tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Ironman Triathlon to bez dwóch zdań jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych na świecie. Co roku na wyspie Kona na Hawajach organizowane są Mistrzostwa Świata, a jednym z ich uczestników jest Andy Potts, który przygotowuje się do zawodów z elektrostymulatorami Compex.

Z czego dokładnie składa się Ironman Triathlon? To blisko 4 kilometry pływania, 180 kilometrów jazdy rowerem, a następnie przebiegnięcie dystansu maratońskiego – 42,195 km. Takie liczby robią wrażenie, więc nie trzeba się długo zastanawiać, jak dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednie przygotowanie fizyczne zawodnika. Poniżej prezentujemy Wam rozmowę ze wspominanym uczestnikiem mistrzostw świata.

Jak w zasadzie wyglądają Twoje przygotowania do takiej imprezy?

Każdego roku staram się pracować nad nowymi rzeczami, a tym samym stale poprawiać swoje umiejętności. W ramach przygotowań do zawodów na Hawajach, starałem się częściej pracować z elektrostymulacją mięśni. W tym roku położyłem nacisk przede wszystkim na jazdę rowerem, biorąc pod uwagę, jak ważna jest odpowiednia regeneracja mięśni. Jedną z rzeczy, które poprawiłem jest blisko 30 minut rozciągania dziennie, jak również masaże moim stymulatorem Compex.

andy potts compex
fot. compexusa.com

Jak wygląda Twój posiłek przed wyścigiem?

Staram się jeść proste i lekkie rzeczy przed wyścigiem. Zwykle rezygnuję z produktów bogatych w błonnik. To może być niebezpieczne w dniu wyścigu.

Jaką rolę w Twojej karierze odgrywa Compex?

Zwykle korzystam z elektrostymulacji podczas i po treningu. Zdarza się również, że aktywuję mięśnie przed ćwiczeniami.

Wymieniłbyś jedną rzecz, z której najbardziej się cieszysz po tak długim dystansie?

Kocham metę. Uwielbiam ten moment – towarzyszą temu wielkie emocje. Obojętnie czy biegniesz pierwszy, czy pięćdziesiąty. Tym bardziej, że na mecie czeka na Ciebie rodzina. Nie ma dla mnie nic ważniejszego od niej.

źródło: Compexusa.com

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]