tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

STRENGTH – SIŁA – zwiększenie siły i szybkości skurczy mięśniowych

Program Siła w elektrostymulacji oddziałuje głównie na szybkokurczliwe włókna mięśniowe typu IIb.  Przygotowuje włókna mięśniowe do dostarczania energii  beztlenowo i generowanie dużej ilości siły dla wysiłku trwającego do jednej minuty. Proces odbywa się bez zmęczenia sercowo-naczyniowego i fizjologicznego. Nie ma też ryzyka urazu często związanego z intensywnymi skurczami mięśni tego typu podczas klasycznych treningów siłowych.

Program SIła w elektrostymulacji należy do kategorii Trening (Conditioning).

Programy Strength w  Elektrostymulacji mięśni można stosować zarówno jako osobne jednostki treningowe oraz jako całościowy czasowy cykl mający wywołać poprawę osiągów siłowych. W osobnych jednostkach treningowych zastosowanie programu Siła daje efekt innego bodźca dla danej grupy mięśniowej. Mięsień jest pobudzany w zupełnie inny sposób jak w klasycznym treningu siłowym. Wywołuje to zróżnicowanie w oddziaływaniu na ludzką fizjologię przez co mięsień lepiej przystosowuje się do zadań siłowych.

Cykl siłowy może trwać od 3 do 6 tygodni i zawiera konkretny rozkład treningów na daną grupę mięśni w celu poprawy jej siły. Należy stopniowo zwiększać siłę impulsu poprzez maksymalne do zniesienia sesje. Z każdym treningiem zakres elektrostymulacji mięśnia powinien być zwiększany.

Bardzo interesującym rozwinięciem programu Siła jest trening aktywny. Stymulację mięśni możemy przeprowadzać PASYWNIE – np. siedząc lub leżąc oraz AKTYWNIE, czyli podczas sesji treningowej. Trening aktywny w odniesieniu do pasywnego, pozwala na większą intensywność impulsów elektrycznych, natomiast dodatkowo pozwala na zaangażowanie większej ilości włókien mięśniowych podczas wykonywania ćwiczenia siłowego.

Najlepsze efekty daje dodatkowe stosowanie programów regeneracyjnych po sesjach treningów siłowych

Elektrostymulacja mięśni – przykładowy cykl dla treningu siłowego

System piramidy:
Program Resistance – 4 tygodnie – Faza adaptacji mięśni do elektrostymulacji
Program Siła – 8 tygodni – Budowa czystej siły i masy mięśniowej
Siła eksplozywna- 4 tygodnie – Rozwój szybkości, sprintu i siły ekplozywnej
Program Resistance – 4 tygodnie – Wprowadzenie do sezonu

Ustawianie programu SIŁA na Elektrostymulatorze Compex SP 8.0 / SP 6.0

Program SIła w elektrostymulacji – Wykorzystanie w praktyce

4.7/5 - (4 votes)
[FM_form id="1"]