tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulator Compex – Który model wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia Compex i nie wiesz, który model wybrać, w tym artykule postaramy się nieco Ci pomóc. Skorzystamy z tłumaczenia artykułu Juana Peris’a, który jest ekspertem elektrostymulacji i
prowadzi Instytut EMS Myox. W tym artykule przedstawimy różne modele elektrostymulatorów okiem specjalisty.

Analiza i porównanie wszystkich modeli elektrostymulatorów Compex okiem eksperta

Przede wszystkich Elektrostymulator Mięśni Compex – model z serii Sport czy z serii Fit?

Na początku wymieńmy modele z każdej kategorii, seria Compex Fit posiada trzy modele: Compex Fit 1.0, Compex Fit 3.0 oraz Compex Fit 5.0; seria Sport ma pięć modeli: Compex SP 2.0, Compex SP 4.0, Compex SP 6.0, Compex SP 8.0 i Compex SP 8.0 WOD EDITION.

Osobiście wolę urządzenia Compex serii Sport, bo uważam ją za bardziej kompletną; wszystkie modele tej serii, nawet najniższe SP 2.0, zaopatrzone są w najbardziej istotne programy. Tutaj jednak przedstawimy obie serie i wszystkie dostępne w nich modele.

Elektrostymulator Mięśni Compex FIT 1.0

Elektrostymulator Compex FIT 1.0 posiada 4 kanały i tylko 10 programów

  • 8 programów wzmacniających mięśnie
  • 1 do łagodzenia bólu
  • 1 program masażu.

Urządzenie to może zatem zainteresować osoby, które poszukują sprzętu do podstawowej elektrostymulacji: podstawowym wzmacnianiem mięśni z programami masażu i TENS oraz symptomatycznymi zabiegami przeciwbólowymi. Nie polecamy tego urządzenia dla sportowców i osób cierpiących z powodu poważnych kontuzji czy
silnych dolegliwości bólowych.

Elektrostymulator Mięśni Compex FIT 3.0

  • Stymulator Compex FIT 3.0 posiada 4 kanały i 20 programów. Prócz wszystkich funkcji jakie posiada FIT 1.0 dodatkowo, wyposażony został w technologię MI (tylko z funkcją MI-Scan*), program masażu, program rehabilitacyjny i co niezwykle ważne z mojego punktu widzenia, 8 programów do łagodzenia bólu, z których najważniejsze trzy to:
  • Łagodzenie bólu TENS: dla ostrego bólu
  • Rozkurczanie: rozluźnianie i zmniejszanie patologicznego napięcia mięśni
  • Łagodzenie bólu (dawniej nazywane Endorfiny): dla przewlekłego bólu

Mocną stronę urządzenia Compex FIT 3.0 stanowi również program drenażu limfatycznego, obecny pośród 9 programów Fitness.

To wszystko czyni Compex 3.0 optymalnym stymulatorem dla użytkowników, którzy chcą wzmocnić mięśnie lub poprawić swój wygląd, a także dla osób, które chcą pomóc sobie w pospolitych dolegliwości bólowych i cierpiących z powodu niezbyt poważnych kontuzji.

Nie polecamy tego urządzenia dla sportowców i osób bardziej aktywnych fizycznie. Dla takich użytkowników zdecydowanie rekomendujemy serię Compex SP.

Elektrostymulator Mięśni Compex FIT 5.0

Urządzenie Compex FIT 5.0 to sprzęt o najwyższej wydajności z serii Fitness, do tego w pełni bezprzewodowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że ma ono jedynie dwa kanały! Możesz dodać dwa dodatkowe kanały, ale trzeba zwrócić na to uwagę przy porównaniach cenowych na przykład z modelem SP 6.0. Compex FIT 5.0 posiada również dwie funkcje technologii MI, są to Mi-Scan * i Mi-Range *.
Elektrostymulator mięśni FIT50 posiada 30 programów. Wśród nich warto wyróżnić, podobnie jak w modelu Compex FIT 3.0, drenaż limfatyczny.

Jeśli chodzi o serię Fitness to urządzenia zaopatrzone są w programy wzmacniające mięśnie i rozbudowujące masę mięśniową, jednak jeśli jesteś aktywnym sportowcem lepiej sprawdzi się seria Compex SP,  ponieważ zawiera zestawy bardziej klasycznych i wymagających programów sportowych.

W skrócie, można powiedzieć, że seria Compex FIT jest ukierunkowana głównie na poprawę wyglądu i redukcję dolegliwości bólowych czy przeciążeń mięśni za pomocą najbardziej podstawowych programów.

[FM_form id="1"]