tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
dbr 9000 drax rower treningowy

Rowery treningowe i trening kardio

Badania przeprowadzane wśród polskiego społeczeństwa dobitnie pokazują, że znaczna większość nie jest zadowolona ze swojej sylwetki. Narzekać lubi każdy, ale czy próbowaliście cokolwiek zrobić w tym kierunku? Świetnym wyjściem z całej sytuacji jest trening kardio, który możecie wykonać przy pomocy roweru stacjonarnego.

Gdy zima czy jesień za oknami, więcej czasu spędzamy w ciepłych mieszkaniach. Warto więc wykorzystać taki moment aby w domowym zaciszu popracować nad własną formą i zgubić kilka kilogramów. Najodpowiedniejszy wydaje się więc trening kardio, który możecie wykonywać co prawda bez jakiegokolwiek sprzętu, choć bez wątpienia efektywniej będzie ćwiczyć z użyciem urządzenia cardio, na przykład na stacjonarnym rowerze treningowym.

Zalety treningu na rowerze treningowym

Intensywne ćwiczenia pozwolą wam w miarę szybki sposób zmniejszyć masę ciała, poprawić formę fizyczną oraz wzmocnić organizm, a co ważne bezinwazyjnie wspomóc stawy. Jazda na rowerze stacjonarnym przy minalnym oporze wpływa  bardzo dobrze na smarowanie stawów kolanowych. W treningu kardio może być istotny stały pomiar tętna, który w rowerach fitness jest zazwyczaj zamontowany razem z czujnikami na uchwytach kierownicy.

Trening kardio na rowerze stacjonarnym to jedna z najpopularniejszych aktywności z użyciem sprzętu fitness. Badania amerykańskich naukowców pokazują dosadnie, że to korzystne ćwiczenia dla serca. Bez najmniejszych problemów możecie powiem zmieniać tempo jazdy, ustalić poziom trudności, długość i czas jazdy. Istotnym elementem przy korzystaniu ze stacjonarnego roweru jest również odpowiednie ułożenie siodełka, co koniecznie trzeba zrobić prawidłowo aby uniknąć nieprawidłowej postawy w czasie jazdy na rowerze treningowym.

Przy zakupie stacjonarnego roweru treningowego należy zwrócić szczególną uwagę na jego markę. Najlepszy wybór to sprzęty klubowe, nawet do domowego użytku. Cechuje je trwałość i solidność konstrukcji oraz duża stabilność ze względu na dużą rozpiętość wagową spodziewanych klientów klubu fitness. Rowery stacjonarne, zwłaszcza w wersji z uboższą elektroniką należą do najtańszych opcji sprzętu cardio.

Wybór roweru treningowego to także wyzwanie, bo mimo iż co do zasady wszystkie służą do treningu, to potrafią się od siebie dość istotnie różnić. Wyróżniamy:

  • Rowery treningowe pionowe
  • Rowery treningowe poziome
  • Rowery spiningowe
  • Rowery powietrzne (tzw. Airbike’i

W zależności od potrzeb i poziomu zaawansowania w treningu należy z rozsądkiem dokonać wyboru. Rowery spiningowe będą przeznaczone dla fanów cyclingu i dłuższych wysiłków oraz interwałów. Z kolei rowery powietrzne to gratka dla miłośników treningów HIIT oraz osób, które w krótkim czasie chcą mocno podbić tętno pracując całym ciałem. Wreszcie pionowe rowery cardio będą odpowiednie dla osób, które myślą o klasycznym terningu kardio z możliwością łatwej regulacji obciążenia. Rowery poziome natomiast sprawdzą się idealnie w rehabilitacji i dla osób starszych

Regeneracja po treningu kardio na rowerze stacjonarnym (również po klasycznym treningu kolarskim)

Zarówno po treningu kolarskim na zewnątrz, jak i w klubie czy w domu najważniejszym elementem po jeździe na rowerze jest odpowiednia regeneracja potreningowa. Dzięki prawidłowej odnowie po wysiłku szybciej jesteśmy gotowi do kolejnego treningu, zmniejszamy ilość kwasu mlekowego w mięśniach oraz generujemy wydzielanie większej ilości endorfin, co przyśpiesza regenerację.

Wydajnymi urządzeniami do regeneracji po treningu nie tylko rowerowym są stymulatory mięśni i urządzenia do masażu. Dzięki elektrostymulatorom z dedykowanymi programami do regeneracji potrengowej możemy zwiększyć ukrwienie włókien mięśniowych, a następnie wyciszyć mięśnie aby przygotować je do odpoczynku. Z kolei masażery pomogą rozbić obolałe tkanki i zwiększyć kapilaryzację, co zwiększa szybkość rekonwalescencji.

5/5 - (2 votes)
[FM_form id="1"]