tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

TECHNOLOgia

INteligentna technologia stymulacji mięśni

Dzięki tej unikalnej i rewolucyjnej technologii, Compex otwiera przed Tobą zupełnie nowy poziom precyzjnego i efektywnego treningu.

Dostosuj swoją sesję z urządzeniem compex do własnej fizjologii

Technologia MI przy każdej sesji automatycznie dopasowuje parametry stymulacji do fizjologii użytkownika. Systematyczna personalizacja sprawia, że sesje treningowe są bardziej komfortowe, a co za tym idzie efektywniejsze.

Dzięki sensorom MI Compex oferuje zupełnie nowy poziom elektrostymulacji mięśni. Zachwiania równowagi mięśniowej, zmęczenie, odwodnienie czy uszkodzenia mięśni to kilka z przykładów pokazujących dlaczego spersonalizowana stymulacja jest kluczowa dla osiągnięcia optymalnych efektów.

JAK COMPEX PODNOSI TWÓJ POZIOM

W przypadku programów wywołujących drgania mięśni (rozgrzewka, regeneracja, zarządzanie bólem) optymalny poziom intensywności niezbędny do osiągnięcia celi terapeutycznych może być różny dla poszczególnych mięśni. Dla przykładu: Twój prawy mięsień czworogłowy może wymagać innego optymalnego poziomu intensywności niż ten sam mięsień w lewym udzie. Jednocześnie Twój prawy quadriceps może potrzebować różnych poziomów intensywności przed i po treningu, dziś i jutro, przed i po urazie.

Dostosowanie zabiegu do konkretnych grup mięśni daje Ci pewność, że zapewniasz organizmowi dokładnie to czego potrzebuje, a by osiągnąć zamierzony cel i zmaksymalizować wyniki. “…ponieważ Twoje mięśnie są Twoim postawowym wyposażeniem sportowym!”

SPERSONALIZOWANE
SESJE
WIĘKSZY
KOMFORT
LEPSZE
EFEKTY

MI – STYMULACJA DOPASOWANA DO FIZJOLOGICZNYCH PARAMETRÓW UŻYTKOWNIKA

Elektrostymulacja EMS Compex

MI-SCAN

Przed rozpoczęciem sesji z Compex funkcja MI-Scan analizuje charakterystyczną pobudliwość mięśni poddanych stymulacji i automatycznie dostosowuje parametry programu do danej partii ciała, zależnie od indywidualnych cech fizjologicznych. Funkcja ta, dzięki wykonaniu krótkiego testu sekwencyjnego (trwającego ok. 10 sekund), pozwala na użycie jak najmniejszej siły impulsów z jednoczesnym osiągnięciem takiej samej odpowiedzi mięśniowej, co czyni zabieg bardziej komfortowym i całkowicie spersonalizowanym.

MI-RANGE

Funkcja MI-range wskazuje idealny zakres intensywności, aby dostosować stymulację w programach wywołujących drgania mięśni (rozgrzewka, regeneracja/masaż, programy przeciwbólowe). Aby programy te były efektywne niezbędne są energiczne skurcze. Funkcja Mi-Range określi najlepszy zakres opierając się na Twoich wskaźnikach fizjologicznych.

Na początku pracy programu urządzenie zasugeruje użytkownikowi zwiększenie intensywności. Podczas zwiększania intensywności stymulacji, urządzenie będzie analizowało odpowiedź każdego mięśnia i w ten sposób określi optymalny poziom.

MI-TENS

Program TENS jest oparty na Bramkowej Teorii Bólu, zatem funkcja MI-Tens ogranicza niechciane skurcze mięśni, aby zapewnić maksimum komfortu i efektywności. Programy TENS są ukierunkowane na radzenie sobie z bólem, a nie wywoływanie kontrakcji mięśniowych. Z Compex Mi-Tens jesteś chroniony!

Jeśli zwiększy się intesywność, automatycznie rozpocznie się faza testowa i jeśli zostaną wykryte skurcze mięśni, urządzenie samoczynnie zmniejszy intensywność stymulacji. Ta funkcja daje Ci pewność, że osiągniesz zamierzony cel, jakim jest uporanie się z bólem.

MI-AUTORANGE

Funkcja MI-autorange realizuje takie same cele jak tryb MI-Range, jedyną różnicą jest to, że w tym programie wszystko działa automatycznie. Rozpoczynając program, po jednorazowym kliknięciu w przycisk „do góry”, urządzenie samoczynnie zwiększa intensywność stymulacji, aż do momentu w którym ustali jej idealny poziom. Czyż nie jest to wyjątkowo proste i wygodne?

MI-ACTION

Funkcja MI-action pozwala Ci zainicjować skurcz generowany przez urządzenie Compex poprzez dobrowolną akcję (skurcz). Dzięki temu, że kontrakcje wywoływane przez elektrostymulację są w pełni kontrolowane, trening staje się bardziej komfortowy, a sesja staje się bardziej efektywna.

Programy używane w trybie Mi-Action mają niezaprzeczalne zalety:

  • Angażują użytkownika do aktywngo uczestnictwa w stymulacji i pełnego zaangażowania w sesję. To poprawia kontakt mózg-mięsień.
  • Dają użytkownikowi wolny wybór kiedy wywoła kontrakcje co czyni elektrostymulację bardziej komfortową.
  • Zapewniają jeszcze efektywniejszą pracę, ponieważ łączą dobrowolne ćwiczenia z elektrostymulacją, co pozwala na zaangażowanie większej ilości włókien mięśniowych.
  • U pacjentów z ograniczoną lub upośledzoną kontrolą mięśni, pomagają przywrócić prawidłowe funkcje ciała i nauczyć się od nowa zdolności motorycznych.
  • Pozwalają włączyć stymulację mięśni stabilizujących do ogólnego treningu funkcjonalnego.

Jak to działa:
Tryb mi-ACTIONjest aktywny podczas sekwencji pracy mięśni (nie jest dostępny w programach rozgrzewka oraz relaksacja).
Pierwszy skurcz w sekwencji treningowej rozpoczyna się automatycznie. Po zakończeniu pierwszej kontrakcji rozpoczyna się faza aktywnego odpoczynku, dla której charakterystyczne są drgania mięśni. Dobrowolne, wywołanie nowego skurczu jest możliwe dopiero po upływie minimalnego czasu odpoczynku. Kiedy tylko samodzielne wywołanie skurczu będzie możliwe urządzenie wyemituje sygnał dźwiękowy. Po usłyszeniu sygnału użytkownik może przystąpić do ćwiczeń.

Jeśli urządzenie nie wykryje dobrowolnych skurczy przez pewien okres czasu, zostanie ono automatycznie zastopowane. Aby działać prawidłowo, funkcja mi-ACTION potrzebuje odpowiednich drgań mięśniowych podczas fazy aktywnego odpoczynku.

[FM_form id="1"]