tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Piłki i Rolery do Masażu

Bez względu na rodzaj treningu element masażu, rolowania i rozciągania jest niezbędny do prawidłowej regeneracji i poprawy elastyczności mięśni. Dobieramy sprzęt renomowanych i czołowych marek na Świcie takich jak Therabody czy Hyperice

Zobacz produkty!

Każdy trenujący wybierze coś dla siebie z oferty rollerów i piłek do masażu uwzględniając zastosowaną technologię, intensywność i rodzaj treningu oraz wielkość i łatwość transportu. Istotne elementy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu do rolowania przedstawiamy poniżej:

Wielkość (rozmiary urządzenia do masażu)

Rollery czy piłki w rozmiarach małych pozwalają na działanie punktowe. Łatwo rozbić zrosty czy trafić w punkty spustowe. Nacisk na tkanki jest bardziej precyzyjny. Mały rozmiar = mobilność. Małe urządzenie masujące możemy ze sobą wozić na trening, czy zabrać na wakacje. Minimalne urządzenia możemy także zabierać ze sobą np na trening biegowy czy rowerowy. Z kolei rolery większych gabarytów pozwalają na szybsze i mocniejsze zrolowanie dużych powierzchni mięśni w największych grupach mięśniowych. Dużym rolerem wymasujemy całą taśmę tylną w krótkim czasie.

Rollery twarde czy miękkie?

Im twardość mniejsza tym bolesność masażu jest mniej odczuwalna. Rollery o małej twardości zalecane są osobom zaczynającym pracę z automasażem. Nie dadzą jednak tak skutecznego ucisku jak twardsze jednostki. Stąd warto stopniowo zwiększać twardość stosowanych rollerów.

Rollery pośrednie będą dobre dla osób średniozaawansowanych w treningu i automasażu. Ten rodzaj sprzętu będzie powodował większy ucisk na tkanki, a zatem także trochę większy ból niż miękkie rolery. Jednak bez rozbijania i ucisku na mięśnie nie będą się w pełni regenerowały.

Trzecim stopniem wtajemniczenia są rollery twarde używane głównie w sporcie profesjonalnym oraz przez osoby dobrze znające fizjologię mięśni. Dodatkowo rolowanie twardymi elementami będzie się wiązało ze zwiększoną tolerancją na ból.

Powierzchnia urządzenia masującego

Rollery odwzorowują różne faktury i struktury aby w jak najlepszy sposób stymulować powięź, tkanki i punky spustowe. Oprócz wypustek, żłobień, kolcy czy innych elementów są rolery imitujące elementy dłoni człowieka. Takie narzędzia mają imitować pracę manualną fizjoterapeuty czy rehabilitującego. Są także piłki i rollery całkowicie gładkie, które rozkładają nacisk równomiernie na tkanki. Można też przyjąć zasadę że rolowanie po treningu lepiej wykonywać na gładkich urządzeniach, a na rozgrzewkę na fakturowanych, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Zobacz produkty!

Piłki do rolowania na potrzeby rehabilitacji

Skuteczny masaż daje możliwość uśmierzania bólu u osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami lub doznały kontuzji. Roller jest prostym urządzeniem, które cenią sobie fizjoterapeuci z uwagi na możliwość wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych u osób w różnym wieku i z różnymi problemami. Część z tych ćwiczeń można wykonywać samodzielnie w domu, co znacząco usprawnia codzienne funkcjonowanie i poprawia jakość życia u osób po wypadkach.

Rolery do masażu mięśni – stosowanie u osób z bólami mięśni

Każdy z nas znajdzie się czasem w sytuacji, kiedy w efekcie przeciążenia mięśni, odczuwa dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji warto zastosować roller, który pozwala intensywnie wymasować obolałe miejsca. To alternatywa do wizyty u specjalisty, która nie zawsze jest możliwa, a ponadto jest dość kosztowna.

Obecnie, w czasach pandemii koronawirusa rolery sprawdzają się w domowych warunkach, ponieważ gabinety masażu są zamknięte. Automasaż można wykonać samodzielnie w domu, co znacząco poprawia samopoczucie i redukuje dolegliwości bólowe.

Rollery do ćwiczeń – proste w obsłudze

Zasada działania rollera jest prosta i bazuje na wykorzystaniu wałka. Ma on postać podłużnego walca o gładkiej lub karbowanej powierzchni. Wystarczy przyłożyć masażer w obolałe miejsce oraz wykonywać ruchy powodujące przesuwanie się wałka po ciele. W ten sposób możliwe jest usuwanie zgrubień, które powstały na skutek dużego wysiłku fizycznego i poprawienie krążenia, dzięki czemu ustępują dolegliwości bólowe.

Rollery są polecane zarówno panom, jak i paniom, ponieważ regularne masaże są pomocne podczas walki z cellulitem i usprawniają krążenie limfy, co przekłada się na ładniejszy wygląd i dodaje pewności siebie.

Poza łatwością obsługi rollery cechuje też nowoczesny wygląd. Nie zajmują dużej ilości miejsca – są kompaktowe.

Wszystkie produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

[FM_form id="1"]