tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

W internecie możemy znaleźć sporo materiałów dotyczących elektrostymulacji mięśni. To jedna z najnowocześniejszych metod służących do przeprowadzania odpowiedniej rozgrzewki, zintensyfikowania treningu lub regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym.

Elektrostymulacja to bez dwóch zdań integralna część fizjoterapii i leczenia bólu. W obecnych czasach wielu czołowych sportowców z całego świata używa elektrostymulacji mięśni w swoich programach szkoleniowych.

Głównym zadaniem elektrostymulacji jest odwzorowanie działania organizmu. Zasada jest bardzo prosta. Mózg wysyła sygnał w postaci impulsu, który z dużą prędkością przemieszcza się wzdłuż włókien nerwowych, które reagują skurczem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku elektrostymulacji, gdzie dochodzi do pobudzania mięśni bezpośrednio przez impulsy elektryczne wysyłane przez urządzenie.

Skuteczna rozgrzewka

Elektrostymulatory Compex wykorzystywane są między innymi do przeprowadzenia skutecznej rozgrzewki – w celu zwiększenia jej efektywności. Organizm będzie wówczas dokładnie przygotowany do czekającego go wysiłku fizycznego. Szczególnie wygodne są urządzenia bezprzewodowe, dzięki którym nie zaplączecie się w kable.

do czego służy elektrostymulacja
fot. compexusa.com

Skuteczny trening

Compex nie tylko może być wykorzystywany w zamian za sesję treningową, ale również może być stosowany wspólnie z zaplanowanymi ćwiczeniami. Elektrostymulacja pozwala zwiększyć wydajność poprzez zwiększenie liczby pracujących włókien mięśniowych. Urządzenie jest również przydatne w przypadku kontuzji mięśniowych – skutecznie walczy z brakiem równowagi i prawidłowym rozwojem.

Regeneracja mięśni

Ostatnim elementem jest regeneracja mięśni. Wyzwalane przez Compex skurcze, sprzyjają zwiększonemu przepływowi krwi, co niesie za sobą dostarczenie odpowiednich składników odżywczych w poszczególne partie mięśniowe. Kilkunastominutowy program regeneracyjny wykonany zaraz po zajęciach sprawi, że następnego dnia człowiek jest gotowy do dalszej pracy.

źródło: compexusa.com

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]