tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Czy nowy model PRO z serii Theragunów czwartej generacji (Therabody)  jest lepszy niż sprawdzony TheraGun G3 PRO?

Pojawiła się cała seria CZTERECH nowych urządzeń Theragun Smart Percussive Therapy ™ (znanych również jako pistolety do masażu, masażery wibracyjne czy urządzenia do masażu perkusywnego) – Theragun PRO, Elite, Prime i Mini. Cała marka Theragun dokonała rebrandingu na nazwę Therabody, wzbogacając gamę produktów o produkty fitness i propozycyje z kategorii zdrowie i uroda (linia TheraOne). Na pierwszy rzut oka w relacji Theragun PRO vs G3PRO, można zauważyć kilka ciekawych aktualizacji do nowej wersji, które na pewno warto brać pod uwagę.

Co to jest Theragun PRO?

theragun proTheragun PRO to najnowsze urządzenie do terapii uderzeniowej klasy premium firmy Therabody. Mimo rebrandingu, pistolety do masażu zachowają swoją dobrze znaną nazwę „Theragun”. Theragun PRO (najwyżej oceniany pistolet do masażu) jest najdroższym i najmocniejszym masażerem perkusywnym na rynku. TheragunPRO nie jest kierowany do wszystkich. Podobnie jak jego poprzednik (G3PRO), prawdopodobnie stanie się bestsellerem wśród profesjonalnych użytkowników –  fizjoterapeutów, sportowców, trenerów. Modelu PRO nie powinno też zabraknąć w klubach sportowych, gabinetach fizjoterapii, klinikach rehabilitacyjnych i ortopedycznych.

Główne różnice między Theragun PRO i G3PRO

Nowy cichszy silnik

Jednym z nielicznych zarzutów, jakie użytkownicy zgłaszali na temat Theragun G3PRO, był dość głośny sposób pracy silnika. W wersji PRO Theragun oferuje nam nowy silnik o oznaczeniu QX150 z QuietForce Technology ™. To bezszczotkowa konstrukcja klasy komercyjnej, która jest tak cicha w pracy, jak standardowa elektryczna szczoteczka do zębów. Nowy Theragun brzmi teraz tak samo, jak część cichszych pistoletów do masażu dostępnych na rynku przy zachowaniu tej samej ponadprzeciętnej mocy.

Łączność Bluetooth i aplikacja

theragun PRO z uzyciem aplikacji na smartfon poprzez bluetoothDodanie funkcji Bluetooth do pistoletów do masażu Theragun sprawiło, że ​​nowa linia od Therabody czwartej generacji jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem na rynku. Jest to coś, czego nie miały poprzednie modele, ani nie ma konkurencja. Integracja inteligentnej aplikacji z Bluetooth stawia całą serię Theragunów poziom wyżej. Aplikacja Therabody jest dostępna w App Store i Play Store i może służyć do personalizacji procedur odnowy biologicznej i dostosowywania prędkości. Otrzymane informacje zwrotne pokażą, na których obszarach ciała należy się skupić, jakie prędkości należy zastosować i jaki nacisk należy zaaplikować. W nowym PRO jest nawet kilka wstępnie zaprogramowanych procedur sterowanych przez aplikację. Możesz także zapisać nowe ulubione procedury na swoim smartfonie. Aplikacja działa ze wszystkimi modelami 4. generacji opróćz Theragun MINI.

Dodatkowe prędkości pracy TheraGun 4PRO

Maksymalna prędkość 2400 obr./min jest taka sama dla obu modeli Theraguna, ale w wersji PRO jest aż 5 zakresów prędkości zamiast 2. Jest to najprawdopodobniej ukłon w stronę osób uważających, że moc masażu Theragun G3PRO była zbyt intensywna. W modelu PRO można zdecydowanie bardziej obniżyć poziom prędkości, aby uzyskać bardziej relaksujący i mniej intensywny masaż. Zakres prędkości można również dostosować za pomocą aplikacji.

Dłuższa żywotność baterii w Theragun PRO

Jedną z rzeczy, które są szczególnie doceniane w Theragun, jest to, że w komplecie najwyższego modelu otrzymujemy dwie wymienne baterie zamiast jednej wbudowanej, co jest najczęstszym rozwiązaniem w większość innych pistoletów do masażu. Oczywiście jest to raczej luksus niż konieczność, ale to świetny sposób na zaoszczędzenie na przestojach zwłaszcza w takich miejscach jak gabinet fizjo czy reha lub klub sportowy. Zawsze możemy mieć naładowaną baterię czekającą na użycie, a po wymianie możemy natychmiast ładować wyjęty akumulator aby znowu mieć rezerwę. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można korzystać z masażu, praktycznie przez cały dzień.

Każda z baterii G3PRO pozwala na około 75 minut pracy, natomiast Theragun PRO ma do zaoferowania 2 x 150 minut. To 5 godzin ciągłego użytkowania, co daje rzeczywiście duży komfort pracy urządzenia.

Wydłużenie gwarancji

Na G3PRO producent udzielał rocznej gwarancji, natomiast nowy Theragun PRO jest objęty wiodącą w branży dwuletnią gwarancją.

Theragun G3PRO vs Theragun PRO – co się nie zmieniło

Moc pistoletu do masażu

Głównym podobieństwem jest moc urządzenia do masażu. Oba Theraguny mają amplitudę 16 mm (głębokość, na którą głowica wnika w mięśnie). Jest to jedna z najgłębszych dostępnych amplitud (średnia wynosi około 12 mm)

Przy 27 kilogramach nacisku siła przeciągnięcia jest identyczna w obu modelach. Siła ucisku to siła, którą możesz wywierać za pomocą pistoletu do masażu, nie powodując zatrzymania urządzenia. Tańsze alternatywy często mają znacznie mniejszą siłę nacisku, co czyni je mniej wydajnymi.

The top speed is the same – 2400 RPM. As we mentioned above though there are 5 speeds with the new PRO version instead of just 3.

Maksymalna prędkość jest taka sama w obu Theragunach, czyli – 2400 RPM. Natomiast nowa wersja PRO ma aż 5 prędkości i dość przyjazną ich regulację.

Podsumowując, można powiedzieć, że moc, prędkość i siła docisku jest dokładnie taka sama w obu pistoletach do masażu. Producent nie zdecydował się na poprawę mocy, ponieważ G3PRO był już i tak jednym z najpotężniejszych masażerów perkusywnych na rynku. Według opini niektórych użytkowników był nawet za mocny i to może też wyjaśniać większą regulację prędkości w dół, co nie przeszkadza na przeprowadzenie naprawdę głębokiego, intensywnego masażu na optymalnym poziomie dla każdego rodzaju ciała o dowolnej gęstości mięśni,.

Theragun PRO vs G3PRO – Nasz ostateczny werdykt (Który?)

Po przeczytaniu porównania Theragun G3Pro vs PRO, prawdopodobnie każdy będzie gotowy wybrać, który model jest dla niej lub dla niego.

Jeśli zależy Ci na mocnym, trwałym i sprawdzonym w ciągu ostatnich lat pistolecie do masażu i nie interesują Cię dodatkowe funkcje, takie jak Bluetooth i aplikacja i elektronicznie regulowana prędkość (trochę wolniejszy start), to po prostu kup sobie starszą wersję G3PRO, nadal jest dostępna i można ją kupić w promocji, co może być  znaczącą oszczędnością (w tym celu zapytaj o rabat na stronie produktowej). Pod kątem użycia przez profesjonalistów pistolet G3 PRO zadziała tak samo dobrze podczas masażu, jak nowszy masażer PRO. Każdy model będzie działał równie dobrze, aby poprawić regenerację mięśni, rozgrzewać i łagodzić ból mięśni oraz rozładowywać stres i napięcie.

 

Teraz, gdy porównaliśmy Theragun G3Pro vs PRO, prawdopodobnie już masz pomysł, który wolisz. Podsumujemy to tutaj:

Jeśli cieszysz się, że masz potężny, trwały pistolet do masażu i nie interesują Cię dodatkowe „dzwonki i gwizdy”, takie jak Bluetooth i aplikacja, po prostu kup sobie starszą G3PRO, gdy jest ona nadal dostępna. Jest teraz 150 $ zniżki, co jest znaczącą oszczędnością. Robi to tak samo dobrze podczas masażu, jak nowszy PRO. Każdy model będzie działał równie dobrze, aby poprawić regenerację mięśni, łagodzić i łagodzić ból mięśni oraz rozładowywać stres i napięcie.

 

3.8/5 - (13 votes)
[FM_form id="1"]