tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

COMPEX / GLOBUS – PIELĘGNACJA ELEKTROD I WSKAZÓWKI

Przed rozpoczęciem każdej sesji należy oczyścić i odtłuścić skórę wacikiem nasączonym alkoholem lub specjalnym płynem, a następnie osuszyć skórę przed nałożeniem elektrod.

Podczas odklejania elektrod ze skóry najlepiej chwycić je za krawędź z boku elektrody. Nie należy odklejać elektrod ciągnąc za pin (zatrzask) lub za kabel przypięty do elektrody lub moduł.

Przechowywanie elektrod

Po zakończonej sesji elektrody należy przykleić do dostarczonej przezroczystej folii z tworzywa sztucznego. Zazwyczaj strona na którą przyklejamy elektrody jest odpowiednio oznaczona – np „ON”. Kolejnym ważnym elementem jest umieszczenie folii z podkładkami z powrotem w plastikowej torebce, wyciśnięcie nadmiaru powietrza,  następnie szczelne zamknięcie woreczka strunowego.

Dezynfekcja elektrod

Mimo iż zaleca się używanie kompletu elektrod przez jedną osobę, to praktyki w klubach sportowych czy innych ośrodkach gdzie stosuje się elektrostymulatory pokazują, że często elektrody są współdzielone. W takich przypadkach należy po sesji zdezynfekować elektrody roztworem płynu z alkoholem poprzez delikatne spryskanie elektrod od strony żelowej lub przetarcie tej strony wacikiem z alkoholem.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]