tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Nie wiem które urządzenie wybrać – Programów jest tak dużo …

Wyjaśniamy dlaczego jest tyle programów w sprzęcie do elektroterapii i elektrostymulatorach

Mnogość programów w różnych modelach elektrostymulatorów utrudnia decyzję o korzystaniu z dobrodziejstw elektrostymulacji. Nie trzeba się tego obawiać. Programy elektrostymulatorów są dedykowane pod rozmaite potrzeby i mnogość programów po prostu odpowiada wielu zastosowaniom.

Dla sportowców wiedza z zakresu treningu i sportu pozwala na wykorzystywanie danych programów w kontekscie treningów. Inni użytkownicy będą poszukiwać np.: regeneracji potreningowej, a jeszcze inni programów przeciwbólowych.

Stymulator mięśni jest przydatny zarówno dla zawodowców jak i amatorów, można używać go nawet w leczeniu i rehabilitacji dzieci, także z problemami neurologicznymi,  dla osób po wylewie, czy seniorów. Wszystko zależy jaki problem zdrowotny, fizjoterapeutyczny czy sportowy jest do rozwiązania.

elektrostymulator ma za duzo programow

Wybór urządzenia zależy od potrzeb. Jeżeli np. sprinter szuka sposobu na poprawę dynamiki i siły eksplozywnej, czy np koszykarz pragnie poprawić dynamikę wyskoku, to szuka produktów, sposobów czy procedur na jej poprawę. Jeżeli znajdzie w zakresie programów stymulatora – program Siła Eksplozywna, to będzie zainteresowany faktem, że jest tam program kształtujący tę cechę i być może będzie mógł skorzystać z wsparcia treningowego w tym zakresie. Z kolei jeżeli potrzebą jest rozluźnienie i regeneracja mięśni, to elektrostymulacja jest jedną z metod obok takich jak rolowanie, masaż, termoterapia, czy po prostu odpoczynek. Dla skuteczności regeneracji potreningowej  elektrostymulacja jest jednym z najlepiej sprawdzających się narzędzi. Przyśpiesza usuwanie kwasu mlekowego, zwiększa cyrkulację krwi, co pozwala na szybsze odżywienie mięśnia, uzupełnienie glikogenu oraz usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii.

Dzięki takiemu zróżnicowaniu zastosowań stymulatory stają się narzędziem bardzo uniwersalnym, nawet jeżeli chcemy je stosować do jednej konkretnej potrzeby. Duża ilość programów często utrudnia wybór odpowiedniej jednostki, ale nie należy się tego obawiać, bo mimo wielości zastosowań konkretna potrzeba będzie zaspokojona na wysokim poziomie, a być może z innych funkcji użytkownik skorzysta później lub udostępni sprzęt komuś bliskiemu.

Bazując na konkretnych przykładach – Elektrostymulatory Globus są dość złożonym sprzętem i korzystają z niego gabinety reha, sportowcy czy nawet gabinety kosmetyczne. Sprzęt Globus pozwala na regenerację, trening, odnowę, ale także na np.: lipolizę, elektrostymulację twarzy, mikroprądy, usuwanie zmarszczek oraz cały szereg różnych zabiegów z jonoforezą czyli podawaniem poprzez stymulację leków włącznie. I w tych stymulatorach zazwyczaj jest ponad 200 programów. Natomiast dla kontrastu Elektrostymulatory Compex będą urządzeniami dużo łatwiejszymi w obsłudze, które posiadają do 40 programów, ale parametry są bardziej wyspecjalizowane do elektrostymulacji typu nMES i będą łatwo i szybko wspomagać regenerację, trening, rehabilitację czy leczenie bólu. Nie wykonamy jednak z ich pomocą jonoforezy czy stymulacji twarzy. Za to Compex to personalizacja elektrostymulacji i lepszy dobór impulsów pod konrketną osobę i jej fizjologię mięśni w zamian za węższą ofertę programową.

Podsumowując – jeżeli program, którego potrzebujesz to jeden z kilkuset czy kilkunastu do wyboru – nie martw się – ten program zadziała, po prostu elektrostymulacja ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań i producenci nie budują urządzeń z przeznaczeniem do jednego zastosowania, bo modeli musiałoby być dużo więcej niż i tak jest teraz 🙂

Natomiast jeżeli chcesz szybko i unikając czytania wybrać sprzęt – po prostu do nas zadzwoń – 507 507 004 – doradzimy i wytłumaczymy co będzie dla Ciebie korzystne

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]