tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana jest jedną z najczęściej zalecanych terapii nie tylko w sporcie, ale i w przypadku całego społeczeństwa. Rehabilitacja kolana jest zalecana w przypadkach różnorodnych dysfunkcji stawu kolanowego oraz po wszelkich zabiegach i operacjach dotyczących stawu kolanowego, a w szczególności po zabiegach takich jak: Artroskopia stawu kolanowego, Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL czy więzadła krzyżowego tylnego PCL, rekonstrukcja troczków rzepki MPFL.

Staw kolanowy jest największym stawem w organizmie i dość często przeciążamy  go powodując kontuzje, urazy i dolegliwości bólowe. Brak dbałości o kolana może także prowadzić do zwyrodnień stawu, co z kolei powoduje uszkodzenia chrząstek ograniczając zakres ruchomości stawu.

Wychodząc na przeciw licznym potrzebom w zakresie pomocy przy zapobieganiu, leczeniu i rehabilitacji kolana przygotowaliśmy zestawy produktów dedykowanych do terapii stawu kolanowego Sprzęt i produkty polecane przez nas pozwolą ochronić staw kolanowy przed zagrożeniami, stosować prewencję  urazową kolan oraz podjąć skuteczne leczenie oraz rehabilitację. Dodatkowo niektóre produkty pozwolą na zabezpieczenie kolana już po zabiegu leczeniu czy rehabilitacji.

Poniżej prezentujemy sprzęt przydatny w leczeniu kolan w postaci poszczególnych produktów jak i na koniec zestawów promocyjnych.

rehabilitacja kolana elektrostymulacja krioterapia stabiliizatory

Chłodzenie stawu kolanowego

Mankiety chłodzące na kolano Cryo-Cuff możemy zastosować w przypadkach:

  • urazów sportowych kolan
  • skręceń stawu kolanowego
  • urazów tkanek mięśniowych połączonych ze stawem kolanowym
  • rehabilitacji kolana
  • leczenia pooperacyjnego kolana

Chłodzenie stawu kolanowego zmniejsza opuchliznę, ból oraz krwiaki dzięki zastosowania terapii zimnem, która obkurcza naczynia krwionośne. Chłodzenie stawu przyśpiesza regenerację pourazową, a także przyśpiesza krążenie w stawie przez co do tkanek stawu kolanowego szybciej docierają składniki odżywcze. Profesjonalny mankiet chłodzący na kolano Aircast Cryo/Cuff jest wygodny w użyciu i pozwala na utrzymanie stałej temperatury chłodzenia.

Elektrostymulacja – Programy rehabilitacyjne kolana

Elektrostymulacja to ważny element przede wszystkim w rehabilitacji pooperacyjnej, kiedy po zabiegu w bardzo szybkim czasie spada masa mięśni ud, zwłaszcza mięśnia czworogłowego. Szybkie podjęcie zabiegów elektrostymulacji jeszcze zanim możliwe jest uczestnictwo w tradycyjnej rehabilitacji zapobiega atrofii mięśniowej. Drugim ważnym elementem jest pomoc w dolegliwościach bólowych po operacji oraz dotyczących okolic stawu kolanowego (bóle stawu, bóle mięśni). Elektrostymulatory Compex posiadają dedykowane programy do rehabilitacji. Poza programami rehabilitacyjnymi bardzo dobrze sprawdzą się w późniejszych etapach powrotu do pełnej sprawności. Pomogą przy kształtowaniu czucia głębokiego, stabilizacji oraz dzięki nim przeprowadzimy masaże pomocne w fizjoterapii kolana.

Elektrostymulacja szczególnie jest polecana przy

  • kontuzjach kolan nie wymagających operacji (wzmocnienie, walka z bólem)
  • urazów tkanek mięśniowych połączonych ze stawem kolanowym
  • przy rehabilitacji kolana
  • leczenia pooperacyjnego kolana

Rehabilitacja kolana – Stabilizacja kolana

Rekonwalescencja kolana zazwyczaj wiąże się także z jego usztywnieniem lub stabilizacją oraz zastosowaniem ortez lub stabilizatorów łącznie z takimi, które pozwalają na regulację konta zgięcia. Głównym celem po rehabilitacji kolana jest zapobieganie dalszym urazom stawu kolanowego. Równie ważnym czynnikiem jest zapobieganie urazom w bezpośrednim okresie po operacji czy zabiegu, gdzie konieczność poruszania się zagraża prawidłowemu leczeniu stawu kolanowego. Wtedy stosujemy specjalne dedykowane ortezy. Ostatnim etapem jest okres po powrocie do sprawności kolana i dbałość o kondycję stawu aby kontuzja czy uraz nie przytrafił się ponownie. W tym celu proponujemy stosowanie ortez lub stabilizatorów sportowych, które wspomagają staw kolanowy, ale nie przeszkadzają w aktywnościach fizycznych.

Ortezy kolana z regulacją konta zgięcia

Główną cechą konstrukcji takich ortez i stabilizatorów kolana jest zastosowanie bocznych klamr z zawiasami lub tzw. zegarem pozwalającym ograniczyć kąt i wyprostu i zgięcia. Dzięki takiemu ograniczeniu, zwłaszcza po operacjach czy zabiegach możemy zapobiegać ewentualnemu uszkodzeniu świeżo zrekonstruowanych tkanek. Ortezę bez problemu dostosowujemy do konkretnego pacjenta. Dzięki zastosowaniu ortezy na kolano z zegarem zapewniamy stabilizację więzadeł przy niestabilności ACL, MCL i LCL.

[FM_form id="1"]