tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Piłki i Rolery do Masażu

Bez względu na rodzaj treningu element masażu, rolowania i rozciągania jest niezbędny do prawidłowej regeneracji i poprawy elastyczności mięśni. Dobieramy sprzęt renomowanych i czołowych marek na Świcie takich jak Therabody czy Hyperice

Każdy treniujący wybierze coś dla siebie z oferty rollerów i piłek do masażu uwzględniając zastosowaną technologię, intensywność i rodzaj treningu oraz wielkość i łatwość transportu. Istotne elementy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu do rolowania przedstawiamy poniżej:

Wielkość (rozmiary urządzenia do masażu)

Rollery czy piłki w rozmiarach małych pozwalają na działanie punktowe. Łatwo rozbić zrosty czy trafić w punkty spustowe. Nacisk na tkanki jest bardziej precyzyjny. Mały rozmiar = mobilność. Małe urządzenie masujące możemy ze sobą wozić na trening, czy zabrać na wakacjie. Minimalne urządzenia możemy także zabierać ze sobą np na trening biegowy czy rowerowy. Z kolei rolery większych gabarytów pozwalają na szybsze i mocniejsze zrolowanie dużych powierzchni mięśni w największych grupach mięśniowych. Dużym rolerem wymasujemy całą taśmę tylną w krótkim czasie.

Rollery twarde czy miękkie?

Im twardość mniejsza tym bolesność masażu jest mniej odczuwalna. Rollery o małej twardości zalecane są osobom zaczynającym pracę z automasażem. Nie dadzą jednak tak skutecznego ucisku jak twardsze jednostki. Stąd warto stopniowo zwiększać twardość stosowanych rollerów.

Rollery pośrednie będą dobre dla osób średniozaawansowanych w treningu i automasażu. Ten rodzaj sprzętu będzie powodował większy ucisk na tkanki, a zatem także trochę większy ból niż miękkie rolery. Jednak bez rozbijania i ucisku na mięśnie nie będą się w pełni regenerowały.

Trzecim stopniem wtajemniczenia są rollery twarde używane głównie w sporcie profesjonalnym oraz przez osoby dobrze znające fizjologię mięśni. Dodatkowo rolowanie twardymi elementami będzie się wiązało ze zwiększoną tolerancją na ból.

Powierzchnia urządzenia masującego

Rollery odwzorowują różne faktury i struktury aby w jak najlepszy sposób stymulować powięź, tkanki i punky spustowe. Oprócz wypustek, żłobień, kolcy czy innych elementów są rolery imitujące elementy dłoni człowieka. Takie narzędzia mają imitować pracę manualną fizjoterapeuty czy rehabilitującego. Są także piłki i rollery całkowicie gładkie, które rozkładają nacisk równomiernie na tkanki. Można też przyjąć zasadę że rolowanie po treningu lepiej wykonywać na gładkich urządzeniach, a na rozgrzewkę na fakturowanych, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

Newsletter