tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Zastosowanie Compex w Sporcie i Treningu

Niezależnie od tego, czy sprawdzasz urządzenia Compex do stymulacji mięśni  (znanej także jako: EMS, NMES, e-stymulacja, e-stim, elektrostymulacja, elektryczna stymulacja mięśni) przed planowanym zakupem czy sprawdzasz jak możesz „wyciągnąć” jeszcze więcej ze swojego urządzenia, trafiłeś we właściwe miejsce!

Dodatkowo opowiemy Ci dlaczego urządzenia Compex to najlepsze jednostki do elektrostymulacji i jakie są korzyści z wykorzystania Compexa w treningach.

Zobacz również inne nasze artykuły dotyczące urządzeń z serii Sport i Fit, Treningów z urządzeniami Compex czy technologii MI.

Czym jest elektrostymulacja? Jak to działa?

Mówiąc prosto elektryczna stymulacja mięśni ćwiczy Twoje mięśnie w sposób jakiego nie są w stanie dostarczyć tradycyjne ćwiczenia. Jest to „pilnie strzeżony sekret”, który stosują stanowiący elitę sportowcy i entuzjaści fitnessu, aby poprawić swoje treningi, ćwiczenia oraz programy regeneracyjne. Po więcej informacji na ten temat odwiedź naszą stronę dotyczącą treningu z Compex.

Elektrostymulacja nie jest żadną cudowną technologią, jest niezwykle prostą i precyzyjną metodą odtwarzania procesu jaki zachodzi kiedy nasz mózg przekazuje mięśniom sygnał zmuszający do skurczu poprzez wysłanie impulsu elektrycznego do nerwu ruchowego. Ma zatem na względzie to jak działa nasze ciało.

Dlaczego warto stosować elektryczną stymulację mięśni Compex?

Kiedy dołączasz elektrostymulację Compex do Twojego treningu pomaga to maksymalizować wysiłek mięśni poprzez zaangażowanie większej liczby włókien mięśniowych. Compex oddziałuje zarówno na włókna wolno kurczliwe 1 typu, które odpowiadają za wytrzymałość, jak i włókna szybko kurczliwe 2 typu, które są odpowiedzialne za siłę uderzenia i eksplozywność. Compex może pomóc Ci trenować bardziej efektywnie, a tym samym polepsza wyniki fitness.

Ci więcej, Compex bazuje na technologii Swiss i jest na rynku elektrostymulacji od 1986. W tym czasie stał się liderem na rynku, wyznaczając standardy niezawodności i doskonałości w dziedzinie elektrycznej stymulacji mięśni.

Urządzenia Compex są zaopatrzone w specjalną technologię, która pozwala wytwarzać stabilne i w pełni kontrolowane fale dzięki generatorowi prądu stałego, tym samym oferuje użytkownikom idealne natężenie prądu i optymalne impulsy, niezależnie od zmian oporności skóry.

To czyni elektrostymulację Compex:

  • Bezpieczną
  • Komfortową
  • Efektywną

Korzyści ze stymulacji mięśni

Dynamiczna rozgrzewka

Rozgrzej swoje mięśnie dzięki gotowym programom takim jak: Wzmocnienie, Rozgrzewka i Kapilaryzacja. Zwiększają one przepływ krwi do mięśni i przygotowują go do wysiłku, tak aby czas spędzony na siłowni był jeszcze bardziej efektywny.

Udowodniono, że rozgrzanie mięśni przed treningiem pomaga zmniejszyć ryzyko urazów podczas aktywności.

Zwiększanie wydajności treningu

Twoje mięśnie nie wiedzą czy akurat używasz elektrostymulacji czy podnosisz ciężary, jednakże brak obciążenia sprawia, że Twoje stawy z pewnością Ci podziękują!

Programy z kategorii Kondycyjnych i Fitness w urządzeniach Compex pozwolą Ci pracować nad budowaniem mięśni bez podnoszenia ciężarów i użycia wyłącznie własnej masy ciała, wykorzystując elektrostymulację do osiągania zamierzonych celi.

Czy elektrostymulacja może pomóc w budowaniu masy mięśniowej?

Studia kliniczne wykazały, że używanie programów z kategorii Kondycyjnych i Fitness w elektrostymulatorach Compex mogą pomóc w budowaniu masy mięśniowej i zapewniają różnorodne efekty zwiększające wydajność.

Niektóre z nich to: zwiększenie gęstości mięśni, podniesienie pułapu tlenowego (VO2), wzrost siły i mocy wyjściowej w takich ćwiczeniach jak skok w wzwyż*.

Szybsza regeneracja

Compex zawiera w sobie liczne programy po-treningowe w kategoriach Regeneracja i Zarządzanie Bólem, aby zapoczątkować i przyspieszyć fazę regeneracji. *

Różne programy są stworzone tak, aby dostarczyć świeży tlen i składniki odżywcze do mięśni, aby ułatwić wypłukiwanie toksyn i przyspieszyć regenerację.

Po prostu umieść samoprzylepne elektrody na obszarze mięśniowym, który chcesz poddać stymulacji. Wybierz program i pozwól urządzeniu Compex pomóc Ci stać się silniejszym i bardziej wysportowanym szybciej niż miałoby to miejsce przy standardowym treningu.

….i jeszcze jedno

Compex jest częścią grupy DJO Global. DJO Global jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości urządzeń ortopedycznych, z szeroką gamą produktów stosowanych w rehabilitacji, zarządzaniu bólem i fizjoterapii. DJO Global jest największą firmą nieoperacyjnych ortopedycznych urządzeń do rehabilitacji w Stanach Zjednoczonych i jedną z największych na świecie.

Zrodzone z nauki, sprawdzone w praktyce. DJO Global proponuje całkowity brak zmartwień z ofertą, wiodących na rynku, produktów Compex.

[FM_form id="1"]