tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulatory do 500 zł czy można kupić dobry i tani elektrostymulator?

Rynek jest pełen sprzętu do elektrostymulacji. Przedział cenowy urządzeń jest spory i od jednostek za kilkanaście złotych możemy spotkać się też z maszynami za kilkadziesiąt tysięcy. W gąszczu ofert nie łatwo się zorientować i należy uważać żeby nie kupić tandety, a szczególnie być ostrożnym aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Każdy pamięta różne telezakupy i cudowne pasy wyszczuplające oraz różne stymulatory na odchudzanie, które dość licznie pojawiały się w kanałach sprzedaży telewizyjnych. Obecnie metody sprzedaży się wiele nie zmieniły, ale zdecydowanie w zakupach króluje Internet. Natomiast nadal najczęściej sprzedawcy bazują na naszych emocjach.

Czy Elektrostymulatory kupujemy na emocjach?

Niestety emocje to dość częsty impuls do zakupu. Dotyczy to też elektrostymulatorów. Najczęściej sprzedawcy odwołują się do naszych pragnień, a jednymi z bardziej popularnych dotyczących nas jako osób jest zrzucenie zbędnych kilogramów, piękna wysportowana sylwetka. Najlepiej bez konieczności przestrzegania diety oraz aktywności fizycznej – niestety tak się nie da i cudów nie ma :).

Jeżeli sprzedawcy sprzętu bazują głównie na takich przesłankach, to jest to pierwszy sygnał aby być ostrożnym przy zakupach. Do skutecznej i zdrowej redukcji tkanki tłuszczowej potrzebujemy przede wszystkim zbilansowanej w miarę zdrowej diety (najlepiej lekki ujemny bilans kaloryczny) oraz aktywności fizycznej aby „zużywać” kalorie. Idealny byłby też jakiś sensowny plan treningowy. Natomiast nie należy wierzyć w odchudzanie tylko dzięki elektrostymulacji. Po prostu jest to niemożliwe. Elektrostymulatory przy zachowaniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej mogą pozytywnie wpływać na przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej, ale nie są w stanie zapewnić jej samoistne zniknięcie.

Elektrostymulator do odchudzania

Elektrostymulacja służy przede wszystkim do podskórnej stymulacji włókien mięśnowych (EMS, nMES) oraz do redukcji bólu prądami TENS. EMS pozwala nam na pomoc w rehabilitacji, czy fizjoterapii oraz w procesach treningowych (regeneracja, czy trening funkcjonalny), natomiast Prądy Tens pozwalają na walkę z dolegliwościami bólowymi. Odchudzanie i redukcja tkanki tłuszczowej to dodatkowy atut stosowania elektrostymulacji, ale tylko z uwzględnieniem powyżej wymienionych uwag. Przechodząc do meritum – jeżeli oferta danego stymulatora mówi właściwie tylko o odchudzaniu, to lepiej sobie taki sprzęt odpuścić. Natomiast jeżeli sprzęt przeznaczony jest do treningu, fitnessu, regeneracji czy rehabilitacji, a procesy gubienia tkanki tłuszczowej są dodatkowymi programami, to mamy doczynienia z większym prawdopodobieństwem że elektrostymulator rzeczywiście będzie użyteczny.

Elektrostymulatory do 500 zł

500 zł jest rozsądną granicą cenową. Należy zdecydowanie rozważyć oferty na sprzęt poniżej 150 zł, bo po prostu najczęściej nie będzie on praktycznie działał mimo uczucia, że coś nas mrowi. Do 500 zł ze spokojem da znaleźć się solidny elektrostymulator do prądów TENS, czyli taki, który pomoże nam uporać się z bólami i dolegliwościami tej natury. Jednostki powyżej 300 zł mają też częśto opcje programów EMS, raczej podstawowe możliwości i najczęściej tylko na 2 kanałach. Niemniej dla osób zaczynających przygodę z elektrostymulatorami to może być bardzo dobry wybór. Jeżeli terapie okażą się pomocne można sięgnąć po sprzęt z wyższej półki.

Co do wyboru marki urządzenia, to warto skoncentrować się na producentach, którzy specjalizują się w produkcji urządzeń medycznych, a unikać producentów o niepewnej historii i pochodzeniu. Wtedy nawet w budżecie 200 – 500 zł można kupić całkiem przyzwoite urządzenie.

3.7/5 - (16 votes)
[FM_form id="1"]