tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Zastosowanie prądów TENS na ból głowy – ElektrostymulacjaZastosowanie prądów TENS na ból głowy – Elektrostymulacja

Terapia przeciwbólowa TENS i stymulacja mięśni karku

Elektrostymulacja może być skuteczną metodą leczenia bólów głowy pochodzących z problemów szyjnych. Bóle szyi, karku oraz napięcia mięśni często prowadzą do takich dolegliwości jak: ból czołowy, około gałkowy, potyliczny, potyliczno-skroniowo-żuchwowy czy też rozlany ból. W dłuższej perspektywie mogą one stać się przyczyną migreny lub bólu głowy z napięcia. Ważną rolę w leczeniu bólu głowy pochodzenia szyjnego odgrywa współpraca z lekarzem specjalistą i odpowiednia diagnostyka. Elektrostymulacja, zwłaszcza za pomocą prądów podskórnego typu TENS, jest jednym z polecanych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy zalecane rozmieszczenie elektrod przy terapii bólu głowy przy użyciu elektrostymulatora.

Rozmieszczenie elektrod tens na ból głowy

tens na bole glowy rozmieszczenie elektrod axion

Jeśli osoby dotknięte tym problemem cierpią na bóle głowy spowodowane napięciem, zwykle opisują ból jako otaczający głowę niczym opaska. Ten rodzaj bólu głowy można podzielić na formy epizodyczne i przewlekłe. Bóle epizodyczne trwają mniej niż 15 dni w miesiącu. Ból często zaczyna się kilka godzin po przebudzeniu i nasila się w miarę upływu dnia. Przewlekłe bóle głowy trwają co najmniej 15 dni w miesiącu i występują niezależnie od pory dnia. Możesz złagodzić ból przy pomocy terapii bólowej TENS [1].

Bodźce bólowe nie są przekazywane do mózgu przez impulsy elektryczne z urządzenia TENS. Prąd stymulujący może również pobudzić organizm do wydzielania endorfin [2]. Są to endogenne hormony o działaniu przeciwbólowym. Terapia TENS również wspomaga krążenie krwi [3].

Umieszczanie elektrod TENS w przypadku bólów głowy spowodowanych napięciem Bóle głowy z napięcia często pochodzą z obszaru szyi. Do leczenia bólu przy użyciu urządzenia TENS możesz przymocować elektrodę tak, jak pokazano na obrazku. Polecamy elektrodę o średnicy ok. 3,2 cm.

5/5 - (1 vote)
[FM_form id="1"]