tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

„Czy korzystanie z trenażerów takich jak POWERbreathe IMT może pomóc w COVID19?”

„Czy korzystanie z POWERbreathe IMT pomoże w COVID-19?”, Jest pytaniem, które coraz częściej zadają odwiedzający nasze strony.

Najpierw trochę historii

POWERbreathe International Limited zatrudnia zespół specjalistów pracujący nad tworzeniem rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy oddychania w społeczeństwach. POWERbreathe Inspiratory Muscle Training (IMT) to jedno z takich rozwiązań, które poprawia siłę mięśni oddechowych, wytrzymałość i zmniejsza zmęczenie oddechowe. Jego powstanie jest wynikiem pracy czołowych brytyjskich naukowców zajmujących się sportem. W latach 90. zaczęli dostrzegać, że oddychanie stanowi nie tylko ograniczenie dla sportowców, ale także wpływa na tolerancję wysiłku u pacjentów z chorobami układu oddechowego i zdrowych ludzi. Po tym odkryciu grupa podjęła pionierskie badania, których rezultatem były obiecujące pozytywne wyniki i pierwsze projekty produktu. Teraz POWERbreathe IMT jest w trzydziestym roku rozwoju, wspierając pomoc w poprawie stanu układu oddechowego.

porownanie trenazerow oddechowych powerbreathe seria K i seria PLUS

Czy korzystanie z trenażera oddechowego POWERbreathe IMT pomoże w COVID-19?

Ani my jako sklep ani producenci tacy jak PowerBreathe nie należą do wykwalifikowanego personelu medycznego i nie możemy udzielać porad medycznych. Radzimy również, aby w przypadku schorzeń zawsze skonsultować się z lekarzem. Ponadto COVID-19 jest nowym koronawirusem i na tę chwilę istnieje brak wystarczających badań na jego temat. Możemy jednak wyjaśnić, jak działa trenażer oddechowy POWERbreathe IMT.

Oddychanie i mięśnie oddechowe

Większość populacji nie oddycha prawidłowo. Mamy mięśnie oddechowe, które są w stanie sprostać tylko bieżącym wymaganiom. Nieprawidłowe oddychanie może być spowodowane siedzącym trybem życia, stanem zdrowia, a nawet rodzajem wykonywanej pracy. Nawet pozycja przy pracy z laptopem ogranicza nasz oddech, oddychając płytko z piersi.

Kiedy popychamy nasze mięśnie oddechowe poza ich obecne ograniczenia, mięśnie te zmęczą się i odczuwamy to jako duszność. Może się to zdarzyć na przykład podczas biegu do autobusu lub wchodzenia po stromych schodach. To samo dzieje się, gdy osoba ma duszność z powodu astmy, POChP lub innych problemów związanych z oddychaniem.

Jak działa trenażer oddechowy na przykładzie POWERbreathe IMT

Dzięki trzydziestoletnim badaniom naukowym i rozwojowi udowodniono skuteczność  działania trenażerów oddechowych POWERbreathe IMT. Wyniki badań sportowych i medycznych wskazują, że trenażer poprawia siłę mięśni oddechowych. W rezultacie poprawia się wytrzymałość oddechowa, a zmęczenie oddechowe zmniejsza się.
POWERbreathe IMT trenuje mięśnie wdechowe, które napełniają i opróżniają płuca.

POWERbreathe IMT – w medycynie

Przed operacją pacjenci używają najbardziej zaawansowanego, inteligentnego, elektronicznego POWERbreathe z serii K, aby poprawić wyniki pooperacyjne. W rezultacie zmniejsza to niedodmę, czas przebywania w szpitalu i zapalenie płuc. Ponadto w dużym, wieloośrodkowym w wielu ośrodkach stosuje się badania przedoperacyjne wykorzystując POWERbreathe z serii K.

Przed dużymi operacjami zabiega się u pacjentów o zwiększenie wydolności oddechowej, logiczne zatem wydaje się teraz zwiększenie własnej wydolności oddechowej. W ten sposób ten środek zapobiegawczy może poprawić nasz „bufor”, gdybyśmy nie mieli szczęścia w obecnej sytuacji choć też nie ma gwarancji.

Trenażery oddechowe IMT w Światowych Wytycznych Fizjoterapii

(World Confederation for Physiotherapy, Physiotherapy Management for COVID-19 in the Acute Hospital Setting: Recommendations to guide clinical practice). Trening IMT  jest wspomniany w wytycznych holenderskich i wytycznych Światowej Konfederacji Fizjoterapii (strona 19, 3.3) do stosowania w odstawieniu od respiratora.

Ten nieoczekiwany okres samoizolacji stanowi idealną okazję do uzyskania jak najlepszej kondycji i zdrowia. Obejmuje to regularne ćwiczenia, nienaganną higienę i zdrowe odżywianie. Niezbędne jest również poprawienie „sprawności”, tj. Siły i wytrzymałości naszych mięśni wdechowych, w czym mogą pomóc Trenażery oddechowe PowerBreathe IMT.

na podstawie artykułu autorstwa Vanessa Potter z PowerBreathe.com

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26436600
http://cteu.bris.ac.uk/our-studies/?trialType=Cardiac-surgery-adult#5209
https://www.wcpt.org/sites/wcpt.org/files/files/wcptnews/images/Physiotherapy_Guideline_COVID-19_FINAL.pdf
https://www.powerbreathe.com/2020/04/01/covid19-powerbreathe-imt/

4.6/5 - (5 votes)
[FM_form id="1"]