tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Czy bieżnia treningowa to dobra alternatywa dla treningu biegowego

Treningi biegowe na powietrzu z pewnością mają swoje zalety. Kolejne kilometry możecie pokonywać ze słońcem na twarzy oraz wiatrem w plecy. Nie zawsze jednak jest tak kolorowo, szczególnie w okresie jesienno-zimowy, kiedy dni są krótsze, a i pogoda często nie rozpieszcza. Warto więc pomyśleć o wskoczeniu na bieżnię, z której korzystanie przynosi sporo plusów. Jakich? Sprawdźcie!

Z pewnością nie raz znaleźliście się w sytuacji, w której z chęcią założylibyście buty aby pokonać kilka dobrych kilometrów dla lepszego samopoczucia. Osobiste preferencje, wygoda, czy zła pogoda często uniemożliwiają realizację celów, więc dobrą alternatywą jest decyzja o zakupie bieżni treningowej i realizacja celów terningowych również we własnym domu.

bieżnia treningowa intenza

Jakie powody mogą przemówić za wyborem bieżni treningowej? Z pewnością jedną z nich są zdrowe stawy. Bieganie na otwartych przestrzeniach nie zawsze należy do najprzyjemniejszych ze względu na nierówną i chropowatą powierzchnię, co negatywnie wpływa na mięśnie, stawy i kości biegacza. Ścieżki z betonu oraz asfaltu mają złe oddziaływanie na zdrowie, czego nie można powiedzieć o uprawianiu joginngu na bieżni. Idealnym przykładem są klubowe bieżnie dobrych marek – np.: Intenza czy Drax. (Dostępne w naszej ofercie sprzętu cardio na bieżnie). Dobre bieżnie treningowe wyposażone są w systemy absorpcji (amortyzacji), dzięki którym Wasze stawy mogą liczyć na elastyczny opór i amortyzację wstrząsów.

Biegając na bieżni we własnym domu możemy się także zrelaksować. W jaki sposób? Oczywiście jak kto lubi, ale ustawiając sobie urządzenie przed telewizorem można za pomocą kabla podłączyć się do konsoli, gier, wirtualnych kursów, czy Internetu. Biegając można więc jednocześnie załatwić kilka innych spraw, których na otwartej przestrzeni na pewno nie będziecie w stanie zrobić.

Trzecim powodem zachęcającym do korzystania z bieżni treningowych są warunki atmosferyczne panujące w okresie jesieni i zimy za oknami. Krótsze dnii i mniejsza ekspozycja słońca są także mniej motywujące. Do tego doliczyć należy jeszcze padający deszcz oraz wiatr. W taki sposób szybko można nabawić się infekcji, więc dlaczego macie ryzykować? Dzięki bieżni treningowej będziecie mogli ćwiczyć regularnie w domowych warunkach nie sprawdzając codziennie prognozy pogody na kolejny dzień.

Część z osób regularnie biegających na pewno lubi wyzwania, jakim jest choćby zmiana wysokości na jakiej ćwiczymy. Naturalna powierzchnia terenów otwartych pozwala więc na wbieganie pod górę, czy zbieganie z niej. W pewien sposób zewnętrzne czynniki można przenieść na bieżnie do treningu. Istnieje możliwość pochylenia bieżni o kilka / kilkanaście procent. Stały bieg pod górę z pewnością będzie kosztował jeszcze większy wysiłek fizyczny dla organizmu niż mielibyście to robić na płaskiej powierzchni.

Jak widzicie znaleźliśmy kilka powodów zachęcających do biegania na bieżniach fitness. Zachęcamy do sprawdzenia naszych urządzeń. Udanych treningów!

Bieżnia beznapędowa

Na szczególną uwagę zasługują bieżnie beznapędowe, których zagięta konstrukcja pozwala na bardzo szybkie zmiany rytmu i tempa biegu, przez co można na takiej bieżni ćwiczyć interwały biegowe, czy szybkie sprinty z nagłymi zmianami tempa. Przejście z marszu do biegu, czy pełne zatrzymanie, to kwestia chwili. Sprawdź bieżnie beznapędową Drax

bieżnia beznapędowa draxfit plus

Regeneracja po treningu biegowym (również na bieżni treningowej)

Zarówno po treningu biegowym na zewnątrz, jak i w klubie czy w domu najważniejszym elementem po bieganiu jest odpowiednia regeneracja potreningowa. Dzięki prawidłowej odnowie po wysiłku szybciej jesteśmy gotowi do kolejnego treningu, zmniejszamy ilość kwasu mlekowego w mięśniach oraz generujemy wydzielanie większej ilości endorfin, co przyśpiesza regenerację.

Wydajnymi urządzeniami do regeneracji po treningu są elektrostymulatory i masażery. Dzięki elektrostymulatorom z dedykowanymi programami do regeneracji potrengowej możemy zwiększyć ukrwienie włókien mięśniowych, a następnie wyciszyć mięśnie aby przygotować je do odpoczynku. Z kolei masażery pomogą rozbić obolałe tkanki i zwiększyć kapilaryzację, co zwiększa szybkość rekonwalescencji.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]