tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Termoterapia – Krioterapia – Presoterapia – Terapia Zmienna

zamar termoterapia

Urządzenia do Termoterapii Zamar z trzema zupełnie nowymi , rewolucyjnymi modelami do zastosowań medycznych, fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych i sportowych. Zamar wykorzystuje zasady termoregulacji stosowane w szczególności w krioterapii pozytywnej, którą stosuje się bez ograniczeń czasowych i niezależnie od cyklu rehabilitacyjnego danego pacjenta (traumatologia, reumatologia, chirurgia, medycyna sportowa, choroby krążeniowe, wysoko zaawansowane sporty….). Szczególnie wskazane jest przy krwiakach, obrzękach i stanach bólowych!

termoterapia cieplo zimno

Zamar, posiadający naukowe protokoły, dostarcza całościowe rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł pomóc wszystkim swoim pacjentom, za pomocą takich zabiegów jak:

 • Krioterapia (nie inwazyjne zarządzanie temperaturą aż do -5°
 • Termoterapia (zarządzanie temperaturą aż do +45°-nie inwazyjne)\
 • Presoterapia (naprzemienna kompresja do 0.4 Bara)
 • Terapia zmienna (cykliczne, naprzemienne ciepło-zimno)
zamar z-one termoterapia cieplo zimno
zamar z-duo termoterapia cieplo zimno
zamar quaddro termoterapia cieplo zimno

Termoterapia – Termoregulacja

Urządzenia do Termoterapii i do leczenia ciepłem i zimnem Zamar to najnowsze osiągnięcie techniki na styku technologii i medycyny. Zamar Therapy oferuje 3 modele zróżnicowane pod kątem funkcjonalności i możliwości. Absolutną innowacją jest brak konieczności stosowania lodu lub wody, a jedną z najważniejszych cech urządzeń jest możliwość utrzymania stałej, niezmiennej temperatury, nawet przez 24h

Sprzęt do Termoterapii Zamar – modele

Z-ONE Z-DUO QUADDRO
1 wejście

 

2 wejścia

 

4 wejścia

 

Krioterapia

Masaż

 

Krioterapia

Hipertermia

Masaż

Krioterapia

Hipertermia

Masaż

Zakres temperatur: od +5° do +20°

 

Zakres temperatur: od 0° do +40° Zakres temperatur: od -5° do +45°
 

Wymiary: 325x375x330mm

 

 

Wymiary: 365x550x925mm

 

Waga: 7kg Waga: 16kg Waga: 54kg

Termoterapia Zamar w sporcie i medycynie

Terapia urządzeniami Zamar opiera się na tych samych przetestowanych i sprawdzonych zasadach co terapia chłodem za pomocą lodu, z użyciem woreczków z glikolem żelowym, kąpieli lodoych stosowanych na przemian z gorącymi okładami. Termoterapia Zamar zapewnia technologię, która pozwala stosować termoterapię z niespotykaną wcześniej łatwością użycia, dokładnością i konsekwencją, co zwiększa efektywność zabiegu.

Jakie Zabiegi możemy stosować dzięki termoterapii

Możemy zaprogramować temperaturę na dokładny, wcześniej określony czas. System Zamar jest łatwy w działaniu i może zastąpić wszelkie inne zabiegi z wykorzystaniem lodu i ciepłych/zimnych okładów. Niezależna jednostka Zamar rozprowadza specjalnie opracowane chłodziwo do obszarów objętych zabiegiem, dodatkowo przez zamknięty cykl, podczas którego odczuwalna jest także presoterapia i masaż, dzięki czemu zwiększają się korzyści płynące z terapii.

Niektóre jednostki Zamar wykorzystują również połączenie krioterapii i termoterapii w szybkich sekwencjach w procesie znanym jako szok termiczny. Zamar może zmieniać zakres temperatur od -5° do 40° w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Tradycyjne metody Ciepło Zimno vs. Metoda termoterapii Zamar

 • Zwiększona szybkość powrotu do zdrowia lub po kontuzjach z terapią ZAMAR.
 • Obniżony czas regeneracji nawet o 60%.

Kluczem do efektywności urządzeń Zamar jest ich zdolność dostosowania do dowolnej sytuacji. Jakkolwiek chcemy wykorzystać ciepło lub zimno, system Zamar pozwala precyzyjnie i łatwo zaprogramować zabieg. Wszystkie jednostki Zamar mają wbudowany szereg programów opracowanych we współpracy ze specjalistami w dziedzinie ortopedii i fizjoterapii.

Terapia Zamar vs Terapia z użyciem lodu

Terapia Zamar jest w stanie skrócić czas powrotu i rekonwalescencji do 60% czasu potrzebnego przy tradycyjnym stosowaniu leczenia zimnem.

skutecznosc terapii zamar w czasie - przyspieszenie regeneracji

Dynamiczne zarządzanie temperaturą i korzyści płynące z terapii Zamar

 • Terapia Zamar odgrywa istotną rolę w regeneracji po urazach lub operacjach, znacząco poprawiając ich czas
 • Terapia Zamar jest prostą, nieinwazyjną i nieagresywną metodą terapeutyczną
 • Krioterapia jest niezbędnym elementem leczenia w przypadku ostrych urazów, co pokazuje doskonale metoda R.I.C.E (Odpoczynek, Lód/Chłodzenie, Ucisk, Podnoszenie)
 • Kinetyka Termo-Krio – połączenie ciepła i zimna w leczeniu w fazie podostrej, pozwala na szybszą redukcję obrzęków i zwiększa sprężystość
 • Specjalnie wybrany i ukierunkowany- każda część ciała jest precyzyjnie leczona, dzięki anatomicznie dostosowanym opaskom
 • Stała temperatura – można wybrać temperaturę w przedziale od -5° do +45° i naprzemienne stosować cykle ciepła i zimna
 • Funkcja kompresji/masażu – jest możliwość ustawienia wewnętrznej siły nacisku w termo-opaskach i przeprowadzić masaż limfatyczny na obszarze zabiegowym.
 • Programowalne cykle – dzięki ekranowi dotykowemu istnieje możliwość wybrania zaprogramowanego dla danego zabiegu cyklu lub stworzenia własnego protokołu, nawet używając jednostki USB

Krioterapia miejscowa

Termin krioterapii odnosi się do zastosowania zimna w zabiegu; w rzeczywistości, zimno, dzięki swoim przeciwbólowym i przeciwzapalnym właściwościom pozwala znieczulić bolesny mięsień lub staw na pewien czas. Stosowanie przerywanej krioterapii w regeneracji pourazowej, zmniejsza reperkusje wynikające z zapalenia lub zerwania włókien mięśniowych, szczególnie jeśli doszło do urazu elementów mięśniowo-szkieletowych. Zmiany biologiczne jakie wywołuje krioterapia współdziałają, przynosząc szereg efektów terapeutycznych:

 • Efekt przeciwzapalny: metabolizm komórkowy zostaje zwolniony, przez co produkcja i wydzielanie substancji odpowiadających za stan zapalny jest zmniejszone
 • Efekt przeciwobrzękowy: krioterapia jest powszechnie znana, jako środek na obrzęki, w szczególności zaraz po urazie. Efekt przeciwobrzękowy jest połączony z działaniem przeciwzapalnym i zwężeniem naczyń krwionośnych co powoduje redukcję przepływu krwi do tkanek
 • Efekt przeciwbólowy: odczuwanie bólu jest zmniejszone kiedy zimno blokuje zakończenia nerwów, spowolniając przesył algogennych impulsów nerwowych i ograniczając zjawiska zapalne
 • Efekt relaksacji mięśni: krioterapia redukuje napięcie i spastyczność mięśni.

Aby jednak osiągnąć wymienione efekty, sesje krioterapii muszą być wystarczająco długie, w przeciwnym wypadku nocyceptory zostają jedynie pobudzone do obrony mięśni.

Efekty termoterapii:

 • Efekt hemodynamiczny: ciepło przyspiesza przepływ krwi co pomaga eliminować odpady kumulujące się w tkankach, tym samym zwiększając dotlenienie i poprawiając pobór składników odżywczych
 • Efekt metaboliczny: dzięki ciepłu reakcje biochemiczne są szybsze
 • Efekt przeciwbólowy i relaksujący mięśnie: ciepło pozwala zmniejszać aktywność obwodowych receptorów bólu chronicznego
 • Zwiększenie właściwości lepkosprężystych tkanek: dzięki ciepłu tkanki są bardziej elastyczne.

Terapia kontrastowa i szok termiczny

Połączenie krioterapii i termoterapii w krótkich sekwencjach w około 60s od 0° do 40°- wywołuje naprzemienne zwężanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych w obszarze zabiegowym. Ma to kilka podstawowych korzyści:

 • Pośredni efekt przeciwbólowy
 • Poprawa mikrokrążenia na poziomie łącznym
 • Torowanie neurofuzji w obszarze mięśniowym
 • Redukcja sztywności tkanek łącznych
 • Hamowanie punktów spustowych
 • Efektywne ćwiczenie naczyniowe oraz zwiększenie cyrkulacji krwi

Aplikowanie zimna jest wskazane przy wielu urazach mięśniowo-szkieletowych, zerwaniach i kontuzjach. Istnieją co najmniej dwa cele, do jakich można dążyć przy użyciu zimna: redukcja odczuwania bólu i zwiększenie dopływu płynów do obszarów niedokrwionych.

zamar termoterapia termo opaski

Opaska na każde wymagania

Zimno i ciepło są doprowadzane poprzez izolowane obiegi ii izolowane termo-opaski, zabezpieczone przez paski Velcro.

Anatomiczna opaska pozostaje miękka w każdych warunkach i może być łatwo dopasowana do obszaru, który ma podlegać zabiegowi. Zamar oferuje wiele różnych rodzajów termo-opasek dopasowanych do każdej części ciała.

Anatomiczne opaski Zamar doskonale przewodzą ciepło i zimno do części ciała poddanych zabiegowi, a wszystko dzięki anatomicznemu kształtowi, który pozwala na kontakt z ciałem na jak największej powierzchni.

Opaski są zapakowane w sterylne, jednorazowe opakowania do użytku szpitalnego lub dostarczone we włókninowym prześcieradle do sterylnego użytku na więcej niż jednym pacjencie.

Materiał, wykonany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, zapewnia elastyczność i miękkość opaski, nawet kiedy jest ona używana z zastosowaniem temperatur poniżej zera, w ostrych stanach, zapobiegając uczuciu „palenia” od zimna. Jednocześnie urządzenie Zamar pozwala na zastosowanie nacisku, zmiennego lub stałego, programowalnym na panelu kontrolnym, co jest niezwykle istotne przy zabiegach wspomagających funkcje limfatyczne.

Są dostępne opaski na konkretne części ciała: ramiona, łokcie, dłonie, nadgarstki, brzuch, twarz, klatka piersiowa/piersi, biodra, uda, kolana i kostki. Zamar, przy współpracy ze szpitalami i specjalistami, stara się kontynuować rozwój i ulepszanie nowych opasek.

Prostota i pełna kontrola

Operator ma dostęp do szeregu gotowych programów, przygotowanych do użycia podczas terapii. Jednocześnie może też dowolnie tworzyć i magazynować specjalistyczne programy/protokoły, aby można było wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Tak samo, jak podczas użycia panelu dotykowego, można też użyć pamięci USB, aby wgrać nowe cykle treningowe ze strony Zamar.

Intuicyjny interfejs ekranu dotykowego, z prostymi ikonami i grafikami, pozwalają operatorowi na wykorzystanie całkowitych możliwości systemu do stałego monitorowania postępów pacjenta.

Ekran dotykowy wykorzystuje wyświetlacz z amorficznego sylikonu TFT, który ułatwia czytanie nawet przy ekstremalnych warunkach świetlnych i może być używany także przez osoby noszące okulary.

[FM_form id="1"]