tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Poszukujecie narzędzia, które umożliwi zwiększenie sprawności i siły mięśni, a dodatkowo pozwoli na ich szybką regenerację? Nie obędzie się bez elektrostymulacji mięśni! Obecnie mamy na rynku dwie możliwości – NMES i TENS. Czym się tak naprawdę różnią? Spieszymy z  odpowiedzią.

NMES to w skrócie elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa, natomiast TENS jest elektryczną stymulacją nerwów przez skórę. Wiele osób pracujących w fizykoterapii może mieć doświadczenie z urządzeniami pracującymi we wspominanych technologiach.

TENS i NMES kierowane są do różnych grup nerwowych ciała. TENS nakierowany jest przede wszystkim do nerwów czuciowych, które są odpowiedzialne za wysyłanie sygnałów bólowych do mózgu. NMES skierowany jest z kolei do mięśni, w szczególności odpowiedzialnych za nerwy ruchowe. Technologia umożliwia stworzenie skurczu mięśnia, angażując większą liczbę włókien mięśniowych w trakcie treningu, rozgrzewki, czy regeneracji. Sensory działają na różnych częstotliwościach, dzięki czemu NMES wpływa na organizm na wiele sposobów.

TENS jest stosowany dzięki prądom elektrycznym, głównie przy działaniach terapeutycznych. Pobudzając nerwy czuciowe, zatrzymuje sygnały bólowe, które są wysyłane do mózgu, dając ulgę. Innymi słowy – to sztuczka, która ingeruje w mózg, przez zablokowanie bodźca bólu.

compexusa.com
compexusa.com

NMES wykorzystuje stymulację elektryczną mięśni, aby wywołać reakcję w tkance mięśniowej. Bodziec naśladuje sygnał mózgu wysyłany do mięśni. Istnieją dwa typy włókien mięśniowych: wolno kurczliwe i szybko kurczliwe. Elektrostymulatory Compex oferują różne ustawienia, odpowiadające poszczególnym grupom mięśniowym. Przykładowo – program wytrzymałościowy będzie działał na niższych częstotliwościach. Im bardziej chcemy zwiększyć częstotliwość, tym więcej mięśni zaangażujemy.

fot. compexusa.com
fot. compexusa.com

źródło: comexusa.com

Podziel się z innymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Newsletter