tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

ELEKTROSTYMULACJA W REHABILITACJI

Dlaczego elektrostymulacja jest powszechnie wykorzystywana w rehabilitacji? Elektrostymulacja to nieinwazyjna oraz niefarmakologiczna terapia pozwalająca na zlikwidowanie bólu. Impulsy elektryczne wysyłane przez stymulator mogą pobudzać włókna nerwów czuciowych, dlatego do głównych celów można zaliczyć efekt znieczulający lub zmniejszenie dolegliwości bólowych. Zobacz też zastosowanie elektrostymulacji funkcjonalnej w rehabilitacji dzieci.

ELEKTROSTYMULACJA – JAK TO DZIAŁA?

Stymulacja włókien nerwów czuciowych pozwala na blokowanie przekazywania bólu do układu nerwowego. Ponadto warto wspomnieć, że elektrostymulacja drugiego typu włókien czuciowych zwiększa wydzielanie endorfin, a tym samym zmniejsza ból. Urządzenia medyczne Compex mają wbudowane programy do niwelowania bólu, a elektrostymulacja znajduje swoje odzwierciedlenie w leczeniu ostrego lub przewlekłego bólu miejscowego. Warto jednak pamiętać, że nie należy korzystać z programów eliminacji bólu przez dłuższy czas bez zasięgnięcia porady odpowiedniego lekarza.

ELEKTROSTYMULATORY COMPEX

Elektrostymulatory Compex są wykorzystywane w rehabilitacji. To urządzenia, które przynoszą ukojenie w wielu dolegliwościach bólowych i wspomagają proces rehabilitacji. Elektrotymulatory wyposażone są w technologię MI (Muscle Intelligence), dzięki której urządzenie po przeskanowaniu mięśni dokładnie wie, na jaką głębokość zastosować impulsy elektryczne. Część modeli posiada również funkcję MI-TENS, która ogranicza niepożądane skurcze mięśni w bolesnych miejscach. Na czym to polega? Stymulator z każdym wzrostem intensywności uzyskuje fazę testową, w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, narzędzie medyczne automatycznie obniża intensywność stymulacji.

Tens (z ang. Transceutaneous Electrical Nerve Stimulation) to nie inaczej jak przezskórna stymulacja nerwów poprzez impulsy elektryczne wysyłane przez stymulatory. Impulsy charakteryzują się niską amplitudą, docierają do nerwów obwodowych. Pozwalają tym samym na blokowanie impulsu nerwowego informującego mózg o bólu lub inicjują powstanie naturalnych substancji przeciwbólowych, wspominanych endorfin.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ELEKTROSTYMULACJĘ?

Przewlekły ból może być leczony różnymi metodami. Jest odczuwany subiektywnie, więc stosuje się między innymi leczenie lekami – podawane przez dłuższy okres czasu, mogą powodować uzależnienie organizmu. Swoje minusy ma również zabieg chirurgiczny, który niesie za sobą ryzyko powikłań. Świetnym rozwiązaniem jest więc elektrostymulacja – idealna metoda alternatywna.

GŁÓWNE ZALETY REHABILITACJI PRZEZ ELEKTROSTYMULACJĘ:

  • prosta obsługa i użytkowanie
  • możliwość stymulacji w domu
  • ograniczenie przyjmowania leków, a tym samym minimalizacja działań ubocznych
  • skrócenie procesu rehabilitacji
elektrostymulatory compex rehabilitacja

ZASTOSOWANIE ELEKTROSTYMULACJI COMPEX W REHABILITACJI

Problemy z dotyczące prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów staję się coraz bardziej powszechne, bez względu na wiek i stopień aktywności życiowej. Przyczyny zazwyczaj są złożone i wynikają z wielu czynników środowiskowych. Z tych najczęściej wymienianych przez fizjoterapeutów są przeciążenia mięśni u sportowców i zmiany w naszych ciałach spowodowane procesami starzenia się organizmu. Stąd odpowiednio wcześniej zastosowana i powszechna rehabilitacja, może pomóc z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchowymi na wczesnym etapie, kiedy można sporo zdziałać bez interwencji lekarskieh. Oprócz terapii manualnych, obecnie coraz popularniejszą staje się metoda przywracania sprawności poprzez elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa. Odpowiednie impulsy elektryczne pozwalają na przyśpieszenie osiągnięcia oczekiwanych efektów terapii.

Coraz więcej klinik rehabilitacyjnych i gabinetów sięga po stymulatory mięśni Compex, które od 30 lat są rozwijane jako wysoce technologicznie urządzenia medyczne zyskują najwyższe oceny na całym świecie. O skuteczności Compex świadczy fakt, że Elektrostymulacji Compex zaufało szerokie gremium profesjonalistów. Od sportowców po fizjoterapeutów, którzy jak nikt inny wiedzą najwięcej o rehabilitacji sportowej.

Compex to nie tylko rehabilitacja z użyciem elektrostymulatorów. Istotną przewagą jest funkcja bezprzewodowego działania urządzeń SP 8.0, SP 6.0 oraz FIT 5.0, która pozwala na stosowanie rehabilitacji aktywnej. Elektrostymulatory Compex nie ograniczają pacjentów dużymi rozmiarami, są kompaktowe, przez co łatwo przenośne. Aktywna rehabilitacja i stymulacja Compex może być wykorzystywana w Treningu Funkcjonalnym. Stymulatory Mięśni Compex mają dedykowane programy pod kątem rozwoju wytrzymałości, siły, siły eksplozywnej, budowy masy mięśniowej, regeneracji, czy redukującji napięcia mięśniowego.

Technologia zastosowana w Stymulatorach Compex działa poprzez zestaw bezprzewodowych modułów oraz elektrod zatrzaskowych, które rozmieszcza się na skórze – w miejscach tzw. płytek motorycznych. Aby dokładnie określić umiejscowienie płytek motorycznych (trigger points) dla każdej grupy mięśniowej można zastosować dedykowany do tego celu – Compex Motor Point Pen. Dzięki specjalnej funkcji MI (muscle intelligence), czyli tzw. „inteligencji mięśniowej”, elektrostymulator jest w stanie dobrać natężenie oraz intensywność impulsów, optymalne dla konkretnych obszarów mięśni analizując ich strukturę i charakterystykę. Powoduje to efekt idealnego dostosowania Elektrostymulacji Mięśniowej do danej osoby indywidualnie. Przebieg konkretnego programu elektrostymulacji Compex jest poprzedzony specjalną fazą testową, która ma na celu określenie indywidualnych parametrów stymulacji, do realizacji założeń treningu czy sesji odnowy.

Uwaga! Elementy metali w ciele (m.in. endoplastyka, zespojenia metalowe po złamaniach nie są przeciwwskazaniem dla stosowania Elektrostymulacji urządzeniami Compex. Modulacja prostokątna prądu zapewnia najwyższą jakość pracy z urządzeniem, natomiast jego dwufazowość oznacza brak ryzyka oparzenia. Compex to bezpieczeństwo i komfort.

Rehabilitacja z elektrostymulatorami mięśni Compex

Zobacz przykład ćwiczenia rehabilitacyjnego z użyciem elektrostymulatora Compex

[FM_form id="1"]