tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Stabilizatory i Ortezy

Do czego służą Stabilizatory i Ortezy

Stabilizatory i ortezy to specjalne urządzenia, zazwyczaj medyczne (VAT 8%), które mają na celu zapewnienie wsparcia i stabilizacji uszkodzonym lub osłabionym częściom ciała. Mogą być stosowane w przypadku urazów, chorób czy nieprawidłowości w budowie anatomicznej.

Stabilizatory są zwykle stosowane w przypadku urazów stawów, mięśni, ścięgien lub więzadeł. Mają za zadanie ograniczenie ruchomości uszkodzonej części ciała i zapewnienie stabilności, co sprzyja procesowi gojenia się i zapobiega ponownym urazom. Stabilizatory są często stosowane przez sportowców i osoby aktywne, którzy chcą wrócić do treningów po kontuzjach lub zabezpieczyć się przed potencjalnym konkretnym urazem.

Ortezy, z kolei, to specjalne urządzenia stosowane w celu poprawienia budowy anatomicznej, lub zapobiegania postępu chorób, takich jak np. choroba zwyrodnieniowa stawów. Mogą być stosowane w przypadku wad postawy, np. skoliozy, lub w celu zminimalizowania nacisku na uszkodzone części ciała. Ortezy mogą być wykonywane na indywidualne zamówienie pacjenta, lub być dostępne w standardowych rozmiarach.

W zależności od potrzeb, stabilizatory i ortezy mogą mieć różne formy i kształty. Mogą być np. wykonane z tworzyw sztucznych, gumy, metalu, włókien węglowych, tytanu czy tkanin medycznych. Ich odpowiednie stosowanie może przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć ból i dyskomfort, a także pomóc w przywróceniu pełnej sprawności ruchowej.

Wyświetlanie 1–50 z 103 wyników

[FM_form id="1"]