tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
porownanie trenazerow oddechu powerbreathe serii K

Ćwiczenia Oddechowe z POWERbreathe®

Znana na całym Świecie marka POWERbreathe® zachęca do stosowania ćwiczeń oddechowych w celu poprawienia wydolności tlenowej i oddechowej

Ćwiczenia oddechowe z  POWERbreathe są stosowane na całym świecie, aby zwiększać siłę oddechową, wytrzymałość oraz redukować ryzyko zadyszek. Są używane przez sportowców do przygotowań do olimpiady oraz światowych zawodów, a także przez inne osoby, do wspomagania treningów sportowych, fitnessu, jako dodatek do aktywnego trybu życia, dla artystów, muzyków i ludzi z problemami oddechowymi – tak naprawdę ćwiczenia oddechu przyniosą korzyści każdemu trenującemu

Ćwiczenia oddechowe z PowerBreathe – dowody naukowe na progres

Używanie do ćwiczeń oddechowych trenażera oddechowego POWERbreathe zostało zbadane przez wiodących brytyjskich naukowców sportowych z uniwersytetów Loughborough, Birmingham i Brunel. Jest to pierwszej klasy urządzenie medyczne, które wykorzystuje technologię treningu mięśni wdechowych (IMT), której skuteczność potwierdzono naukowo w testach klinicznych.

Certyfikacja Powerbreathe

Każdego roku POWERbreathe stara się o certyfikację od „Design & manufacture of medical devices for improvement of respiratory function”.
System zarządzania jakością POWERbreathe International Ltd has został zatwierdzony przez Lloyd’s Register Quality Assurance to Quality Management System Standards: Certyfikat ISO – 9001:2008 i certyfikat ISO – 13485:2003 & 13485:2012.

Powerbreathe to firma z tradycjami

W 1990 roku POWERbreathe CLASSIC był pierwszym trenażerem oddechowym przedstawionym szerokiemu środowisku nauk sportowych dla wspomagania wyników sportowych.

W 2006, po dokładnej ocenie NHS, POWERbreathe Medic został w UK wprowadzony jako produkt na receptę, a dodatkowo w wyniku nowych badań i w oparciu o najnowsze zdobycze technologii powstała seria PLUS.

W 2010 światło ujrzał pierwszy na świecie przenośny inteligentny cyfrowy trenażer oddechowy Serii K, w tym samym roku otrzymał tytuł Consumer Product Design of the Year.

Oddychaj mocniej. Trenuj lepiej. Żyj pełnią życia!

Ćwiczenia oddechowe i Trenażer oddechowy numer jeden

Trenażery oddechowe POWERbreathe działają na zasadach treningu mięśni wdechowych (IMT), którego skuteczność została udowodniona przez naukowców sportowych i specjalistów medycznych. Dzięki ćwiczeniom oddechowym możesz ćwiczyć mięśnie oddechowe i zwiększać ich siłę.

Kalibrowany opór, który odczujesz podczas wykonywania wdechu przez urządzenie POWERbreathe, sprawia, że Twoje mięśnie pracują mocniej. Dzięki temu Twoje mięśnie wdechowe stają się silniejsze, mniej podatne na zmęczenie i bardziej wytrzymałe, finalnie poprawiają się twoje wyniki – w sporcie i codziennym życiu.

Kiedy wzrasta siła i wytrzymałość Twoich mięśni oddechowych możesz również zwiększyć opór stawiany przez urządzenie, dokładnie tak samo jak zrobiłbyś to podczas ćwiczeń każdej innej grupy mięśni. To niesamowicie proste.

niefarmakologiczny sposób na poprawę wydolności – naukowo przebadany, wolny od substancji leczniczych i uzależniających

Ćwiczenia oddechowe ze sprzętem POWERbreathe są wolne od leków i substancji uzależniających dzięki czemu nie ma skutków ubocznych ani nie ma reakcji krzyżowych ze środkami leczniczymi. Efektywność trenażerów oddechowych odnotowujemy – w poprawie osiągnięć sportowych, zwiększaniu siły mięśni oddechowych, odbudowie siły oddechu, zmniejszeniu ryzyka wystąpienia zadyszki, poprawie życia ludzi z poważnymi chorobami wyniszczającymi oraz polepszeniu pracy płuc i zmniejszeniu zażycia leków przez osoby z astmą – została potwierdzona w wielu testach naukowych i sportowych.

Trenażery POWERbreathe zostały poddane naukowym testom, które pozwoliły określić najbardziej efektywny i prosty protokół treningowy, który zawiera się w zdaniu „ćwicz oddechowo jedynie 30 oddechów dwa razy dziennie”. Ćwiczenia oddechowe w takim trybie są proste do wykonania jak codzienne szczotkowanie zębów!

Nagrody dla Powerbreathe

POWERbreathe serii Classic został nagrodzony prestiżowym tytułem Millennium Mark przez UK Design Council

POWERbreathe Serii K wygrał w 2010 roku nagrodę Consumer Product Design of the Year (UK)

Seria K, przeznaczona do stosowania przez lekarzy i specjalistów medycznych w codziennej praktyce medycznej, została doceniona przez wiodących międzynarodowych specjalistów, którzy przyznali jej tytuł “Gold Standard”  za jakość, precyzyjność i niezawodność.

POWERbreathe ma zaszczyt być trenażerem mięśni oddechowych wybranym przez rosnące środowisko badawcze specjalistów służby zdrowia, medycyny, sportu i fitnessu.

W naukowych testach ćwiczeń oddechowych z Powerbreathe:

Zwiększa się wytrzymałość mięśni wdechowych o 27.8%

Zwiększa się siła mięśni wdechowych o 30 – 50%

Przyspieszeniu nawet do 7%, ulega regeneracja między następującymi po sobie sprintami.

Zmniejsza się odczuwalne zmęczenie

Wioślarstwo

Poprawia się wydajność próby wioślarskiej nawet o 2.2%, co jest odpowiednikiem intensywnego wiosłowania przez przez 60minut w wyścigu na 2km

Rozgrzewka z POWERbreathe warm-up zauważalnie poprawia trening wioślarski i redukuje zadyszkę wśród zawodowych wioślarzy.

Pływanie

Poprawa efektywności treningu pływackiego nawet o 3.5%

Poprawa osiągów na pływackich dystansach 100 i 200 metrów.

Kolarstwo

Wydajność w czasie jazdy poprawia się o 4.6%, co odpowiada skróceniu o 3 minuty czasu intensywnej jazdy na 40k

Pozwala na wydłużenie czasu jazdy nawet o 33% i jednocześnie zmniejszenie odczuwalnego zmęczenia.

Sporty wysokościowe

Łagodzi wzrost zmęczenia wynikający z wchodzenia na duże wysokości.

Łagodzi upośledzenie siły mięśni wdechowych wywoływane przez wspinaczkę na duże wysokości.

Zmniejsza o 25 % wymagania oddechowe podczas ćwiczeń z symulacją wspinaczki.

POWERbreathe Serii K – Pierwszy na świecie inteligentny cyfrowy trenażer oddechowy!

POWERbreathe stał się światowym numerem jeden, ponieważ dzięki niemu możesz przeprowadzić ćwiczenia oddechowe w formie treningu, monitorować postępy oraz wykonać analizę rezultatów

Tytuł ‘Gold Standard’

Seria K została uznana za spełniającą standardy ‘Gold Standard’ w badaniach przeprowadzonych w sześciu krajach przez wysoko wyspecjalizowanych specjalistów w dziedzinie układu oddechowego, którzy podkreślali wysoką jakość, precyzyjność i niezawodność tych przenośnych trenażerów mięśni oddechowych przeznaczonych do użytku w codziennej praktyce klinicznej przez pracowników medycznych.

Consumer product design of the year

POWERbreathe serii K został nagrodzony przez UK Plastics Industry’s najbardziej prestiżową nagrodą jaką jest: “Consumer Product Design of the Year”.

Mistrz międzynarodowy

Opatentowana inteligentna technologia zastosowana w serii K oferuje spersonalizowany trening np. funkcję auto-optymalizacji IMT dla wydajnego i efektywnego treningu i poprawienia jego wyników.

Żaden inny trenażer oddechowy nie oferuje podobnego poziomu szczegółowości treningu. System automatycznej dopasowywania zastawki w produktach serii K pozwala optymalizować ćwiczenia oddechowe poprzez automatyczne monitorowanie i modyfikację oporu aby dostosować go do zmian sił Twojego oddechu.

Nauka

POWERbreathe Serii K wykorzystuje sterowany elektronicznie trening oporowy o zmiennej wartości progowej, który zapewnia redukcję obciążenia, dopasowując je do krzywej skurczu Twoich mięśni oddechowych przez cały czas trwania oddechu.

To pozwala na wykonanie pełnego oddechu i pełny skurcz mięśni oddechowych, na najbardziej optymalnym poziomie obciążenia.

Innymi słowy seria K dostosowuje i prowadzi ćwiczącego przez sesje treningowe i przez pojedynczy mirkocykl.

Aplikacja jak trener oddechu

Wiek, waga, wzrost i płeć, po wprowadzeniu do urządzenia serii K pozwalają zbudować osobisty profil.

Seria K używa tych danych aby oszacować przewidywaną siłę mięśni wdechowych użytkowniak,  szacunki te są oparte na badaniach naukowych, które analizowały charakterystykę prędkości i siły mięśni wdechowych.

“Postępy w nauce o sporcie są nieliczne, a wśród nich zupełną rzadkością są odkrycia związane z faktem, że oddychanie ma znaczący wpływ na wyniki, a zatem zasługuje na szczególny, dopasowany trening.”

Sir Matthew Pinsent CBE

(Zaczerpnięte z wywiadu dla „Breathe Strong, Perform Better” przeprowadzonego przez Alison McConnell)

[FM_form id="1"]