tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulacja mięśni jest coraz bardziej popularną metodą uzupełniania treningów u sportowców. Warto jednak podkreślić, że urządzenia Compex mogą być wykorzystywane również przez inne osoby. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy kto może korzystać z elektrostymulacji mięśni.

Jeżeli choć trochę wgłębiliście się w temat elektrostymulacji to na pewno wiecie, że wcześniej taka metoda była używana wyłącznie przez pracowników służby zdrowia. Lata mijały, a elektrostymulatory dostały się w ręce sportowców, którzy odkryli jej zalety – nie tylko w leczeniu urazów, ale i poprawie wytrzymałości i siły mięśni. Obecnie elektrostymulacja jest techniką dostępną niemal dla każdego.

Kto może korzystać z elektrostymulacji?

Przede wszystkim elektrostymulacja mięśni wykorzystywana jest w życiu sportowców. Pomaga odzyskać moc osłabionych mięśni, a także umożliwia poddawanie mięśni intensywniejszym treningom. Elektrostymulatory Compex posiadają wbudowane programy pozwalające pracować nad wytrzymałością, siłą, czy odpornością. Do głównych cech można zatem zaliczyć:

kto może korzystać z elektrostymulacji
fot. Compex
  • Przyspieszenie powrotu do zdrowia po intensywnym treningu,
  • Ograniczenie bóle,
  • Zapobieganie urazom,
  • Łagodzenie bólu związanego ze ścięgnami czy problemami przy skurczach mięśni.

Elektrostymulacja mięśni wykorzystywana jest również przez przeciętnego człowieka. Warto bowiem pamiętać, że siedzący tryb życia może mieć szkodliwe działanie na układ mięśniowy – mięśnie tracą wówczas siłę, szybciej się męczą i nie są w stanie wykonać prawidłowo swojej roli w utrzymaniu szkieletu. Być może wiecie, że niewydolność mięśni jest przyczyną bólu. Tymczasem aktywność z elektrostymulatorami Compex pozwoli utrzymać układ mięśniowy, który będzie zdolny do zapewnienia utrzymania ciała i zapobiegania bólowi.

Fizjoterapeuci to kolejna grupa osób, która powinna posiadać elektrostymulator Compex w swoim wyposażeniu. Urządzenia wyprodukowane przez Szwajcarów pozwalają wzmacniać poszczególne partie mięśniowe, jak również:

  • Pozwalają leczyć formy nietrzymania moczu,
  • Łagodzą przewlekły ból,
  • Poprawiają zaburzenia krążenia, czy niewydolności tętnic, będących ograniczeniem w zakresie chodzenia.

Elektrostymulacja ma oczywiście również inne korzyści. Mięśnie pracują bez obciążenia stawów takim, jak ma to miejsce w przypadku pracy z ciężarami na siłowni.  Jest w stanie precyzyjnie kierować do odpowiedniej grupy mięśni. To bardzo przydatne dla fizjoterapeutów, którzy mogą w ten sposób utrzymać właściwość mięśni, które się niemożliwe do zastosowania w momencie, kiedy osoba jest unieruchomiona. Jest to również bardzo przydatne dla sportowców, którzy chcą mieć trening na odpowiednią grupę mięśniową. Możliwość łagodzenia bólu przez unikanie lub ograniczanie stosowania leków, które wywołują niepożądane skutku uboczne.

źródło: własne

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]