tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

W ostatnim czasie dość często spotykamy się z pytaniem, czy używanie elektrostymulatorów Compex jest bezpieczne. Oczywiście postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw, dlatego zaprezentowaliśmy kilka ważnych informacji dotyczących korzystania z urządzeń szwajcarskiego producenta.

Na początku warto jednak zastanowić się, do czego przeznaczona jest elektrostymulacja. Przede wszystkim korzystają z niej sportowcy – potrafi wesprzeć codzienny trening oraz poprawić końcowe wyniki. Praca z urządzeniami marki Compex przeznaczona jest również do przyspieszonego powrotu po kontuzjach oraz szybszego regenerowania mięśni po intensywnym wysiłku. Nie zapominajmy również o właściwościach zapewniających ulgę i likwidujących ból.

Elektrostymulatory Compex bardzo często używane są również przez fizjoterapeutów, którzy wykorzystują je do rehabilitacji czy wspominanego już łagodzenia bólu u pacjentów. Stymulacja odgrywa również istotną rolę w leczeniu schorzeń naczyń krwionośnych, neurologii, reumatologii, traumatologii czy urologii.

Na koniec warto wspomnieć, że elektrostymulatory Compex używane są przez osoby, które chcą zadbać o swoje ciało. Pozwalają one utrzymać ciało w wysokiej formie, używane są do masaży czy łagodzenia uczucia ciężkich nóg. Znajdują również swoje zastosowanie w masażu dolnych odcinków kręgosłupa czy przy wzmacnianiu mięśni brzucha i innych partii mięśniowych.

Warto wspomnieć na pewno o przeciwwskazaniach używania stymulatorów marki Compex. Urządzenie nie może być bowiem stosowane u osób z wykrytą padaczką czy posiadających rozrusznik serca. Zabronione jest również stymulowanie mięśni u kobiet będących w ciąży, jak również u osób cierpiących z powodu przepukliny. Nie można zapomnieć, aby nie montować elektrod na głowie. Oczywiście podkreślmy jednocześnie, że wysokie poziomy intensywności nie mogą spowodować obrażeń ciała – intensywność jest stopniowo zwiększana w czasie kurczenia się, aby zapewnić brak ryzyka uszkodzenia mięśni.

Oczywiście elektrostymulacja urządzeniami Compex jest w pełni bezpieczna. Pamiętajmy bowiem, że stymulacje elektryczne już od dłuższego czasu są nieodłącznym elementem medycyny. Technika elektrostymulacji została opracowana ze starannością, a skuteczność jej działania, jest poparta licznymi publikacjami naukowymi. Szwajcarski producent idzie z duchem czasu, dlatego obecnie mamy do czynienia z coraz mniejszą liczbą przeciwwskazań do używania stymulatorów.

Ponadto zwiększyła się wydajność, co jest związane z postępem technologicznym poczynionym w dziedzinie fizjologii. Jakość mikro-impulsów generowanych przez stymulatory Compex umożliwia gromadzenie energii w tkankach. Warto dodać, że wszystkie stymulatory Compex  przestrzegają wszystkich europejskich i międzynarodowych norm dotyczących wyrobów medycznych oraz gwarantują całkowicie bezpieczne użytkowanie.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]