tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

W ostatnim czasie dość często spotykamy się z pytaniem, w jaki sposób elektrostymulacja może być przydatna aktywnym sportowcom. Postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw i odpowiedzieć na zapytanie o elektrostymulację dla sportowców.

Na początek warto jednak przypomnieć wszystkim, czym tak naprawdę jest elektrostymulacja. To świetne uzupełnienie regularnych treningów oraz zbilansowanej diety. Pozwala przenosić jednostkę treningową na jeszcze wyższy poziom, zmuszając mięśnie do wytężonej pracy. Drugim z oddziaływań elektrostymulacji jest regeneracja mięśni po ciężkich treningach.

elektrostymulacja dla sportowców

Mózg każdej osoby, w trakcie wykonywania dobrowolnej aktywności, wysyła napięcia do mięśnia, po czym komenda jest przekazywana do włókien nerwowych przy pomocy sygnału elektrycznego. Kolejnym etapem przy dostarczaniu komendy jest skurcz mięśnia. Elektrostymulacja identycznie odtwarza ten proces, z tym, że komenda nie wysyłana jest przez mózg, a przez stymulator Compex. Warto podkreślić w tym momencie, że reakcja mięśnia jest identyczna, jak przy wysyłaniu sygnału przez mózg. To oznacza, że mięśnie nie rozróżniają komend wysyłanych przez mózg i stymulator.

Elektrostymulacja urządzeniami marki Compex umożliwia wsparcie codziennego treningu oraz poprawę wyników sportowych. Przeznaczona jest również do przyspieszonego powrotu po kontuzjach, a także wspominanego już regenerowania organizmu po intensywnym wysiłku – likwiduje ból, a także zapewnia ulgę.

Ponadto elektrostymulacja mięśni wykorzystywana jest przez fizjoterapeutów do rehabilitacji, czy leczenia schorzeń neurologicznych, reumatologicznych, czy urologicznych. Zamierzasz dbać o swoje ciało? Stymulatory Compex pozwalają utrzymać ciało w formie – świetnie przydają się do masaży, czy łagodzenia efektu ciężkich nóg. Wiele osób wykorzystuje urządzenia do masażu dolnego odcinka kręgosłupa, a także wzmacnia mięśnie brzucha i inne partie mięśniowe.

Elektrostymulatory treningowe Compex dostępne są w naszym sklepie internetowym. Zobaczcie koniecznie już teraz!.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]