tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Mamy kilka rodzajów elektrostymulacji mięśni, ale ten który interesuje nas w aspekcie działania na mięśnie, w tym mięśnie brzucha to EMS. Elektrostymulacja dotyczy stymulacji nerwów ruchowych. W tym momencie warto powiedzieć, że nasza aktywność fizyczna i praca mięśni jaką wykonuje nasz organizm pochodzi od naszej woli wyrażonej „instrukcjami” z naszego mózgu. Nasz mózg wysyła sygnał poprzez nasz układ nerwowy, który w postaci instrukcji jest przekazywany do włókien nerwowych w mięśniu. Sygnał w końcowej fazie trafia do włókien mięśniowych, które ulegają skurczeniu. Generalnie można powiedzieć, że ruszamy się dzięki pracy mięśni, a te z kolei podlegają sterowaniu na skutek impulsów elektrycznych wysyłanych z naszego mózgu.

W przypadku elektrostymulacji prądami EMS, impulsy elektryczne wytwarzane są syntetycznie za pomocą elektrostymulatora i przekazywane za pomocą elektrod do nerwów. Kontrolowane impulsy nerwowe wymuszają skurcze mięśni, dzięki czemu mięśnie samoistnie się napinają, co prowadzi do wymuszenia ich pracy oraz do spalania przez nie energii. Podobnie jak Impulsy elektryczne z naszego mózgu jako zakodowane rozkazy działają instrukcje wytwarzane przez elektrostymulator  przekazywane są bezpośrednio do stymulowanej grupy mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśni brzucha działa w analogiczny sposób. Impuls wysyłany jest przez elektrostymulator, a nie przez mózg. Stymulator po przeskanowaniu mięśni wysyła im impuls elektryczny powodujący reakcję – skurcz. W efekcie mięsień nie jest w stanie „rozróżnić”, czy impuls przyszedł z mózgu, czy z urządzenia Compex i po prostu wykonuje zadaną przez system nerwowy pracę.

elektrostymulator mięśni brzucha

elektrostymulacja twarzy - elektrostymulacja brzucha - elektrostymulacja cellulitu

elektrostymulacja powerdot

Elektrostymulator mięśni – Opinie i Rekomendacje

Najlepszą rekomendacją dla stymulatorów mięśni jest fakt kto z nich korzysta. Elektrostymulatory są obecne w sporcie, rehabilitacji, można je wykorzystywać w pielęgnacji ciała i dla poprawy urody. Są skuteczne w redukcji tkanki tłuszczowej czy likwidacji cellulitu. Pomagają także w leczeniu bólu.

Zobacz kto korzysta z Elektrostymulatorów mięśni

Another day in the office 😏👊🏼. #Arlamow #nationalteam #poland #boruc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Artur Boruc (@arturboruc)

Elektrostymulator mięśni brzucha – jak używać?

Elektrostymulatory posiadają wbudowane dedykowane programy umożliwiające wzmacnianie, tonowanie i rozbudowę mięśni brzucha. Tym samym jesteście w stanie podpiąć elektrody na brzuch i pracować na włóknach mięśniowych. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że złe nawyki żywieniowe, objadanie się i leżenie na kanapie oraz liczenie tylko na elektrostymulację nie da pożądanych efektów, podobnie jak w klasycznym treningu, gdzie aby redukować masę ciała należy pilnować bilansu kalorycznego.

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Aby osiągnąć naprawdę interesujące rezultaty w kształtowaniu tzw. sześciopaka i odpowiednio wyeksponować tę partię mięśniową potrzebna jest  zrównoważona dieta oraz inna aktywność fizyczna – jazda rowerem, trening obwodowy, siłownia, trening HIIT, czy pływanie. W ten sposób pozbędziecie się zbędnej tkanki tłuszczowej i odsłonicie zbudowane i wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Elektrostymulacja mięśni brzucha + ćwiczenia na mięśnie brzucha

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez elektrostymulatory compex (@elektrostymulatory_net)

Elektrostymulacja mięśni brzucha ułożenie elektrod

elektrostymulator mięśni ułożenie elektrod pionowe
elektrostymulator mięśni ułożenie elektrod poziomowe

Jak wybrać elektrostymulator Compex?

Obecnie na rynku mamy dostęp do różnych elektrostymulatorów mięśni. Postanowiliśmy przybliżyć Wam kilka aspektów, dzięki którym będzie Wam łatwiej wybrać odpowiedni model dla siebie. Sprawdźcie koniecznie! Wygoda użytkowania Stymulatorów Mięśni…

Aktualne Promocje na Elektrostymulatory.net, Normatec, Compex, Theragun, PowerBreathe

W przypadku ofert promocyjnych na sprzęt nie obowiązują inne rabaty za wyjątkiem ustalonych bezpośrednio ze sklepem Elektrostymulatory.net drogą telefoniczną lub mailową Sezonowa Promocja na Elektrostymulatory.net najlepsze oferty Promocja! Deska do…

Czy elektrostymulacja mięśni brzucha jest skuteczna

Czy można zbudować mięśnie brzucha za pomocą elektrostymulacji? Czy jest to science fiction, czy naukowo udowodniona metoda?

Rys historyczny elektrostymulacji mięśni

Stymulacja elektryczna była testowana w warunkach laboratoryjnych na najważniejszych partiach mięśniowych (m.in. mięśnie brzucha, mięśnie czworogłowe, dwugłowe uda, czy mięsień najszerszy grzbietu). Naukowcy odkryli, że umieszczając elektrody na mięśniach (na przyczepach i brzuścach mięśni) oraz zapewniając łagodny przepływ prądu mogą doprowadzić do skurczu włókien mięśniowych, co pozwoliło na pasywne wymuszenie funkcjonowania (pracy) mięśni.

Obserwacje naukowców przerodziły się w testy i próby z pacjentami z problemami ortopedycznymi czy wymagającymi rehabilitacji. Pozytywne skutki i wpływ na poprawę kondycji mięśni w testach spowodowało prace nad urządzeniami do zastosowania w medycynie.Elektrostymulator mięśni początkowo nie był ani wygodny w użyciu, ani mały, natomiast lata praktyki i coraz większy wachlarz zastosowań wymógł na konstruktorach poprawę działań elektrostymulatorów, zastosowanie elektrod samoprzylepnych oraz stopniową miniaturyzację urządzeń.

Przez lata zastosowanie w medycynie rozszerzyło się do fizjoterapii i rehabilitacji, a obserwacje związane z zatrzymaniem atrofii mięśniowej oraz wzrost masy tkanki mięśniowej wraz z redukcją tkanki tłuszczowej spowodowały, że po elektrostymulatory sięgnęli sportowcy. Obecnie miniaturyzacja i postęp technologii pozwalają na masową produkcję elektrostymulatorów i szerokie zastosowanie ich w sporcie, medycynie oraz codziennym życiu. Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących elektrostymulatorów jest czy elektrostymulacja brzucha jest skuteczna. Najczęściej pytającym chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i talii, ale też o wzmocnienie mięśni czy ich tonowanie w celu poprawy wyglądu.

Elektrostymulacja daje pożądane efekty, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim systematyczność w stosowaniu elektrostymulacji mięśni brzucha oraz racjonalne odżywianie się, co oznacza utrzymywanie prawidłowego bilansu kalorycznego i dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych makro i mikro składników. Dodatkowo w czasie walki o smukłą talię czy płaski brzuch warto zadbać o lekko ujemny bilans kaloryczny co zdecydowanie przyśpieszy redukcję tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym stosowaniu elektrostymulacji.

elektrostymulacja mięśni brzucha - umieszczanie elektrod na mięśniach brzucha

Elektrostymulator mięśni – postaw na silny brzuch

Żyjemy obecnie w czasach, w których to szczególnie młode osoby starają się regularnie dbać o swój wygląd zewnętrzny. Jest to dużo łatwiejsze, niż kilkadziesiąt lat temu, gdyż praktycznie na każdym rogu otwierają się nowe siłownie oraz różnego rodzaju sale do ćwiczeń, dzięki którym można szybko wyrzeźbić wiele partii ciała. Jednakże przed nachodzącym latem najczęściej zwracamy uwagę na brzuch, z którym wiele osób ma spore problemy. Tłuszcz z tego miejsca spalany jest bowiem nieco wolniej i potrzebne będzie sporo charakteru.

elektrostymulator mięśni brzucha z elektrodami

Urządzenie do elektrostymulacji

Wiele osób, które uprawiają regularnie bieganie, pływanie, czy też jazdę na rowerze posiada piękne i wysportowane ciało. Jednakże „sześciopaku” na brzuchu wciąż nie widać i zaczynamy się rozglądać za urządzeniami, które mogą nam w tym pomóc. Elektrostymulator mięśni to nowoczesne urządzenie, które pobudza stymulację nerwów ruchowych. Wytwarzane za pomocą elektrostymulatora impulsy elektryczne przekazywane są dzięki elektrodom do nerwów.

Elektrostymulator mięśni brzucha

To właśnie dzięki użyciu popularnego w ostatnim czasie elektrostymulatora możemy jeszcze bardziej wyrzeźbić nasz brzuch i sprawić, że nie będziemy się musieli go wstydzić latem podczas urlopu nad morzem. Elektrostymulatory posiadają także wbudowane specjalne programy, dzięki którym wzmacniać, a także jeszcze bardziej rozbudowywać wybrane partie naszego brzucha. Jeśli uprawiamy sport i interesuje nas jeszcze lepszy wygląd naszego ciała, to z całą pewnością warto się temu urządzeniu przyjrzeć z bliska.

compex elektrostymulator na brzuch

Pamiętaj o poprawnym odżywianiu!

Oczywiście wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i postanawiają zmienić swój wygląd, popełnia sporo błędów. Najczęściej myślimy, że takie urządzenia jak elektrostymulator wykonają za nas całą robotę. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie się i pilnowanie diety. To właśnie regularny sport i spożywanie zdrowych i nieprzetworzonych posiłków w połączeniu z użyciem elektrostymulatora są w stanie sprawić, że osiągniemy założony sukces.

Elektrostymulator mięśni – wykorzystanie

Elektrostymulator mięśni jest przydatnym narzędziem elektrycznym, wykorzystywanym nie tylko przez profesjonalnych sportowców. Dzięki umiejętnemu ich pobudzeniu do skurczu elektrostymulacja mięśni przyczynia się do wzmocnienia tkanki, rozbudowy masy mięśniowej, ale i do zregenerowania uszkodzonych komórek. Może być także wykorzystywana w celu ujędrnienia zwiotczałych fragmentów ciała.

Wykorzystanie elektrostymulacji w celach regeneracyjnych

Unieruchomiona kończyna, np. w czasie kontuzji ścięgna, nie jest w stanie efektywnie pracować. Impuls dochodzący z ośrodkowego układu nerwowego ma utrudniony przepływ do mięśnia docelowego. Ten zaś nie jest w stanie się poprawnie skurczyć i pracować w sprawny sposób. Nieefektywna ich praca prowadzi do znacznego osłabnięcia tkanek, w myśl zasady, iż niewykorzystywane narządy zanikają. Stąd też elektrostymulacja mięśni jest zabiegiem niezwykle pożytecznym w kontekście rekonwalescencji po wielu kontuzjach. Sposób ten wykorzystywany jest przez piłkarzy, lekkoatletów i innych sportowców, dla których dodatkowa stymulacja mięśnia zapewnia lepszą regenerację tkanek i szybszy powrót do pełnoprawnych treningów. Nie może zatem dziwić popularność wykorzystywania tej metody przez najlepszych fizjoterapeutów, lekarzy sportowych czy trenerów personalnych.

elektrostymulator mięśni Compex 8.0

Elektrostymulator mięśni – jak działa?

Wykonywanie zabiegu elektrostymulacji mięśni polega na zainstalowaniu elektrod do skóry pacjenta i włączeniu sprzętu w odpowiednim trybie. Obecne urządzenia posiadają znacznie sprawniejsze podzespoły, przez co ich eksploatacja jest łatwiejsza i bardziej komfortowa dla pacjenta. Kilka elektrod przykłada się do wybranych miejsc ciała; cały zabieg należy wykonywać w spoczynku, najlepiej siedząc lub leżąc. Gwałtowne ruchy podczas elektrostymulacji mogą spowodować odpinanie się kabli, przez co zabieg stanie się bezskuteczny. Aby poprawić komfort użytkowania, producenci zamieszczają w zestawach dodatkowe akcesoria, usprawniające pracę elektrostymulatora. W zależności od fragmentu ciała, do którego przypinane są elektrody, stosuje się ich różne warianty i formy. Część urządzeń może być wykorzystywanych bezpośrednio podczas wysiłku fizycznego – warto zapoznać się z dokładnymi informacjami w sekcji opisowej stymulatorów.

Skuteczna elektrostymulacja mięśni w celu poprawy wyglądu ciała

Elektrostymulatory stosowane są nie tylko w celach regeneracyjno-sportowych. Ich zastosowanie jest znacznie szersze – urządzenia podbijają serca osób pragnących wytrenować odpowiednie części ciała. Elektrostymulacja mięśni brzucha jest dobrym sposobem na to, aby zyskać wymarzony i wyrzeźbiony sześciopak. Elektrody mogą być przypinane także do innych fragmentów np. torsu, rąk czy nóg w celu pobudzenia mięśni do wzmożonej pracy. Osoby użytkujące elektrostymulatory skazują, że ich ręce stają się mniej wiotkie, mięśnie bardziej wyraźne i poprawia się ogólna ich siła. Amatorscy sportowcy doceniają urządzenia także ze względu na lepszą regenerację i likwidację bólów i zakwasów, które były bardzo dokuczliwe dzień po wykonanym treningu.

3.6/5 - (395 votes)
[FM_form id="1"]