tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Jak uniknąć kontuzji w treningach

Większe obciążenia treningowe wymagają odpowiedniego odpoczynku i czasu na regenerację potreningową. Wypoczynek i dbałość o sen to klucz do szybkiego powrotu do optymalnej formy, a to sprzyja unikaniu kontuzji. Z kolei brak odpowiiedniej ilości snu, przetrenowanie i za mało uwagi poświęcanej na regenerację potreningową może zwiększać ryzyko kontuzji.

Regeneracja za pomocą elektrostymulacji.

Tutaj prym wiedzie Compex, który jest stosowany przez czołowych sportowców na całym świecie. To ulubione narzędzie do regeneracji dla całej gamy sportów indywidualnych i zespołówych. Compex pozwala na skuteczną regenerację optymalnie do 3 godzin po wysiłku poprzez ukrwienie mięśni, zwiększenie cyrkulacji krwi, rozluźnienie mięśni i ich wyciszenie. Ponadto generuje wydzielanie endorfin. Największą chyba zaletą Compex jest możliwość regeneracji biernej, czyli np siedząc czy leżąc wygodnie i czerpiąc przyjemność z automatyki urządzeń. Wsparcie regeneracji elektrostymulacją pośrednio zapobiega kontuzjom poprzez unikanie zmęczenia i prawidłowy wypoczynek. Compex też może bezpośrednio zapobiegać kontuzjom poprzez wsparcie funkcjonalne podczas treningów czucia głębokiego czy propriocepcji. Kluczową rolę odegra także przy zapobieganiu atrofii mięśniowej w leczeniu po kontuzji aby po powrocie do formy nie zreplikować urazu.

Podsumowując – wykorzystując elektrostymulację Compex w ramach odnowy potreningowej działamy na:

Rozluźnienie i odprężenie po sesji treningowej, czy ciężkiej pracy
Wzrost ukrwienia mięśni i usprawnienie transportu składników odżywczych
Poprawę stanu grup mięśniowych wymagających większej uwagi
Zmniejszenie poziom kwasu mlekowego w mięśniach i odczuwane tzw. zakwasy
▶ Redukcję uczucia bolesności mięśni i stawów po obciążeniach treningowych

W obszarze rehabilitacji i treningu – działamy anabolicznie i antykatabolicznie na mięśnie poprzez stymulację i wzmacnianie tkanki mięśniowej celem zapobiegania kontuzjom

Regeneracja za pomocą masażu i rolowania.

Rozgrzewka i regeneracja poprzez masaż lub rolowanie to ścieżka skutecza, ale niedostępna zawsze i wszędzie dla każdego. Na przeciw tym potrzebom wyszli producenci masażerów typu Massage Gun, ktorzy skonstruowali masażery uderzeniowe, które z prędkościami od 1500 do nawet 3200 udrzeń na minutę za pomocą różnych końcówek uderzeją w nasze mięśnie. Taka prędkość przy określonym skoku i głębokości pozwala na solidne ukrwienie i rozgrzanie mięśnia, ale też na masaż potrenigowy w celu przyśpieszenia cyrkulacji krwi odżywiającej zmęczone tkanki i pomagającej wypompować produkty przemiany materii. Masażer może zastąpić masaż klasyczny i do tego wykonać masowanie w kilka mintu. Podobnie sprawa ma się z rolerami wibracyjnymi. Dzięki wkładce wibracyjnej przyśpieszamy działanie rolera i umożliwiamy głębszą penetrację mięśnia. Techniki przyśpieszonego masażu czy rolowania może nie są tak dokładne jak ich klasyczne odpowiedniki, ale zapewniają że proces rozgrzewki i regeneracji się odbywają, co zdecydowanie wpływa na redukcję ryzyka urazu czy kontuzji.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]