tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wykonanie treningu funkcjonalnego, który łączy gimnastykę, ciężary oraz sporty wytrzymałościowe. Tego typu trening pozwala zbudować odpowiednią wydolność i siłę organizmu. Teraz możesz poprawić swoje rezultaty uzupełniając ćwiczenia o urządzenie Compex.

Osoba zajmująca się treningiem funkcjonalnym musi przede wszystkim posiadać sporą znajomość różnorodnych dyscyplin sportowych – bieganie, wspinanie po linie, skakanie, podnoszenie ciężarów, czy treningi z hantlami.

Głównym zadaniem treningu funkcjonalnego jest skupienie się na rozwoju umiejętności sportowych, w tym układu krążenia, oddechowego, wytrzymałości mięśni, elastyczności, mocy, szybkości, zwinności, równowagi, dokładności i cechach psychomotorycznych. Celem tego typu ćwiczeń jest wypracowanie jak największej intensywności przez dłuższy czas, z wykorzystaniem różnych grup mięśniowych.

trening funkcjonalny compex
fot. Compex

WOD (Workout of the Day – codzienny plan treningowy) zbudowany jest wokół trzech podstawowych zasad:

  • Naturalne ruchy funkcjonalne zostają przeniesione do życia codziennego. Mamy tutaj na myśli pchanie, ciągnięcie, skakanie, bieganie, czy podnoszenie ciężkich przedmiotów.
  • Stała zmiana treningów. Nie można pozwolić organizmowi popadać w rutynę lub znajomy dla niego rytm, a tym samym zmniejszając korzyści z danego treningu.
  • Jednostka treningowa musi zostać wykonana na wysokim natężeniu, dochodząc do granic możliwości. Należy biegać tak szybko, jak to możliwe, podnosić poprzeczkę wraz z większym ciężarem. Wycisnąć z siebie maksimum!

Tymczasem stymulatory Compex mogą okazać się dla Ciebie idealnym partnerem. Mogą pomóc Ci rozgrzać mięśnie, zapobiec ewentualnym urazom, a także szybciej zregenerować mięśnie przed kolejnym treningiem.

Atleci bardzo często muszą wykonać trening funkcjonalny na tą samą partię mięśni dwa dni pod rząd. Dla przykładu jednego dnia biegamy, drugiego skaczemy, a trzeciego podnosimy ciężar. Tym samym mięśnie nóg muszą intensywnie pracować przez trzy dni z rzędu. Compex umożliwia utrzymanie poziomu intensywności w każdej kolejnej jednostce treningowej.

Stymulacja urządzeniem pozwala na wykonanie nawet do pięciu sesji treningowych tygodniowo. Osoby uprawiające trening funkcjonalny bardzo często zaniedbują podstawowe rzeczy, jak konsultacje medyczne. Tymczasem Compex jest jednym z narzędzi zalecanych do regeneracji mięśni i zmniejszenia bólu. Stymulator przydaje się również sportowcom wyczynowym, jest łatwy do wdrożenia, dzięki bezprzewodowej wersji. Wreszcie jego zwarta forma sprawia, że idealnie wykorzystuje się go w trakcie podróży. Mogę wtedy pracować normalnie, jakbym odbył jednostkę treningową, a przy okazji zmniejszył skutki lotu – powiedział Raphael Laukau.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]