tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Praktycznie każdy człowiek doświadczył w swoim życiu bolesnych skutków wysiłku fizycznego. Ciężki oddech czy zmęczenie mięśni są czymś normalnym. Niezależnie od intensywności zajęć, warto mieć podstawową wiedzę biologiczną i wiedzieć jak działa Twój organizm w trakcie wysiłku.

W trakcie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nasze płuca domagają się większej ilości tlenu, aby ten trafił do pracujących mięśni. – To działa jak paliwo – twierdzą specjaliści z dziedziny nauki. W momencie kiedy organizm nie może dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu, ciało wykorzystuje tak zwany pirogronian – substancję konwertującą mleczan.

elektrostymulator compex
fot. Compex USA

Wysoki poziom mleczanów w organizmie zwiększa kwasowość komórek mięśniowych i tworzy środowisko, które hamuje rozpad glukozy. To mechanizm obronny organizmu, aby zapobiec uszkodzeniu mięśni w trakcie intensywnej aktywności fizycznej. Nagromadzenie kwasu mlekowego jest powszechnie określane jako pompa mięśniowa.

Znacie uczucie zakwasów? Wiecie, że to nieprzyjemne uczucie. Okazuje się jednak, że elektrostymulatory Compex, a dokładnie program ODZYSK przeznaczony jest właśnie do zminimalizowania stężenia kwasu mlekowego. Program trwa łącznie 24 minuty, rozpoczyna się od wysokiej i kończy na niskiej częstotliwości fal elektrycznych. Nie jest to program, który całkowicie usunie mleczan, ale pozwoli przyspieszyć dopływ „świeżej” krwi do wskazanych obszarów.

To bez dwóch zdań ogromna zaleta dla sportowców, którzy startują dość często w zawodach, które są poprzedzone licznymi treningami. Program odzyskiwania w trakcie okresu przygotowawczego sprawi, że już kolejnego dnia będziecie gotowi na intensywny trening. Nie zastanawiajcie się dłużej!

źródło: compexusa.com

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]