tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Operacja i kontuzje ACL są jednym z najczęściej spotykanych problemów ortopedycznych dotyczących kolana. Wobec tego najwięcej osób jest zainteresowanych tematem rehabilitacji po zabiegu ACL.

Po operacji ACL na podstawie działań Allied Health Professionals zaprojektowano i wdrożono programy rehabilitacyjne w celu przywrócenia funkcji i przywrócenia pacjentowi pełnej aktywności w obrębie stawu kolanowego. Zaprojektowane programy mają szeroki i zróżnicowany zakres i powinny obejmować okres sześciomiesięczny w celu ukończenia procesu rehabilitacji kolana.

Jednak, jak wiadomo każdy pacjent będzie reagować inaczej na dobrany program i rehabiltacja może przebiegać w różnym tempie. Jednakowe i szablonowe podejście do każdej rehabilitacji ACL nie będzie najlepiej służyć pacjentom.

W ramach kompleksowego programu rehabilitacji ACL zauważono, że neuro-mięśniowa stymulacja elektryczna (NMES) została przyjęta jako skuteczne narzędzie rehabilitacji i treningu w wielu przypadkach klinicznych. Zaobserwowano, że stanowi to bardzo dobre uzupełnienie standardowych planów rehabilitacji i odbudowy. Zarówno Elektrostymulatory Compex i seria Chattanooga Wireless Pro idealnie nadają się do pracy z osobami wymagającymi rehabilitacji ACL. Idąc za tym trendem, wiele gabinetów fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz kliniki ortopedyczne używają elektrostymulatorów Compex i Chattanooga jako integralnej części programu rehabilitacji oraz w celu poprawy stanu mięśni pacjenta i ostatecznie poprawy wyników powrotu do pełnej sprawności.

rehabilitacja ACL compex Chattanooga Elektrostymulatory NET

W ostatnich badaniach z 2017 r. Zaobserwowano korzyści z NMES i Compex w grupie pacjentów po rekonstrukcji ACL. W badaniu podkreślono, że stosowanie elektrostymulacji w ramach procesu rehabilitacji prowadzi do zwiększenia siły mięśni, zmniejszenia bólu i poprawy symetrii ruchów podczas obciążania w porównaniu do pacjentów podejmujących standardowy program rehabilitacji (Labanca 2017).

Dedykowane modele Compex i Chattanooga Wireless Pro mają specjalne programy rehabilitacyjne, zaprojektowane do użycia w w okresie pooperacyjnym i w czasie rehabilitacji. Zalecane jest stosowanie ich w połączeniu z dostosowanym programem rehabilitacji, pod kierunkiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty lub według jego wskazań i wytycznych.

Powodem, dla którego fizjoterapeuci i pacjenci cenią Compex i jego zalety, jest możliwość podjęcia wczesnej interwencja w aktywnym stymulowaniu mięśni po operacji ACL

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]