tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Zerwanie więzadeł w kolanie to jedna z groźniejszych i często spotykanych kontuzji wśród sportowców. Spora część osób nie zdaje sobie sprawy, że można tego uniknąć, jednak niezbędne jest poznanie i zrozumienie układu biomechanicznego stawu kolanowego.

Najważniejszym elementem ochrony stawu kolanowego przed kontuzjami jest jego stabilizacja. Jeżeli zadbamy o odpowiednie ustabilizowanie kolana, to możemy zminimalizować ryzyko zerwania więzadeł. Kontuzja wiąże się przecież z długą przerwą i kosztowną operacją.

Nie można zapomnieć o profilaktyce i aktywności, dzięki czemu staw kolanowy będzie odpowiednio wzmocniony i ustabilizowany. W jaki sposób wzmacniać ten staw? Można to robić na dwa sposoby- aktywnie lub pasywnie. Pierwszy polega na zastosowaniu zestaw ćwiczeń stabilizujących kolano, które należy wykonywać regularnie. Pasywny sposób to praca z fizjoterapeutą i stosowanie nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest niewątpliwie elektrostymulacja urządzeniami Compex. Posiadają ona specjalne programy, dzięki którym szybko można poczuć poprawę.

Ćwiczenia wzmacniające stabilizację kolan zapobiegają m.in. urazom skrętnym kolana, które stanowią częsty problem, a których można uniknąć. Podstawą jest zrozumienie biomechaniki pracy kolana. To pozwoli prawidłowo stabilizować staw kolanowy i w  ten sposób zapobiegać urazom, bólom i dolegliwościom kolan oraz znacznie zmniejszać ryzyko kontuzji.

Absolutnie nie lekceważmy dolegliwości bólowych w okolicach kolana. Ćwiczenia stabilizacyjne będą miały wówczas charakter profilaktyczny. Jednak w przypadku niepokojących objawów, należy wybrać się do ortopedy. Zaleca się również stosowanie elektrostymulacji mięśni. Compex wzmocni włókna mięśniowe, dzięki czemu staw kolanowy będzie stabilniejszy. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć zestaw przykładowych ćwiczeń zapobiegającym urazom kolana.

[FM_form id="1"]