tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Biohacking

Każdy, kto pragnie być „najlepszą wersją siebie”, chciałby odnaleźć jak najprostszą drogę prowadzącą do tego celu. W tak ogólnym ujęciu współczesnych potrzeb ambitnych jednostek pojawia się pojęcie biohackingu. Słowo „hakować” kojarzy się z działalnością w cyberprzestrzeni, która polega na przejmowaniu kontroli nad danymi, urządzeniami, programami innego podmiotu. Podobnie w biohackingu chodzi o przejęcie kontroli nad swoim ciałem i umysłem, by skutecznie osiągnąć założone cele, czyli maksimum możliwości psychicznych, fizycznych i intelektualnych.

Zobacz produkty!

Biohacking – nowoczesne sprzęty i akcesoria

W związku z tym, że idea biohackingu polega na wprowadzenie w życie takich nawyków i zmian, by ulepszyć funkcjonowanie ciała i umysłu, istotnym elementem przyjęcia tego stylu życia będzie zaopatrzenie się w sprzęt i urządzenia, które będą wspierać proces. Mogą to być akcesoria, jak np. okulary blokujące niebieskie światło, czy sprzęt do treningu lub urządzenia monitorujące postępy, dokonujące pomiarów w ciele.

Biohacking – akcesoria

Współczesny rynek oferuje szereg rozwiązań. Jednym z nich są słuchawki do neurostymulacji, które wspierają szybszy rozwój pamięci mięśniowej i powinny być użytkowane przed ćwiczeniami fizycznymi, aby przyniosły pożądany efekt. Do treningu polecić można również odzież kompresyjną, która sprawdza się nie tylko w ćwiczeniach siłowych, ale również w pływaniu, bieganiu, czy jeździe na rowerze.

Nowoczesna urządzenia do treningu

Nie sposób zmierzyć wpływu ćwiczeń, czy nowego stylu życia na organizm bez wykorzystania urządzeń, które by tego pomiaru dokonały. W uproszczonej i ekonomicznej wersji można do pomiaru wykorzystać np. systemy Omegawave, które podpowiadają jaki rodzaj wysiłku ciało powinno podjąć w danym momencie. To urządzenie jest w stanie zweryfikować gotowość układu nerwowego, krwionośnego i gotowość ogólną do zaplanowanego przez użytkownika treningu. Bardziej złożone i kosztowne urządzenia, jak Kaatsu wykorzystywane są już raczej przez szpitale, czy obiekty fitness.

Wszystkie produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 31

[FM_form id="1"]