tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Jaki Elektrostymulator wybrać?

Jaki elektrostymulator wybrac

Coraz częściej spotykamy się z pojęciem elektrostymulacji. Możemy o niej usłyszeć w gabinecie fizjoterapeutycznym, u ortopedy, w niektórych klubach sportowych, czy w gabinetach kosmetycznych. Docierają do opinii publicznej także informacje o wspaniałych efektach elektrostymulatorów związanych z odchudzaniem i walką z otyłością. Często także spotykamy się z informacjami o leczeniu elektrostymulacją schorzeń i dolegliwości bólowych.

Jak z tego natłoku informacji wyciągnąć istotne wskazówki dla siebie i nie ulec reklamom produktów, które tak na prawdę nie będą odpowiadać naszym potrzebom.

Aby zebrać odpowiednie dane do podjęcia decyzji zakupowej warto rozważyć poniższe pytania i finalnie dowiedzieć się jakie urządzenie będzie spełniać nasze potrzeby.

Elektrostymulator Mięśni

Elektrostymulator mięśni to urządzenie elektryczne, które pobudza mięśnie za pomocą prądu elektrycznego o określonej częstotliwości i intensywności. Elektrostymulatory mięśniowe są używane w treningu sportowym i rehabilitacji, aby wzmocnić mięśnie, poprawić ich wydajność lub pomóc w ich rekonwalescencji po urazie. Urządzenie składa się z elektrod, które są przyklejone do ciała, zasilacza i kontrolera, który pozwala na dostosowanie parametrów prądu do potrzeb użytkownika.

Do czego służy Elektrostymulacja?

Elektrostymulacja bez wchodzenia w szczegółową genezę miała pierwotne zastosowania w medycynie. Pomijając fazy eksperymentów od kilkudziesięciu lat jest dość powszechnie stosowana w medycynie i leczeniu różnych dolegliwości. Postęp technologiczny i miniaturyzacja spowodowały, iż możemy przenieść skomplikowane i niegdyś pokaźnych rozmiarów urządzenia do gabinetów medycznych, fizjoterapeutycznych lub do własnego domu.

Przez ostatnie 30 lat w sposób przebadany i kontrolowany przez naukowców elektrostymulacja przeszła ogromny postęp i w postaci wydajnych i komfortowych urządzeń trafiła do powszechnego użytku. Pierwotne zastosowanie elektrostymulacji zostało dość mocno rozszerzone wychodząc na przeciw potrzebom ludzkim. Dziś Elektrostymulacja służy medycynie, fizjoterapii, rehabilitacji, kosmetologii, relaksacji, odnowie, regeneracji, poprawianiu krążenia, usuwaniu dolegliwości bólowych, ma także szerokie zastosowanie w treningu w odniesieniu do poprawy kondycji, jak i we wsparciu licznych dyscyplin sportowych

Podsumowując pytanie do czego służy elektrostymulacja, możemy łatwo wskazać najważniejsze zalety i określić w jaki sposób i po co chcielibyśmy korzystać z elektrostymulatorów.

Jak wybrać elektrostymulator

Mnogość modeli może przygnieść najbardziej zatwardziałego wyszukiwacza produktów, jednak dobrego sprzętu, na którym możemy oprzeć swoje bezpieczeństwo i zdrowie jest dużo mniej niż mogłoby to wynikać z oferty rynkowej. Jeżeli nasze potrzeby zamykają się w prostych terapiach bólowych możemy sięgnąć po najprostsze rozwiązania, które oferują prądy TENS. Tego typu najprostsze tanie elektrostymulatory czasem pojawiają się w dyskontach spożywczych, są powszechnie dostępne na platformach handlowych i w większości sklepów z elektrostymulatorami. Budżet jaki wystarczy na zakup takiego elektrostymulatora to do 500 zł, ale zdarzają się przyzwoite jednostki w cenie do 200 zł. Na pewno należy pozbyć się złudzeń, że sprzęt za 20-50 zł spełni jakiekolwiek oczekiwania.

Schody zaczynają się w momencie kiedy nasze potrzeby wychodzą w kierunku terapii przeciwbólowej w przewlekłych stanach zapalnych, czy na przykład chcemy pobudzić odnerwione mięśnie, zrehabilitować się po operacji ortopedycznej, czy poprawić parametry sportowe i użyć elektrostymulacji do odnowy biologicznej czy po prostu zażyć relaksu typu wellness. Wtedy należy rozważyć sprzęt do elektrostymulacji o charakterze wielofunkcyjnym, który posiada w bazie programowej potrzebne nam do użytku rodzaje prądów, gdzie poza podstawowym prądem TENS mamy liczne prądy do terapii przeciwbólowych np.: Mikroprądy, Prądy Interferencyjne, Prądy Kotza, prądy do podskórnej elektrostymulacji typu EMS, czy rozszerzone nMES. Dodatkowo elektrostymulatory mogą w różny sposób generować impulsy z podziałem na prostokątne, czy trójkątne lub np prąd i technologię do stosowania jonoforezy.

Na szczęście problematyka nie jest aż tak złożona ponieważ wielofunkcyjność elektrostymulatorów z wyższej półki zazwyczaj sprawia, że poszczególne modele pozwalają pracować na conajmniej 2-3 rodzajach prądów i zapewnić szerokie spektrum możliwości terapeutycznych, treningowych i rehabilitacyjnych. W ofercie Elektrostymulatory NET skoncentrowaliśmy się na wyborze najsolidniejszych marek i producentów. Na szczególną uwagę zasługują marki Compex, Globus, PowerDot, czy TensCare

Generalnie jeżeli nasze potrzeby kierują poszukiwania w kierunku pracy z mięśniami szkieletowymi, dotyczą wsparcia treningu, regeneracji, relaksu, rehabilitacji, fizjoterapii czy leczenia bolów mięśni, stawów w ramach prolemów z układem mięśniowo szkieletowym, to najlepszym wyborem będą produkty Compex, w drugiej kolejności Globus. 

Natomiast jeżeli potrzebujemy większego zaangażowania w procesy usuwania dolegliwości bólowych płynących także z narządów wewnętrznych, mamy przewlekłe stany bólowe i zapalne, doskwierają nam dysfunkcje związane bardziej z medycyną niż rehabilitacją to lepszym rozwiązaniem będzie zazwyczaj któryś z modeli włoskiego Globusa. Globusy także sprawdzą się w pracy treningowej i w obszarze reha-fizjo, ale będą wymagały większej wiedzy i zaangażowania czasowego do codziennego użytku. W przypadku potrzeb rozszerzonego działania przeciwbólowego sprawdzi się także kilka wyższych modeli TensCare.

W przypadku gdy zawężamy potrzeby do regeneracji potreningowej, treningów i fitness to najlepiej sprawdzi się Compex i PowerDot, przy czym PowerDot będzie idealny w podróżach lub na treningach ze względu na miniaturyzację. Globus choć posiada sporo dedykowanych funkcji będzie mniej wygodny w użyciu codziennym, mimo niektórych bardzo ciekawych funkcji i programów.

Co wyróżnia Elektrostymulatory Compex

Jaki elektrostymulator wybrać

Elektrostymulatory Compex zostały zaprojektowane z myślą o części z wymienionych wyżej zastosowań, a mianowicie – sporcie (trening, dyscypliny sportowe, ćwiczenia siłowe), odnowie i masażach (regeneracja), łagodzeniu bólu ( dolegliwości bólowe, nerwobóle), rehabilitacji (powrót do pełnych czynności ruchowych) oraz kształtowaniu sylwetki (fitness, wsparcia redukcji tkanki tłuszczowej). Stymulatory Compex są zakwalifikowane jako urządzenia medyczne i programy w jakie je wyposażono mają na celu pracę z mięśniami naszego ciała oraz receptorami bólowymi.  Główne osie skupienia funkcji to technologie, które potrafią zeskanować strukturę tkanek i dobrać w odpowiedni sposób impulsy elektryczne. 30 lat rozwoju urządzeń Compex zaowocowały dwoma liniami produktów dostosowanych do potrzeb wymagających użytkowników – linią SP oraz FIT. Wyróżnikiem Elektrostymulatorów Compex jest dopracowanie, dobór i doskonalenie funkcji i programów oraz najwyższa jakość wykonania połączona z doskonałą funkcjonalnością.

Na czym polega sam proces Elektrostymulacji i czy jest bezpieczny?

Elektrostymulacja jest bezpieczna, a w szczególności zadbano o to w urzadzeniach Compex. Jako jedyny producent oferuje bezpieczeństwo w przypadku elementów metalowych w cele lub szkielecie. Zazwyczaj przeciwskazaniami w elektrostymulacji mogą być implanty, endoplastyka, elektroniczne systemy dla diabetyków czy epilepsja. W przypadku Elektrostymulatorów Compex oprócz kilku wyjątków (rozrusznik serca, padaczka) nie ma medycznych przeciwwskazań do jej stosowania. Elektrostymulacja polega na stymulowaniu włókien nerwowych za pomocą elektrod, które przekazują impulsy elektryczne wytwarzane przez stymulatory. Impulsy z możliwością regulacji ręcznej i automatycznej, są dostosowane, w pełni bezpieczne i skutecznie oddziałują na włókna nerwowe, w tym:

 • Nerwy ruchowe w celu elektrostymulacji mięśni zwanej potocznie elektryczną stymulacją mięśni (EMS)
 • Niektóre rodzaje wrażliwych włókien mięśniowych w celu uzyskania efektu znieczulenia lub redukcji bólu.

Czy sesje elektrostymulacji wymagają wiedzy lub wykwalifikowanej osbługi?

Coraz częściej w świecie aktywności fizycznej oraz przy problemach ze stawami, mięśniami, wadami postawy, czy innymi dysfunkcjami ruchowymi pierwszym kontaktem nie jest już lekarz, a fizjoterapeuta. Zabiegi fizjoterapeutyczne są stosowane w leczeniu różnego typu schorzeń, jak i w celu poprawy wydajności organizmu. Wobec tego oprócz pracy manualnej coraz częściej stosowane są elektrostymulatory, za których pomocą wykonuje się stymulacje prądami elektrycznymi. U fizjoterapeuty możemy przeprowadzić sesję z użyciem elektrostymulatora, nierzadko wypożyczyć urządzenie z gabinetu oraz dowiedzieć się jak najlepiej leczyć dolegliwości przy sesjach podczas kuracji przeprowadzanych w zaciszu domowym. W przypadku konieczności stałego stosowania elektrostymulacji najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup urządzenia. W przypadku osób aktywnych, które nie cierpią na żadne dolegliwości stosowanie elektrostymulacji zastępuje sesje regeneracji i masaży. Wiedza i praktyka stosowania elektrostymulacji jest konieczna na poziomie poważnych problemów i dysfunkcji oraz sportu na poziomie profesjonalnym. Jednak do codziennego użytku i stosowania w przypadkach popularnych dolegliwości oraz aktywnego uprawiania sportu, gdzie celem nie jest poziom mistrzowski używanie elektrostymulacji poprzez stosowanie urządzeń Compex nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Urządzenia w prosty i efektywny sposób przeprowadzają nas przez proces przygotowania się do sesji i przez sam program oferując regulację automatyczną i ręczną dla wszystkich kanałów przepływu impulsów.

Jakie jest zastosowanie sprzętu do elektrostymulacji

Elektrostymulatory Compex to doskonałe rozwiązanie w walce z bólem różnego typu i o zróżnicowanym natężeniu. Stymulatory mięśni mogą ulżyć przy dręczących bolesnościach np. w trakcie porodu, kontuzji, a także w czasie dużego wysiłku fizycznego. Są pomocne w leczeniu różnego typu dolegliwości natury ortopedycznej, jak i neurologicznej. Coraz częściej elektrostymulatory mięśni wykorzystywane są m.in. w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji czy klubach sportowych. Jest to korzystne dla i komfortowe dla pacjenta. Compex posiada niewielkie rozmiary i można łatwo je przenosić, a sama obsługa jest prosta i intuicyjna. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu do elektrostymulacji, należy wziąć pod uwagę kilka składników, które pozwolą na wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Jakie są rodzaje stymulacji elektrycznej

W stymulatorze wykorzystujący prąd, stosowanym w leczeniu o charakterze przeciwbólowym można używać różnego natężenia i mocy, przystosowanych do określonego typu boleści. W przypadku walki z bólem wykorzystuje się elektrostymulację TENS. Skutkiem takiej terapi jest wpływ tylko na objawy i oddziaływanie jedynie powierzchownie na nerwy. TENS jest jednak na tyle skuteczna, że poradzi sobie z większością dolegliwości bólowych. Elektrostymulacja TENS stosowana jest przy niektórych zabiegach i kuracjach przeprowadzanych w szpitalach, ale może być także stosowana w sesjach domowych.

Jeżeli rozglądamy się za urządzeniami do stymulacji mięśni, które stymulują tkanki głębokie, należy przemyśleć wybór stymulatorów działających w typie IFS. Funkcjonowanie takich elektrostymulatorów także opiera się na eliminacji bólu, ale równocześnie sesje łagodzą obrzęk i stany zapalne. Działanie jest skoncentrowane na głębszych partiach mięśni niż w przypadku elektrostymulatora TENS, gdzie mamy oddziaływanie powierzchowne.

Rozwiązaniem, które wspomaga procesy mięśniowe oraz zapobiega takim kłopotom jak osłabienie bądź zanik mięśni jest elektrostymulacja EMS. Jest to najbardziej precyzyjny wybór. Taki elektrostymulator działa najdokładniej jeżeli bierzemy pod uwagę TENS, IFS oraz EMS. Elektrostymulatory EMS cechują się działaniem pobudzającym mięśnie oraz stymulacją nerwów motorycznych. Elektrostymulatory EMS są także bardzo przydatne przy poważniejszych schorzeniach, gdzie tradycyjna rehabilitacja nie daje zadowalających efektów. Dzięki stosowaniu EMS pacjent ma możliwość szybkiej rekonwalescencji i poprawy stanu zdrowia. Zróżnicowane impulsy stymulacji elektronicznej dają szansę na dopasowanie najskuteczniejszego sposobu na walkę z konkretnymi dolegliwościami. Fakt ten zapewnia wyższy komfort leczenia i szanse na uzyskanie optymistycznych rezultatów.

Jak dobrać Elektrostymulator EMS

Cała gama elektrostymulatorów Compex pracuje w technologii EMS. Wybór konkretnego modelu warto przeprowadzić odpowiadająć na poniższe pytania. Dzięki nim łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję. Oczywiście w każdej chwili zachęcamy do kontaktu telefonicznego jeżeli pojawią się pytania lub wątpliwości:

 1. Wygoda
  Mamy do wyboru modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Elektrostymulatory Compex pracujące bez konieczności podłączenia kabli dają maksymalny komfort i wygodę użytkowania oraz mobilność. Są też idealne dla osób trenujących aktywnie z wykorzystaniem elektrostymulacji w treningu oporowym, crossfit, czy wytrzymałościowym (np. ergonometr czy rower).
 2. Ilość kanałów
  Wszystkie urządzenia pracują w 4 kanałach. Jedynie Compex FIT 5.0 pracuje w 2 kanałach (istnieje opcja upgrade’u do 4 kanałów). 2-kanałowy EMS jest tańszą alternatywą dla osób, które koniecznie chcą postawić na bezprzewodowość, a budżet nie pozwala na zakup SP 6.0 czy SP 8.0
 3. Technologia
  Każdy model elektrostymulatora Compex oprócz najniższego modelu FIT 1.0 posiada technologię Mi-Scan (system bada wybraną grupę mięśniową i automatycznie dopasowuje ustawienia stymulatora do pobudliwości danego obszaru ciała,  w
  zależności od fizjologii użytkownika). Część ze stymulatorów jest wyposażona w technologię Mi-Range (pozwala użytkownikowi na wybranie idealnego poziomu intensywności stymulacji dla programów recovery, massage, capillarisation oraz muscle pain). oraz Mi-Autorange (identyczny cel jak w przypadku MI-range z tym wyjątkiem, że w tym przypadku wszystko odbywa się w sposób automatyczny). Tylko najwyższe modele przewodowych i bezprzewodowych elektrostymulatorów (SP 8.0 i SP 4.0) posiadają wbudowaną opcję MI-tens, (ogranicza niepożądane skurcze mięśni w miejscach bolesnych. Z każdym wzrostem intensywności ma miejsce faza testowa i w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, urządzenie automatycznie obniża intensywność stymulacji). Najwyższy model Compex (SP 8.0) został wyposażony w technologię Mi-action (pozwala na rozpoczęcie wywołanego elektrycznie skurczu za pomocą dobrowolnego działania.W taki sposób wywołany elektrycznie skurcz jest doskonale kontrolowany, trening staje się bardziej komfortowy, dokładniejszy i pełniejszy.)
 4. Połączenie Internetowe 
  Część elektrostymulatorów ma możliwość połączenia z Internetem i synchronizacji danych oraz programów ćwiczeniowych. W opcję synchronizacji wyposażone są Compex SP 6.0 oraz SP 8.0
 5. Oferta programowa.
  Oferta programów poszczególnych elektrostymulatorów różni się rodzajem, kategorią oraz ilością programów. Jest to jednak kluczowa cecha, której analiza szczególnie powinna wpływać na wybór urządzenia.

Optymalnego wyboru pomogą dokonać nasi specjaliści, którzy zaproponują rozwiązanie do danego problemu lub potrzeby

Dobre Elektrostymulatory Nisko-Budżetowe

Jeżeli priorytetem jest leczenie bólu modulowanymi prądami TENS o różnej konfiguracji, ewentualnie mikroprądami, to można sięgnąć po jeden z modeli poniżej. Im więcej wymagamy od sprzętu i im więcej rodzajów prądów ma do zaoferowania urządzenie, tym będzie ono droższe. Elektrostymulatory niskobudżetowe obsłużą także prądy EMS, ale nie na takim poziomie jak np.: Compex lub Globus wyższej klasy. Tańsze modele zazwyczaj mają 2 kanały do stymulacji.

Elektrostymulatory Dedykowane pod konkretne potrzeby

Wśród niedrogich urządzeń znajdują się także modele dedykowane pod konkretne zadania lub potrzeby. Tutaj można wskazać kilka modeli, które na przykład pomagają w konkretnych rodzajach dolegliwości bólowych lub skupiają się na określonym schorzeniu lub miejscu.

Najczęściej wybierane elektrostymulatory przez klientów

[FM_form id="1"]