tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Poszukujecie narzędzia, które umożliwi zwiększenie sprawności i siły mięśni, a dodatkowo pozwoli na ich szybką regenerację? Nie obędzie się bez elektrostymulacji mięśni! Obecnie mamy na rynku dwie możliwości – NMES i TENS. Czym się tak naprawdę różnią? Spieszymy z  odpowiedzią.

NMES to w skrócie elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa, natomiast TENS jest elektryczną stymulacją nerwów przez skórę. Wiele osób pracujących w fizykoterapii może mieć doświadczenie z urządzeniami pracującymi we wspominanych technologiach.

TENS i NMES kierowane są do różnych grup nerwowych ciała. TENS nakierowany jest przede wszystkim do nerwów czuciowych, które są odpowiedzialne za wysyłanie sygnałów bólowych do mózgu. NMES skierowany jest z kolei do mięśni, w szczególności odpowiedzialnych za nerwy ruchowe. Technologia umożliwia stworzenie skurczu mięśnia, angażując większą liczbę włókien mięśniowych w trakcie treningu, rozgrzewki, czy regeneracji. Sensory działają na różnych częstotliwościach, dzięki czemu NMES wpływa na organizm na wiele sposobów.

TENS jest stosowany dzięki prądom elektrycznym, głównie przy działaniach terapeutycznych. Pobudzając nerwy czuciowe, zatrzymuje sygnały bólowe, które są wysyłane do mózgu, dając ulgę. Innymi słowy – to sztuczka, która ingeruje w mózg, przez zablokowanie bodźca bólu.

compexusa.com
compexusa.com

NMES wykorzystuje stymulację elektryczną mięśni, aby wywołać reakcję w tkance mięśniowej. Bodziec naśladuje sygnał mózgu wysyłany do mięśni. Istnieją dwa typy włókien mięśniowych: wolno kurczliwe i szybko kurczliwe. Elektrostymulatory Compex oferują różne ustawienia, odpowiadające poszczególnym grupom mięśniowym. Przykładowo – program wytrzymałościowy będzie działał na niższych częstotliwościach. Im bardziej chcemy zwiększyć częstotliwość, tym więcej mięśni zaangażujemy.

fot. compexusa.com
fot. compexusa.com

źródło: comexusa.com

Elektrostymulacja NMES i TENS

W naszej ofercie znalazła się szeroka gama elektrostymulatorów wykorzystujących technologie TENS oraz NMES. Dzięki współpracy z renomowaną firmą Compex możemy oferować najwyższej jakości sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu – przeznaczony do użytku domowego i profesjonalnego.

Elektrostymulacja – niezawodna pomoc w sporcie

Za pomocą elektrostymulatorów można uzyskać jeszcze lepsze wyniki sportowe. Stosowana przez sportowców elektrostymulacja TENS oraz NMES nie tylko poprawia pracę wielu grup mięśniowych, co prowadzi do rozwoju tkanek mięśni oraz rozbudowy rzeźby, ale również wspomaga regenerację po intensywnych treningach i rekonwalescencję po urazach.

Szeroka gama programów pozwala na dobranie takiego, który będzie kompleksowo odpowiadał aktualnym potrzebom treningowym u profesjonalnych sportowców i amatorów.

Zalety elektrostymulacji:

• wzmacnia mięśnie,
• zwiększa objętość mięśni,
• podnosi siłę,
• tonuje,
• regeneruje tkanki,
• odpręża i relaksuje,
• łagodzi bóle mięśniowe.

Elektrostymulacja w odchudzaniu

Korzystanie z elektrostymulatorów TENS oraz NMES rekomendowane jest również dla osób chcących zrzucić nadmiar kilogramów. Aparat TENS oraz NMES poprzez aktywowanie tkanki mięśniowej sprzyja szybszemu jej spalaniu. Dzięki temu można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w odchudzaniu. Dodatkowym atutem jest poprawa wyglądu skóry – większa jędrność oraz zmniejszenie widocznego cellulitu.

Elektrostymulacja w rehabilitacji

Wspierana przez urządzenia do elektrostymulacji rehabilitacja TENS może zaoferować naprawdę bardzo dobre rezultaty w różnych dolegliwościach.

Wskazania do stosowania prądów w rehabilitacji:

• bóle pleców,
• bóle po urazach,
• bóle mięśni,
• bóle reumatyczne,
• nerwobóle,
• zrosty kostne,
• bóle po zabiegach,
• bóle po amputacjach.

Wspierana przez prądy TENS fizykoterapia jest bezpieczna i wysoce efektywna. Może być używana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych metod rehabilitacyjnych w gabinetach oraz w domu.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z wszystkimi wariantami urządzeń do elektrostymulacji dostępnymi w naszym sklepie!

5/5 - (4 votes)
[FM_form id="1"]