cena stymulatora mięśni – Tanie elektrostymulatory

Cena urządzenia do elektrostymulacji to dość ważny czynnik decyzji zakupowej. Zdecydowanie odradzamy skrajności, czyli urządzenia podejrzanie tanie, których cena znajduje się poniżej progu 200 zł. Najczęściej są to urządzenia marnej jakości o niesprawdzonym działaniu, które nie posiadają żadnych certyfikatów, badań czy dokumentacji zakwalifikowania jako urządzenie medyczne. Najczęściej takie elektrostymulatory nie stanowią zagrożenia dla zdrowia użytkownika, ale są po prostu nieskuteczne.

Wysoka cena – Drogie elektrostymulatory

Zalecamy też ostrożność w przypadku bardzo wysokich cen urządzeń. Wysoka cena może oznaczać elektrostymulator do szczególnych medycznych zastosowań, którego w prywatnym użytkowaniu możemy nie wykorzystać lub nie będziemy nawet w stanie obsłużyć. Może to też być urządzenie do gabinetu medycyny estetycznej wymagające przeszkolonego personelu czy na przykład profesjonalny kombinezon do treningu EMS. Takie urządzenie po prostu może nie spełniać prostych wymagań typu mobilność, łatwa obsługa czy automatyzacja procesów. Wysoka cena elektrostymulatora mięśni może też oznaczać urządzenie marnej jakości sprzedawane na spotkaniach sprzedaży zamkniętej na prezentacjach typu artykuły zdrowotne wciskane przez tego typu sieci w zamkniętej sprzedaży.

Elektrostymulator Mięśni – Sprawdzeni Producenci

Przy zakupie warto kierować się zdrowym rozsądkiem i zasięgnąć lektury lub poradzić się lekarza bądź fizjoterapeuty. Szukać można wśród znanych producentów sprzętów medycznych typu Omron czy Bauer lub wśród marek specjalizujących się w elektrostymulatorach mięśni typu Compex, Globus czy VeinoPlus. Urządzenia innych producentów nie muszą być nic nie warte, ale należy sprawdzić jak długo dana marka zajmuje się produkcją elektrostymulatorów i co na ten temat sądzą inni klienci. Najlepszą rekomendacją są użytkownicy. Jeżeli jest taka możliwość warto zainteresować się kto na co dzień używa sprzętów danej marki, czy na profilach oficjalnych danej marki możemy znaleźć przykłady zastosowań, na YouTubie materiały Video pokazujące jak używać danego sprzętu i rekomendacji czy testów osób, które zakupiły dany elektrostymulator mięśni. Takie podejście uchroni nas także jako konsumentów przed zakupem elektrostymulatora mięśni, który jest zbyt skomplikowany w obsłudze lub takiego, który nie będzie spełniał wymagań korzystającego.

Elektrostymulator Mięśni Compex

Compex to czołówka światowych producentów elektrostymulatorów mięśni, który jest częścią DJO Global, dużego producenta różnorodnego sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Elektrostymulatorów Compex linii medycznej używa sporo placówek rehabilitacyjnych i szpitali na całym świecie, a linia urządzeń Compex skierowana na rynek konsumencki i sportowy to prawdziwa kopalnia różnych zastosowań. Ponad 30 lat doświadczenia na rynku zaowocowało stworzeniem kilku serii urządzeń, które działają bez zarzutu po wielu latach, a najnowsza odsłona serii urządzeń wychodzi na przeciw i potrzebom co do zakresu funkcjonalności jak i odpowiada różnej zawartości portfela.

Najlepszą rekomendacją dla elektrostymulatora mięśni Compex jest lista użytkowników. Od najbardziej znanych sportowców na świecie po pacjentów po operacjach ortopedycznych, aż po emerytów używających elektrostymulacji przeciwbólowo i w celu zapobiegania atrofii mięśniowej. A wszystko do łatwej weryfikacji w sieci

[FM_form id="1"]