tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Popraw sylwetkę i pozbądź się cellulitu korzystając z sesji z nogawkami do drenażu limfatycznego

Coraz częściej do gabinetów branży beauty trafia sprzęt do drenażu limfatycznego. Do tej pory najczęściej używany był w rehabilitacji, fizjoterapii i regeneracji potreningowej, nastomiast coraz częściej używany jest w medycynie estetycznej. Drenaż limfatyczny jest też często nazywany presoterapią, czy BOA, a sam sprzęt nogawkami, butami, lub rękawami do presoterapii, do drenażu limfatycznego czy po prostu kompresyjnymi. Presoterapia to przede wszystkim działania dla naszego zdrowia, ale drugim ważnym elementem jest wpływ na modelowanie sylwetki oraz na redukcję cellulitu. Ponadto, sprzęt do obsługi drenażu jest bardzo prosty w obsłudze

Jeżeli poza wskazaniami prozdrowotnymi chcemy ujędrnić tkanki, zlikwidować obrzęki nóg uelastycznić skórę oraz wpłynąć na dodatkowe kilogramy to drenaż limfatyczny jest bardzo dobrym wyborem i niekoniecznie trzeba korzystać z profesjonalnych gabinetów.

Czym jest drenaż limfatyczny i presoterapia

Drenaż limfatyczny to zabieg mechanicznego sekwencyjnego masażu uciskowego czyli właśnie Presoterapia. Celem masażu limfatycznego jest poprawa funkcjonowania układu krążeniowo-limfatycznego i migracji krwi i limfy. Presoterapia jest pojemnym pojęciem i można spotkać inne określenia na zabieg drenażu limfatycznego – masaż limfy, kompresoterapia, boa drenaż czy masaż rękawami pneumatycznymi.

Sesję masażu limfy może dokonać wykwalifikowany fizjoterapeuta, ale ten sam zabieg możemy przeprowadzić za pomocą sprzętu do drenażu limfatycznego. Sprzęt do masażu i presoterapii zazwyczaj składa się z jednostki dostarczającej sprężone powietrze oraz rękawów / mankietów na poszczególne części ciała.   Są to przede wszystkim mankiety na nogi o różnych długościach (do lydek, kolan, bioder czy nawet do powłok brzusznych obejmujące także pośladki i brzuch). Oprócz tego do dyspozycji są rękawy na kończyny górne, spodenki na core i biodra oraz kamizelka na tułów

Generalnie presoterapia ze sprzetem działa identycznie jak praca manualna fizjoterapeuty. Różnice polegają na tym że praca sekwencyjnym usiskiem dłoni fizjoterapeuty jest zastąpiona przez sekwencyjne komory rękawów napełniane sprężonym powietrzem. Podczas sesji powietrze w sekwencjach czasowych i w odpowiednich miejscach rękawów naprzemiennie jest wpompowywane i wypompowywane.

Jak funkcjonuje masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny funkcjonuje na poziomie ogólnoustrojowym. Ma pozytywny wpływ na polepszenie działania układu krążeniowo-limfatycznego. Układ krążeniowo limfatyczny zawiaduje akumulacją i odprowadzaniem z tkanek związków chemicznych powstających w organizmie w wyniku przemiany materii. Drenaż limfatyczny BOA pomaga usprawnić przepływ krwi i limfy, a także usuwa zastoje płynów ustrojowych. Ma także wpływ na rozbijanie tkanki tłuszczową powodując jej zmniejszanie.

Obrzęki i uczucie zmęczonych nóg najczęściej wynikają z zaburzeń przepływu krwi i limfy. W efekcie dochodzi do zatrzymania wody i zastoju płynów w organizmie. Przy osłabionym funkcjonowaniu układu limfatycznego mogą pojawić się zmiany w tkance skórnej – np.: rozstępy, przesuszenie, przedwczesne starzenie się skóry, a dodatkowo w niedoborach kolagenu i nieprawidłowej diecie pojawić może się także cellulit.

Drenaż pozwala też na szybsze pozbycie się metabolitów z organizmu. Podróżujące wraz z chłonką produkty przemiany materii oraz nadmiar wody trafiają do narządów filtrujących  i zostają one odprowadzane i wydalone z moczem. W efekcie znikają obrzęki i tzw. uczucie ciężkich nóg. Użycie presoterapii może też przynieść korzyść przed menstruacją – zmniejsza opuchliznę spowodowaną zatrzymywaniem wody w tkankach. Drenaż BOA to także potężne narzędzie w regeneracji potreningowej i na podobnej zasadzie zadziała także odprężająco i rozluźniająco na napięte i spięte z różnych powodów mięśnie (np.: stres, siedzący tryb życia, długotrwałe stanie). Nastąpi redukcja zmęczenia i pobudzenie funkcjonowania organizmu. Ważną funkcją presoterapii jest także przepompowywanie krwi z kończyn do serca, gdzie przyśpieszamy powrót krwi żylnej, a także dostarczanie świeżych natlenionych krwinek.

Urządzenia do drenażu i masażu limfatycznego są chętnie stosowane zarówno w gabinetach fizjoterapii jak i gabinetach kosmetycznych oraz branży beauty. Pozytywny wpływ na redukcję cellulitu i niwelowanie obrzęków powoduje, że masaż limfatyczny jest jednym z popularniejszych zabiegów wśród kobiet.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]