tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulatory Compex w ostatnim czasie cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem. Urządzenia wyprodukowane przez Szwajcarów dość często wykorzystywane są do regeneracji mięśni, dlatego postanowiliśmy dokładnie sprawdzić, w jaki sposób ono działa. Regeneracja mięśni przez elektrostymulację jest możliwa!

Jeżeli chcemy dobrze wdrożyć Was w temat regeneracji mięśni przez elektrostymulatory Compex to bez dwóch zdań powinniśmy przytoczyć ciekawy artykuł opublikowany w Journal and Conditioning Research z marca 2011 roku, gdzie na odnowę mięśni spojrzano przez pryzmat baseball’istów.

Regeneracja mięśni elektrostymulacją

Nie od dzisiaj wiadomo, że baseball jest niezwykle wymagającym sportem, w którym zawodnicy bazują przede wszystkim na dobrym przygotowaniu fizycznym. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać na najwyższym poziomie, dlatego też regeneracja mięśni w okresach między treningowych jest niezwykle ważna.

regeneracja mięśni
fot. Compex

Okazuje się, że naukowcy z Kalifornii w artykule zawarli trzy cele do skutecznej regeneracji. Pierwszą z nich jest regeneracja pasywna, a więc brak aktywności przez 6 minut, regeneracja aktywna polegająca na 6-minutowym joggingu, a także aktywna elektrostymulacja mięśni zawierająca 6-minutowy program.

Szczegółowe badania pokazały jasno, że największą redukcję poziomu mleczanu we krwi zanotowano właśnie poprzez elektrostymulację mięśni urządzeniami Compex. Warto bowiem pamiętać, że to od mleczanu zależy czy następnego dnia będziemy czuli dyskomfort. Odpowiednia redukcja sprawi, że następnego dnia będziemy zwarci i gotowi do kolejnego treningu. Tym samym sportowiec może liczyć na jeszcze lepszą wydajność na kolejnych jednostkach treningowych.

Jeżeli zastanawiałeś się dotąd nad kupnem elektrostymulatora Compex, to mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Oczywiście dobierz urządzenie specjalnie dla siebie – być może zamiast serii FIT zdecydujesz się na modele SPORT. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

źródło: własne

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]