tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Termoterapia

Sprzęt do Termoterapii

Termoterapia to metoda leczenia polegająca na stosowaniu ciepła lub zimna (krioterapii) w celu zmiany temperatury skóry, wnętrza stawów i tkanek miękkich, mająca na celu poprawę objawów niektórych schorzeń. Krioterapia i termoterapia są pomocniczymi metodami leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych oraz uszkodzeń tkanek miękkich. Stosowanie lodu lub ciepła w terapii zmniejsza ból w stawach i mięśniach, a także wpływa na tkanki miękkie, mając przeciwstawne efekty na metabolizm tkanki, przepływ krwi, stan zapalny, obrzęk i elastyczność tkanki łącznej. Termoterapię można stosować zarówno w placówkach rehabilitacyjnych, jak i w domu.

Cel Termoterapii: Celem termoterapii jest zmiana temperatury tkanki w docelowej okolicy przez określony czas, aby wywołać pożądaną odpowiedź biologiczną. Większość metod termoterapeutycznych ma na celu dostarczenie terapii cieplnej do określonego obszaru tkanki z minimalnym wpływem na otaczające ją tkanki.

Ciepłolecznictwo: Podniesienie temperatury skóry/tkanek miękkich zwiększa przepływ krwi poprzez rozszerzenie naczyń. Zwiększa się również metabolizm tkankowy i elastyczność tkanki. Ciepło podnosi zużycie tlenu i przyspiesza gojenie się tkanek, zwiększa także aktywność enzymów niszczących, takich jak kolagenaza, oraz zwiększa tempo katabolizmu.

Zimno: Obniżenie temperatury skóry/tkanek miękkich zmniejsza przepływ krwi poprzez zwężenie naczyń. Następuje rozszerzenie naczyń, które chroni przed uszkodzeniem hipoksycznym (jeśli zimny okład pozostanie na skórze dłużej niż 10 minut, naczynia krwionośne się rozszerzą). Metabolizm tkanki ulega zmniejszeniu, podobnie jak pobudliwość neuronów, stan zapalny, prędkość przewodzenia i elastyczność tkanki. Przy temperaturach stawów 30°C lub niższych aktywność enzymów niszczących chrząstkę, w tym kolagenazy, elastazy, hialuronidazy i proteazy, jest hamowana. Obniżony metabolizm ogranicza dalsze uszkodzenia i pomaga tkance przetrwać hipoksję komórkową, która występuje po urazie.

Sprzęt do Termoterapii i Terapii Kontrastowej

Wyświetlanie 1–50 z 68 wyników

[FM_form id="1"]