tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Co to są Endorfinowe Prądy Tens

Endorfinowe prądy TENS to specjalny rodzaj prądów TENS i technika stosowana w elektroterapii, która polega na indukowaniu i wytwarzaniu w organizmie ludzkim endorfin poprzez bodźce elektryczne o odpowiednim natężeniu i częstotliwości. Endorfiny to substancje chemiczne wytwarzane w organizmie ludzkim, które działają jako naturalne środki przeciwbólowe poprawiające samopoczucie i redukujące dolegliwości bólowe.

Endorfinowe prądy TENS są często stosowane w celu zmniejszenia bólu i poprawienia jakości życia u osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, w tym stany przewlekłe, takie jak bóle kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby neuropatyczne, dolegliwości na tle neurologicznym.

Endorfinowe prądy TENS są bezpieczne, skuteczne w leczeniu bólu, natomiast mogą nie być odpowiednie dla wszystkich osób i ich stosowanie należy skonsultować na przykład ze specjalistą fizjoterapii, który zaleci częstotliwość, sposób i rodzaj aplikowania TENS endorfinowego.

Endorfinowe Prądy TENS są często określane mianem „Burst” i pod taką nazwą występują w niektórych urządzeniach.

Które elektrostymulatory pozwalają na pracę z Endorfinowymi Prądami Tens

Endorfinowe prądy TENS są w zestawie programów praktycznie każdego elektrostymulatora włoskiej marki Globus. Globusy mają zazwyczaj cały szereg rodzajów prądów TENS, a niektóre dodatkowo wyposażone są w programy do generowania Mikroprądów, co pozwala na łączone terapie przeciwbólowe stosowane w różnych sekwencjach. Na przykład w przypadku Rwy Kulszowej możemy zastosować Konwejconalny Prąd Tens wzdłóż nerwu kulszowego w sesji porannej, a w sesji wieczornej możemy użyć Endorfinowego Prądu TENS także wzdłóż nerwu kulszowego, po czym zastosować Mikroprądy w podobnej konfiguracji ułożeń elektrod.

Elektrostymulatory z wyszczególnionymi programami BURST – Endorfinowego Prądu TENS

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]